Ухвала суду № 62538440, 07.11.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.11.2016
Номер справи
815/1567/16
Номер документу
62538440
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/1567/16

УХВАЛА

07 листопада 2016 рокум. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кравченка М.М.;

за участі:

секретаря судового засідання Свириди Х.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про залишення без розгляду адміністративного позову Заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 3 в інтересах держави в особі Одеської міської ради до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, третя особа: ОСОБА_1, про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Заступника керівника Одеської місцевої прокуратури № 3 в інтересах держави в особі Одеської міської ради до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, третя особа: ОСОБА_1, про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

11.05.2016 року через канцелярію суду від представника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області надійшло клопотання про залишення позову без розгляду у звязку з пропуском строків звернення до суду. В обґрунтування поданого клопотання представник відповідача зазначив, що декларацію про початок виконання будівельних робіт № ОД 081130710341 було зареєстровано 12.03.2013 року, тому шестимісячний строк звернення до суду минув 12.09.2013 року, оскільки позивач з дати реєстрації вказаної декларації мав можливість отримати інформацію та ознайомитися з нею з загальнодоступного електронного реєстру документів дозвільного характеру, виданих ДАБІ.

03.10.2016 року через канцелярію суду від ОСОБА_1 надійшло клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у звязку з пропуском строків звернення до суду. В обґрунтування поданого клопотання третя особа зазначила, що 12.03.2013 року Інспекція ДАБК в Одеській області зареєструвала декларацію про початок виконання будівельних робіт № ОД 081130710341, тобто ще в ході судового розгляду справи № 1522/11323/12 позивач дізнався та повинен був дізнатися про реєстрацію вказаної декларації, а звернувся до суду з вказаним позовом майже через два роки після винесення рішення Приморським районним судом м. Одеси від 13.02.2014 року по справі № 1522/11323/12.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотань відповідача та третьої особи про залишення адміністративного позову без розгляду у звязку з пропуском строків звернення до суду слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В своїх уточненнях до адміністративного позову позивач зазначає, що про наявність декларації Інспекції ДАБК в Одеській області від 12.03.2013 року прокуратура дізналася під час розгляду справи в Приморському районному суді м. Одеси, проте наявність спору про право перешкоджало її оскаржити, адже існувало рішення суду, яким право власності на спірний обєкт визнано за ОСОБА_1 Рішенням апеляційного суду Одеської області від 26.05.2015 року рішення Приморського районного суду м. Одеси від 13.02.2014 року було скасоване. Оскільки право власності ОСОБА_1 на спірне майно не підтверджено жодним документом, відповідно проводити реконструкцію обєкту, який йому не належить він права не має, що в свою чергу і виявилося підставою для оскарження зазначеної декларації. Оскільки Департамент ДАБК наділений повноваженнями щодо скасування раніше незаконно зареєстрованих декларацій, прокуратурою Приморського району м. Одеси 19.06.2015 року до зазначеного Департаменту направлено запит щодо надання оцінки законності реєстрації декларації за № ОД 081130710341 від 12.03.2013 року та прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства щодо скасування зазначеної декларації. До запиту приєднана копія рішення апеляційного суду Одеської області від 26.05.2015 року як підстава для скасування декларації. Листом від 03.08.2015 року за № 05/1-8407 Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області повідомлено про відсутність законних підстав для скасування декларації. Зазначений лист разом з копією відповідної декларації надійшов до прокуратури 06.10.2015 року, що підтверджується вхідним штампом прокуратури на ньому.

Таким чином, з урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, що обставини, які стали підставою для звернення до суду з позовом, були встановлені позивачем 06.10.2015 року після отримання відповіді Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.

При цьому, адміністративний позов позивач подав до суду 04.04.2016 року, тобто з дотриманням встановленого законом строку звернення до суду.

Керуючись ст.ст.155, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотань про залишення адміністративного позову без розгляду у звязку з пропуском строків звернення до суду.

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.

Повний текст ухвали складений 08 листопада 2016 року.

СуддяМ.М. Кравченко