Справа № 372/2592/15-ц
№2-31/16
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2016 року Обухівський районний суд
Київської області в складі :
головуючого судді Потабенко Л.В.
при секретарі Падалці А.В.,
за участю прокурора Козленко А.С.,
представників ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного підприємства «Київське лісове господарство» до Київської обласної державної адміністрації, ОСОБА_7, ОСОБА_8, треті особи ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35 про визнання недійсним розпорядження та державних актів на право власності на землю,
в с т а н о в и в :
Перший заступник прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, ДП «Київське лісове господарство» звернувся до Обухівського районного суду Київської області з вищевказаним позовом, в якому просив визнати недійсними розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 07.04.2008 №№ 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461,462, 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470, визнати недійсними видані ОСОБА_7 та ОСОБА_8 державні акти на право власності на земельні ділянки, витребувати з володіння ОСОБА_7 на користь держави в особі Кабінету Міністрів України та ДП «Київське лісове господарство» земельні ділянки загальною площею 22,7700 га., які розташовані в адміністративних межах Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, витребувати з володіння ОСОБА_8 на користь держави в особі Кабінету Міністрів України та ДП «Київське лісове господарство» земельні ділянки загальною площею 3,96 га., які розташовані в адміністративних межах Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, та стягнути з відповідачів понесені судові витрати. Обгрунтовуючи заявлені вимоги позивач зазначив, що прокуратурою Київської області за результатами вивчення законності відведення земель лісогосподарського призначення на території Обухівського району Київської області встановлено, що розпорядженнями Київської обласної державної адміністрації від 07.04.2008 №№ 444 - 470 вилучено з постійного користування земельні ділянки ДП «Київське лісове господарство» загальною площею 26,73 га, змінено їх цільове призначення, затверджено проект землеустрою та передано у власність 27 громадянам на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області для ведення особистого селянського господарства. На підставі вказаних розпоряджень управлінням Держкомзему в Обухівському районі Київської області 05.08.2008 видано 27-ми громадянам та одночасно зареєстровано державні акти на земельні ділянки ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_36, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35 В подальшому частина землевласників на підставі договорів купівлі-продажу земельних ділянок відчужила отримані земельні ділянки, загальною площею 22,77 га, ОСОБА_7, зокрема, за наступними кадастровими номерами: НОМЕР_2 НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, яка в свою чергу у вересні 2009 року отримала державні акти на право власності на земельну ділянку: серії НОМЕР_7, серії НОМЕР_6, серії НОМЕР_8, серії НОМЕР_9 для ведення особистого селянського господарства. Поряд з цим, ОСОБА_7 здійснила поділ земельної ділянки за кадастровим номером НОМЕР_10, в результаті чого було сформовані дві окремі земельні ділянки за кадастровими номерами НОМЕР_11. Інші власники відчужили на підставі договорів купівлі продажу спірні земельні ділянки, загальною площею 3,96 га, за кадастровими номерами: НОМЕР_12, НОМЕР_13 ОСОБА_8, яка у листопаді 2009 року отримала державні акти на право власності на земельні ділянки: серії НОМЕР_14, серії НОМЕР_15 для ведення особистого селянського господарства. Вищевказані нові власники дій по проведенню реєстрації своїх прав на землю у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо вказаних земельних ділянок не проводили. На думку позивача розпорядження Київської обласної державної адміністрації та державні акти на право приватної власності на земельну ділянку є незаконними і повинні бути визнані недійсними, оскільки в даному випадку за результатами розгляду заяв громадян про отримання безоплатно у власність земельних ділянок головою Київської обласної держаної адміністрації 24.10.2007 видано листи-дозволи «Про надання згоди на розроблення проекту землеустрою» №№ 27.5831.2 - 27.5857.2 замість розпорядження, як передбачено законодавством. Крім того в силу положень ст.ст. 19, 57, 84 ЗК України та ст. 5 Лісового кодексу України спірні земельні ділянки відносилися до земель державної власності лісогосподарського призначення та використовувалися для ведення лісового господарства в порядку, визначеному ЛК України. Частиною 2 ст. 84 ЗК України (у редакції, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що право державної власності на землю набувається і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, державних органів приватизації відповідно до закону. Отже, рішення про вилучення спірної земельної ділянки має право приймати відповідний орган державної виконавчої влади, який в силу вимог ст.ст. 6, 19 Конституції України зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Частиною 6 ст. 149 ЗК України (у редакції, яка була чинною на час винесення оспорюваних розпоряджень Київської обласної державної адміністрації) передбачено, що обласні державні адміністрації на їх території вилучають земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами п'ятою, дев'ятою цієї статті. Згідно з ч. 9 ст. 149 ЗК України (у редакції, яка була чинною на час винесення розпоряджень Київської обласної державної адміністрації) земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, у т.ч. ліси площею понад 1 га вилучаються Кабінетом Міністрів України.
До винесення оскаржуваних розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації вказані земельні ділянки перебували у державній власності та у постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство».
Розпорядженнями від 07.04.2008 №№ 444 - 470 вилучено з постійного користування єдиний масив лісу загальною площею 26,73 га, що знаходився у межах суміжних кварталів лісництва та використовувався для ведення лісового господарства одним постійним користувачем - ДП «Київське лісове господарство». Крім того, категорія всього масиву земельних ділянок змінена з земель лісогосподарського призначення на землі сільськогосподарського призначення. Таким чином, Київська обласна державна адміністрація вилучила ділянки земель в 1 день, лісогосподарського призначення в адміністративних Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області з постійного користування ДП «Київське лісове господарство» загальною площею 26,73 га, які знаходились у кварталах 49, 50 вказаного державного підприємства, складають між собою єдиний масив та використовувалися для ведення лісового господарства. В свою чергу розпорядженнями змінено їх цільове призначення на землі сільськогосподарського призначення та передано у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства. Вказане свідчить про те, що Київська обласна державна адміністрація розпорядилася землями лісового фонду у вигляді єдиного масиву площею, яка значно перевищує 1 га, що свідчить про перевищення обласною державною адміністрацією передбачених законом повноважень, передбачених ч. 5 ст. 122, ч. 6 ст. 149 ЗК України. Втрати лісогосподарського виробництва у зв'язку із вилученням лісових земель для нелісогосподарських потреб не нараховувалися та не сплачувались. Оскільки розпорядження суперечать вимогам ст.ст. 122, 149 ЗК України та є незаконними, тому державні акти на право власності на земельні ділянки також є незаконними та підлягають визнанню недійсними. Зважаючи на те, що відповідачами спірні державні акти на право власності на земельні ділянки зареєстровано у встановленому законом порядку, відновити становище, яке існувало до порушення можливо лише шляхом визнання недійсним державних актів на право власності на земельні ділянки, а також витребування земельних ділянок на користь держави та у постійне користування державного підприємства. Оспорюваними державними актами на право власності на земельні ділянки порушено інтереси держави, адже з державної власності та з користування ДП «Київське лісове господарство» протиправно вибули земельні ділянки лісового фонду. Про прийняття оспорюваних розпоряджень Київською обласною державною адміністрацією прокуратурі стало відомо з інформації старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Калужинського А. в рамках здійснення досудового розслідування кримінального провадження № 42012000000000007 від 21.11.2012 за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. З ст. 209 , ч.ч. 2, 3 ст. 358 КК України.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав вказаних в позовній заяві, та просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник позивача Кабінету Міністрів України в судовому засідання позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.
Представник позивача ДП «Київське лісове господарство» в судовому засідання позовні вимоги підтримала та просила їх також задовольнити.
Представник відповідача Київської обласної державої адміністрації в судове засідання не з'явився, направив до суду заперечення, в яких просив відмовити в задоволення позовних вимог в повному обсязі посилаючись на те, що при виділі земельних ділянок та винесені розпоряджень адміністрація діяла в межах своїх повноважень. Крім того відповідність проектів землеустрою, та розпоряджень голови Київської обласної державої адміністрації, відповідали вимогам чинного законодавства, та підтверджується позитивними висновками державної експертизи землевпорядної документації, також Київська обласна державна адміністрація діяла в межах своїх повноважень, оскільки спірними розпорядженнями вилучались земельні ділянки площею 0,99 га. кожна.
Відповідач ОСОБА_7 в судове засідання не з'явилася, про причини своє неявки суд не повідомила, про дату, час та місце слухання справи була повідомлена належним чином.
Відповідач ОСОБА_8 в судове засідання не з'явилася, про причини своє неявки суд не повідомила, про дату, час та місце слухання справи була повідомлена належним чином, направила до суду заяву, в якій просила при вирішенні справи застосувати строки позовної давності та відмовити в позові з цих підстав.
Представник третьої особи ОСОБА_18 - ОСОБА_3 в судовому засідання просив відмовити в задоволенні позовних вимог, вважає їх необгрунтованими, безпідставними та такими, що базуються не на нормах законодавства, а на власних припущеннях прокурора, вбачає відсутність порушень законодавства вланиками спірної землі, які є добросовісними набувачами та відплатно набули земельні ділянки відповідно до закону, також просив відмовити в задоволенні позову застосувати строки позовної давності. Також представник зазначив, що позиція прокуратури не відповідає вимогам Конституції України, так як державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур не повинні мати можливості отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов»язків. Наявність порушень з боку органу публічної влади при укладенні договору щодо майна не може бути підставою для позбавлення цього майна іншої особи, яка жодних порушень не вчинила.
Представник третьої особи ОСОБА_25 - ОСОБА_2 в судовому засідання просив відмовити в задоволенні позовних вимог, вказуючи на те, що відсутні підстави витребовування земельних ділянок, адже Київська обласна державна адміністрація діяла в межах своїх повноважень, земельні ділянки виділялися площею до 1 га., в порядку та розмірі встановленому чинним законодавством і перед відведенням земельних ділянок отримувались дозволи ДП «Київське лісове господарство». В рішенні Європейського суду з прав людини зазначається, що наявність порушень з боку органу публічної влади при укладенні договору щодо майна не може бути підставою для позбавлення цього майна іншої особи, яка жодних порушень не вчинила. Також представник просив застосувати строки позовної давності, та відмовити в задоволенні позову і з цих підстав.
Інші треті особи в судове засідання не з'явилися, про причини своє неявки суд не повідомили, про дату, час та місце слухання справи повідомлялися належним чином.
Суд, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали цивільної справи, дійшов до висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 444 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_9 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 445 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_10 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 446 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_11 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 447 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_12 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 448 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_13 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 449 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_14 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 450 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_15 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 451 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_16 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 452 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_36 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 453 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_18 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 454 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_19 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 455 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_20 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 456 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_21 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 457 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_22 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 458 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_23 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 459 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_24 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 460 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_25 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 461 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_26 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 462 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_27 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 463 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_28 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 464 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_29 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 465 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_30 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 466 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_31 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 467 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_32 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 468 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_33 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 469 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_34 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
07.04.2008 року Київською обласною державною адміністрацією було винесено розпорядження № 470 про вилучення, зміну цільового призначення та передачу земельної ділянки у власність, яким передано у власність ОСОБА_35 земельну ділянку площею 0,99 га для ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
Цими ж вищевказаними розпорядженнями змінено їх цільове призначення з категорії земель лісогосподарського призначення на категорію земель сільськогосподарського призначення та передано у власність для ведення особистого селянського господарства громадянам.
05.08.2008 року ОСОБА_9 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_16, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_10 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_17, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_11 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_18, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_12 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_19, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_13 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_20, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_14 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_21, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_15 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_22, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_16 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_23, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_36 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_24, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_18 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_25, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_19 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_26, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_20 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_27, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_21 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_28, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_22 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_29, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_23 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_30, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_24 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_31, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_25 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_32, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_26 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_33, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_27 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_34, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_28 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_35, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_29 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_36, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_30 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_37, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_31 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_38, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_32 отримав державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_39, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_33 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_40, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_34 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_41, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
05.08.2008 року ОСОБА_35 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_42, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
03.09.2008 року між ОСОБА_35 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_35 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_43.
03.09.2008 року між ОСОБА_34 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_34 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_44.
03.09.2008 року між ОСОБА_38 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_38 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_13.
03.09.2008 року між ОСОБА_32 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_32 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_45.
03.09.2008 року між ОСОБА_30 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_30 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_46.
03.09.2008 року між ОСОБА_29 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_29 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_47.
03.09.2008 року між ОСОБА_28 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_28 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_48.
03.09.2008 року між ОСОБА_27 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_27 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_49.
03.09.2008 року між ОСОБА_26 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_26 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_50.
03.09.2008 року між ОСОБА_25 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_25 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_51.
03.09.2008 року між ОСОБА_24 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_24 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_52.
03.09.2008 року між ОСОБА_23 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_23 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_53.
03.09.2008 року між ОСОБА_21 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_21 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_54.
03.09.2008 року між ОСОБА_18 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_18 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_55.
03.09.2008 року між ОСОБА_36 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_36 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_56.
03.09.2008 року між ОСОБА_16 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_16 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_57.
03.09.2008 року між ОСОБА_15 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_15 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_58.
03.09.2008 року між ОСОБА_13 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_13 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_59
03.09.2008 року між ОСОБА_12 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_12 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_60
03.09.2008 року між ОСОБА_11 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_11 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_61.
03.09.2008 року між ОСОБА_10 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_10 передав, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_62.
03.09.2008 року між ОСОБА_9 та ОСОБА_7 був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого ОСОБА_9 передала, а ОСОБА_7 прийняла у власність земельну ділянку площею 0,9900 га, що розташована на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, цільове призначення для ведення особстого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_10.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_43.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_63, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_13.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_64.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_65, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_47.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_48.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_49.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_50.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_66, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_51.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_52.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_55.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_56.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_57.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серії НОМЕР_67, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_58.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_59
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_60
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_61.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серії НОМЕР_68, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_62.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_10.
04.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_43.
07.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_45.
07.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_69.
07.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_70.
07.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_71.
07.09.2009 року ОСОБА_7 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_72
10.11.2009 року ОСОБА_8 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_15, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_44.
10.11.2009 року ОСОБА_8 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_73, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_46.
10.11.2009 року ОСОБА_8 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_73, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_47.
10.11.2009 року ОСОБА_8 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_74, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_53.
10.11.2009 року ОСОБА_8 отримала державний акт на право власноті на земельну ділянку серія НОМЕР_75, на земельну ділянку площею 0,9900 га, що знаходиться на територі Старобезрадичівської сільської ради Обухівсього району Київської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_54.
Відповідно до листа ДП «Київське лісове господарство» від 06.02.2015 року, зазначається, що вказані у вимозі прокурора кадастрові номерни земельних ділянок були розміщені в кварталі НОМЕР_76 виділа 1,2,3,4 та кварталі НОМЕР_77 виділа 1,2,3 Козинського лісництва і вилучені із земель лісогосподарського призначення відповідно до розпоряджень КОДА №444-470 від 07.04.2008 року.
29.08.2014 року старшим слідчим в ОВС Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України було видано довідку щодо наявності підстав для застосування представницьких повноважень, в якій зазначалось про проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42012000000000007 від 21.11.2012р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. З ст. 209 , ч.ч. 2, 3 ст. 358 КК України за фактом заволодіня невстановленими особами земельними ділянками та території Київської області шляхом обману в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб. З врахуванням того, що що спірні земельні ділянки вибули з державної власності всупереч законодавства та волі держави в особі уповноваженого на те органу, що дає підстави пред'явлення вимог про витребування їх із чужого незаконного володіння на користь спеціалізованого державного підприємства.
06.02.2015 року управління Держземагенства в Обухівському районі надало відповідь за вх. № 05/3-376 вих-15 заступнику начальника відділу організації та представництва на захист інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин, якою повідомило, що станом на 01.01.2013 року, згідно програмного комплексу «Національна кадастрова система» земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_10, НОМЕР_61, НОМЕР_57, НОМЕР_55, НОМЕР_69, НОМЕР_50, НОМЕР_46, НОМЕР_44, НОМЕР_62, НОМЕР_78, НОМЕР_58, НОМЕР_71, НОМЕР_52, НОМЕР_49, НОМЕР_64, НОМЕР_78, НОМЕР_79, НОМЕР_56, НОМЕР_70, НОМЕР_51, НОМЕР_48, НОМЕР_45 обліковуються за ОСОБА_7, а земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_53, НОМЕР_47, НОМЕР_13, НОМЕР_54 обліковуються за ОСОБА_8
Відповідно до листа ВО «Укрдержліспроект» від 18.02.2016 року, зазначається, що згідно матеріалів лісовпорядкування 2003 року земельні ділянки, згідно наданих кадастрових номерів перебували у користуванні ДП «Київський лісгосп» Козинське лісництво кв. НОМЕР_80 і відносились до нелісових земель.
Головне управління земельних ресурсів в Київській області надало позитивні висновки державної експертизи землевпорядної документації від 04.02.2008 року щодо вищезазначених спірних земельних ділянок.
Відповідно до протоколу другої лісовпорядної наради від 14.04.2005 року з розгляду проекту організації і розвитку лісового господарства Київського держлісгоспу Київської області на 2004-2013 р., були затверджені матеріали лісовпорядкування Начальником обласного управління лісового господарства в Київській області та погоджені Державним управлінням екології та природних ресурсів в Київській області у відповідності до вимог ч.4 ст. 84 ЛК України, що також підтверджується і планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування.
Згідно ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Конституція України (статті 13, 14) визначає, що земля є об'єктом права власності Українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
З огляду на положення частини першої статті 83, частини першої статті 84 ЗК України комунальною власністю є землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст; у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності.
Статтею 122 ЗК України визначені повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування відповідно із земель державної та комунальної власності.
Таким чином, земля як основне національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави, є об'єктом права власності Українського народу, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють права власника від імені народу, в тому числі й тоді, коли приймають рішення щодо розпорядження землями державної чи комунальної власності.
Прийняття рішення про передачу земель державної власності в комунальну власність, а також земельної ділянки в приватну власність із земель відповідно державної чи комунальної власності позбавляє Український народ загалом (стаття 13 Конституції України) або конкретну територіальну громаду правомочностей власника землі в тому обсязі, який дозволяє її статус як землі відповідно державної чи комунальної власності.
В цьому контексті в сфері земельних правовідносин важливу роль відіграє конституційний принцип законності набуття та реалізації права власності на землю в поєднанні з додержанням засад правового порядку в Україні, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (статті 14, 19 Конституції України).
Також згідно з частинами другою та третьою статті 1, частиною першою та другою статті 7 ЛК України ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах. Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави. Ліси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Пунктом п'ятим частини першої статті 27 ЛК України(в редакції що діяла на час виникнення спірних правовідносин) передача у власність, надання в постійне користування для нелісогосподарських потреб земельних лісових ділянок площею більш як 1 гектар, що перебувають у державній власності, належить до повноважень Кабінету Міністрів України.
Вилучення земельних ділянок, на підставі частини другої статті 149 ЗК України, провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішень Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази.
Враховуючи вказані норми законодавства, у разі надання дозволу на розроблення проекту із землеустрою місцева державна адміністрація має видати відповідне розпорядження.
Частиною 2 ст. 84 ЗК України (у редакції, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що право державної власності на землю набувається і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, державних органів приватизації відповідно до закону. Отже, рішення про вилучення спірної земельної ділянки має право приймати відповідний орган державної виконавчої влади, який в силу вимог ст.ст. 6, 19 Конституції України зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. З ЗК України земельні відносини, що виникають при використанні лісів, регулюються цим Кодексом, нормативно-правовими актами про ліси, якщо вони не суперечать цьому Кодексу.
Частиною 6 ст. 149 ЗК України (у редакції, яка була чинною на час винесення оспорюваних розпоряджень Київської обласної державної адміністрації) передбачено, що обласні державні адміністрації на їх території вилучають земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами п'ятою, дев'ятою цієї статті.
Згідно з ч. 9 ст. 149 ЗК України (у редакції, яка була чинною на час винесення розпоряджень Київської обласної державної адміністрації) земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, у т.ч. ліси площею понад 1 га вилучаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.ч.2,10 ст.149 ЗК України вилучення земельних ділянок, наданих у постійне користування із земель державної і комунальної власності, можуть вилучатися лише за згодою землекористувачів на підставі рішень місцевих державних адміністрацій і місцевих рад. У разі незгоди землекористувача з вилученням земельної ділянки питання вирішується в судовому порядку.
Відповідно до п.5 ст.27 ЛК України Кабінет Міністрів України у сфері лісових відносин передає у власність, надає в постійне користування для не лісогосподарських потреб земельні лісові ділянки площею більш як 1 гектар, що перебувають у державній власності.
Відповідно до ч.9 ст.149 ЗК України Кабінет Міністрів України вилучає земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ріллю, багаторічні насадження для несільськогосподарських потреб, ліси площею понад 1 гектар для не лісогосподарських потреб, а також земельні ділянки природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення, крім випадків, визначених частинами п'ятою - восьмою цієї статті, та у випадках, визначених статтею 150 цього Кодексу.
За ст. 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» розпорядження голови державної адміністрації, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства скасовуються Президентом України, головою місцевої державної адміністрації вищого рівня або в судовому порядку.
Статтею 393 Цивільного кодексу України визначено, що правовий акт органу державної влади, органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується. У разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним на підставі ч. 1 ст. 155 ЗК України.
Відповідно до ст. 152 ЗК України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням прав володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Частиною 1 ст. 153 цього Кодексу визначено, що власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ст. 387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Відповідно до ст.388 ЦК України власник має право витребувати своє майно з чужого незаконного володіння. Однак, якщо майно за плату придбане у особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не повинен був знати (добросовісний набувач), то власник вправі витребувати це майно від набувача лише в разі, коли майно загублене власником або особою, якій майно було передане власником у володіння, або викрадено у того чи іншого, або вибуло з їх володіння іншим шляхом поза їх волею.
Питання, які пов'язані із припиненням права власності добросовісного набувача на придбане майно врегульовані статтями 330, 388 ЦК України, які встановлюють вичерпний перелік підстав, за наявності яких, придбане добросовісним набувачем майно не переходить у його власність і може бути витребуване у нього. Тобто способом захисту прав в такому випадку є вимоги про витребування майна від добросовісного набувача.
Відповідно до роз'яснень викладених у п.22 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 5 від 7 лютого 2014 року «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав», згідно яких якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати це майно з незаконного володіння набувача (статті 387, 388 ЦК).
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права. Основною метою ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є попередження свавільного захоплення власності, конфіскації, експропріації та інших порушень безперешкодного користування своїм майном. При цьому у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини вказує на необхідність дотримання справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини (наприклад, рішення у справі «Новоселецький проти України» від 11 березня 2003 року, «Федоренко проти України» від 1 червня 2006 року). Зокрема, практика Європейського суду з прав людини зводиться до того, що особу може бути позбавлено її власності лише в інтересах суспільства, на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права, а при вирішенні питання про можливість позбавлення особи власності мусить бути дотримано справедливої рівноваги між інтересами суспільства та правами власника.
Також Європейський суд з прав людини у своїй практиці зауважує, що при визначенні суспільних інтересів завдяки безпосередньому знанню суспільства та його потреб національні органи мають певну свободу розсуду, оскільки вони першими виявляють проблеми, які можуть виправдовувати позбавлення власності в інтересах суспільства та знаходять засоби для їх вирішення. Отже, створена Конвенцією система захисту покладає саме на національні органи влади обов'язок визначальної оцінки щодо існування проблеми суспільного значення, яка виправдовує як заходи позбавлення права власності, так і необхідність запровадження заходів з усунення несправедливості.
З врахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що оскільки спірні земельні ділянки відносилися до земель лісогосподарського призначення та до категорії лісів і вибули з володіння держави в особі Кабінету Міністрів України та з користування ДП «Київське лісове господарство» поза їх волею, правові акти індивідуальної дії голови обласної державної адміністрації були спрямовані на розпорядження землями лісового фонду у вигляді єдиного масиву площею, яка значно перевищувала 1 га, розпорядження якими відноситься до повноважень Кабінету Міністрів України, голова обласної державної адміністрації перевищив надані законом повноваження, а позов заступника прокурора Київської області по суті не суперечить загальним принципам і критеріям правомірного втручання в право особи на мирне володіння майном, закладеним у статті 1 Першого протоколу, тому являється обґрунтованим.
Таким чином, позовні вимоги про визнання недійсним розпорядження та державних актів на право власності на землю, та витребування спірних земельних ділянок знайшли підтвердження під час судового розгляду, ґрунтуються на законі, підтверджуються сукупністю зібраних у справі доказів.
Також судом встановлено, що земельна ділянка вибула з державної власності всупереч законодавству та волі держави в особі уповноваженого на те органу, що є підставою для задоволення вимог про витребування її із чужого володіння на користь держави, оскільки оскаржуваним рішенням щодо передачі у приватну власність та зміни цільового призначення спірної земельної ділянки порушено право власності держави на землі лісового фонду, які не можуть передаватися з державної у приватну власність, а також інтереси держави у сфері контролю за використанням та охороною земель, ефективного використання лісогосподарських земель, їх відтворення.
Стаття 256 ЦК України визначає позовну давність як строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (стаття 257 ЦК України).
Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови в позові (стаття 267 ЦК України).
Відповідно до частини першої статті 261 ЦК України за загальним правилом перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку про те, що позовна давність є строком пред'явлення позову як безпосередньо особою, право якої порушене, так і тими суб'єктами, які уповноважені законом звертатися до суду з позовом в інтересах іншої особи носія порушеного права (інтересу). При цьому, як у випадку пред'явлення позову самою особою, право якої порушене, так і в разі пред'явлення позову в інтересах цієї особи іншою уповноваженою на це особою, відлік позовної давності обчислюється з одного й того самого моменту: коли особа довідалася або могла довідатися про порушення її права або про особу, яка його порушила.
На позови прокуратури, які пред`являються від імені держави і направлені на захист права державної власності, порушеного незаконними правовими актами органу державної влади чи органу місцевого самоврядування поширюється положення ст.257 ЦК України щодо загальної позовної давності, і на підставі ч.1 ст.261 цього Кодексу перебіг позовної давності починається від дня, коли держава в особі її органів як суб'єкт владних повноважень довідалася або могла довідатися про порушення прав і законних інтересів.
Саме такий правовий висновок зробив Верховний Суд України при розгляді справи №6-68цс15 в постанові від 16 вересня 2015 року, який згідно зі ст.360-7 ЦПК України є обов`язковим для судів.
При вирішенні питання про застосування строків позовної давності суд розглядає лише заяву відповідача ОСОБА_8, адже інші заяви подані представниками третіх осіб до уваги не беруться, так як вони не є стороною у спорі.
В судовому засідання встановлено, що прокурор дізнався про осіб, що порушують право держави на спірні земельні ділянки з довідки старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Калужинського А. в рамках здійснення досудового розслідування кримінального провадження № 42012000000000007 від 21.11.2012 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.ч. 2,3 ст. 358 КК України. Відтак, звернувшись до суду із даним позовом 18.06.2015 року, про що свідчить штамп суду, прокурор не пропустив передбачений законом трьохрічний строк позовної давності.
Крім того матеріали справи не містять доказів про отримання прокурором копії розпорядження Київської обласної державної адміністрації, яке оспорюється. Також Кабінет Міністрів України, який визначений прокурором у якості позивача, не приймав участі у вилучені та подальшому користуванні земельної ділянки та зміни її цільового призначення. Саме Кабінет Міністрів України з 08 квітня 2012 року на підставі вимог ст.. 122, 149 Земельного кодексу України від імені держави здійснює повноваження власника та розпорядника спірної земельної ділянки, оскільки вона розташована на території земель лісогосподарського призначення.
Оскільки вимоги прокурора є похідними від вимог органу державної влади, права та інтереси якого він захищає, то і перебіг строку позовної давності розпочинається з моменту, коли про порушення прав та інтересів держави дізнався саме відповідний орган державної влади, а не прокурор (постанова Верховного Суду України від 13 травня 2015 року у справі №3-126цс15).
За таких обставин суд вважає безпідставним посилання відповідача на необхідність застосування строку позовної давності як підставу для відмови у задоволенні позовних вимог, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦПК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. Матеріали справи не містять доказів того, що Кабінет Міністрів України повідомлявся про оскаржуване рішення ради.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення вимог першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного підприємства «Київське лісове господарство» про визнання недійсним розпорядження та державних актів на право власності на землю, та витребування земельних ділянок у відповідачів.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.84,149, ЗК України, ст.ст. 10, 59, 60, 212- 215, 292,294 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного підприємства «Київське лісове господарство», задовольнити повністю.
Визнати недійсними розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 07.04.2008 №№ 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461,462, 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470.
Визнати недійсними видані ОСОБА_7 державні акти на право власності на земельні ділянки серії: НОМЕР_81, з кадастровим номером НОМЕР_10 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_68, з кадастровим номером НОМЕР_62 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_82, з кадастровим номером НОМЕР_61 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_83, з кадастровим номером НОМЕР_84 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_85, з кадастровим номером НОМЕР_78 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_86, з кадастровим номером НОМЕР_87 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_88, з кадастровим номером НОМЕР_56 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_89 з кадастровим номером НОМЕР_55 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_90, з кадастровим номером НОМЕР_71 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_91, з кадастровим номером НОМЕР_70 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_92, з кадастровим номером НОМЕР_69 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_93, з кадастровим номером НОМЕР_52 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_94, з кадастровим номером НОМЕР_51 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_96, з кадастровим номером НОМЕР_50 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_95, з кадастровим номером НОМЕР_49 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_97, з кадастровим номером НОМЕР_48 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_98, з кадастровим номером НОМЕР_46 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_99, з кадастровим номером НОМЕР_64 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_100, з кадастровим номером НОМЕР_45 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_101, з кадастровим номером НОМЕР_44 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_102, з кадастровим номером НОМЕР_78 площею 0,9900 га.
Визнати недійсними видані ОСОБА_39 державні акти на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_75 з кадастровим номером НОМЕР_103 площею 0,990, серії НОМЕР_104 з кадастровим номером НОМЕР_105 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_15 з кадастровим номером НОМЕР_106 площею 0,9900 га, серії НОМЕР_107 з кадастровим номером НОМЕР_108 площею 0,9900 га.
Витребувати з володіння ОСОБА_7 на користь держави в особі Кабінету Міністрів України та державного підприємства «Київське лісове господарство» земельні ділянки загальною площею 22,7700 га. з кадастровими номерами НОМЕР_109, НОМЕР_110, НОМЕР_111, НОМЕР_112, НОМЕР_113 які розташовані в адміністративних межах Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
Витребувати з володіння ОСОБА_8 користь держави в особі Кабінету Міністрів України та державного підприємства «Київське лісове господарство» земельні ділянки загальною площею 3,96 га. з кадастровими номерами НОМЕР_103, НОМЕР_105, НОМЕР_106, НОМЕР_108 які розташовані в адміністративних межах Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.
Стягнути з кожного Київської обласної державної адміністрації, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на користь держави судовий збір в розмірі по 918 грн. 60 коп..
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, особами, які брали участь у справі, але не були присутніми в судовому засіданні під час проголошення рішення - з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: