Постанова № 62512229, 01.11.2016, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
01.11.2016
Номер справи
320/6305/16-а
Номер документу
62512229
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Дата документу 01.11.2016

Справа № 320/6305/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 листопада 2016 року Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Міщенко Т.М, розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Мелітопольського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області про визнання дії суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання здійснити певні дії,

встановив:

Позивачка звернулась до суду із адміністративним позовом до Мелітопольського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області про визнання дій відповідача протиправними та зобов'язання здійснити певні дії. Свої вимоги мотивує тим, що їй відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 N 3723-XII (чинної на момент призначення їй пенсії - 18.04.2014) та зобов'язати відповідача провести їй перерахунок пенсії відповідно до довідки Мелітопольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заробітну плату державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на посадах, з яких призначено (перераховано) пенсію від 04.08.2016 № 41/11 з врахуванням при здійсненні перерахунку "інших виплат" зазначених у довідці від 18.04.2014 № 13/11 у відповідності ст. 37-1 ЗУ «Про державну службу», діючої на час призначення пенсії, з розрахунку 80 відсотків заробітної плати з 01.05.2016, як призначеної довічно та виплатити недоплачену суму пенсії з урахуванням раніше виплачених cум та у разі подальшого підвищення заробітної плати працюючого на відповідній посаді державного службовця проводити перерахунок призначеної пенсії відповідно до ст. 37-1 ЗУ "Про державну службу".

Відповідач надав суду письмові заперечення проти позову, де зазначено, що позивачка отримує пенсію за віком з 18.04.2014 відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року. З 01.05.2015 набрав чинність ЗУ "Про державну службу " від 10.12.2015 №889. Статтею 90 Закону №889 визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". З набранням чинності 01.05.2016 ЗУ "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VІІІ, за яким ЗУ "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ втратив чинність, окрім ст. 37 щодо осіб, визначених у п.п. 10-12 Прикінцевих та перехідних положень останнього, унеможливлюється проведення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону, у зв'язку зі зміною заробітної плати державного службовця після 01.05.2016. Згідно статті 37-1 Закону № 3723 умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються КМУ. Крім того, постановою КМУ від 09.12.2015 №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" скасовано пункт 4 постанови КМУ від 31.05.2000 №865, яким визначався механізм перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону №3723. Враховуючи те, що Закон №889 не передбачає проведення перерахунку пенсії, в тому числі призначених згідно із Законом №3723, постановою №1013 скасовано пункт 4 постанови КМУ від 31.05.2000 №865, тобто законних підстав для здійснення перерахунку згідно із довідкою від 04.08.2016 № 41/11, яка видана Мелітопольським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області немає. На підставі вищевикладеного просить суд відмовити в задоволенні позову в повному об'ємі.

Ухвалою суду від 06.10.2016 відкрито скорочене провадження у даній справі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження без судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав.

Позивачка перебуває на обліку в Мелітопольському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію призначену відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року N 3723-XII .

З 18.04.2014 позивачці, як державному службовцю, було призначено пенсію за віком на умовах передбачених ст. 37 Закону України "Про державну службу", що підтверджується розпорядженням про призначення пенсії № 818970 від 24.04.2014/а.с.10-11/.

На момент призначення їй пенсії ст. 37 Закону 3723 було передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ст. 37-1 Закону 3723 (Порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців) в редакції від 27.03.2014, що діяла на час призначення позивачці пенсії, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом

відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

П.2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16.01.2003 № 432-IV передбачено, що порядок перерахунку пенсій, передбачений цим Законом, поширюється на пенсіонерів, яким пенсія державних службовців призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», а отже поширюється і на позивачку.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 292 від 06.04.2016 "Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році державним службовцям відбулось підвищення заробітної плати.

Таким чином, у позивачки виникло право на перерахунок призначеної пенсії з 01.09.2016 року.

15.09.2016 позивачкою до Мелітопольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області було подано заяву про проведення перерахунку пенсії у відповідності до діючої на час призначення пенсії статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 N 3723-XII з розрахунку 80 відсотків виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії, до якої додавалася довідка Мелітопольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 04.08.2016 № 41/11, щодо розміру заробітної плати на посаді, яку вона обіймала та з якої вийшла на пенсію, з врахуванням при здійсненні перерахунку "інших виплат" зазначених у довідці від 18.04.2014 № 13/11/а.с.7/.

У перерахунку пенсії позивачці відмовлено, про що повідомлено листом Мелітопольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 16.09.2016 №175/Х-7/а.с.8/.

З вказаного листа позивачці стало відомо, що провести перерахунок її пенсії відповідно до наданої довідки про заробітну плату, отримувану на посаді начальника Мелітопольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області станом на 01.05.2016 немає законних підстав, оскільки Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" не передбачено проведення перерахунків раніше призначених пенсій, а ст. 90 вказаного Закону зазначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Такі дії відповідача є незаконними та необґрунтованими з наступних підстав.

Згідно зі ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" визнано Закон - 3723 таким, що втратив чинність, крім статті 37, в якій містяться умови призначення пенсій в цілому державним службовцям.

Крім того, відповідач зазначив у своїй відмові, що станом на 16.09.2016 відповідних законодавчих актів (постанов, розпоряджень тощо) про перерахунок пенсій державним службовцям, у зв'язку із зміною з 01.05.2016 структури оплати праці державних службовців (збільшенням посадових окладів), Урядом не приймалося.

Відповідно до ст. 37-1 Закону 3723 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Але, відповідно до п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України N 865 від 31.05.2000 (яка діяла на момент призначення позивачці пенсії) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу" визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.

Отже, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; премії (крім премій до державних, професійних свят та ювілейних дат) та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

За правилами п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії", перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 № 213 та інших положень законів, якими фактично скасовується призначення спеціальних пенсій державним службовцям, Постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року "Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії" виключено п. 4, яким було установлено порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця.

Вказане свідчить про неврегульованість порядку перерахунку пенсій державних службовців, що передбачено ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" № 3723 для тих осіб, які вийшли на пенсію за цим Законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні по справі "Будченко проти України" (заява № 38677/06) зазначив про те, що відсутність механізму реалізації відповідного законодавчого положення становить втручання у право особи за ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Отже, відсутність на даний час механізму реалізації права на перерахунок пенсії є втручанням у визначений майновий інтерес цього державного службовця за ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Як зазначено вище позивачці пенсія призначена та виплачується з 2014 року за Законом України "Про державну службу" № 3723 і з цього часу вона набула обсяг прав щодо пенсійного забезпечення, визначений цим Законом.

Норми ст. 37-1 Закону 3723 (із змінами та доповненнями) на підставі підпункту 1 пункту 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889, який набрав чинності з 01.05.2016, є чинним на даний час, вони не змінені та не скасовані в установленому Конституцією України порядку.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони покращують становище особи. Будь які законодавчі зміни, які звужують зміст та обсяг прав окремої категорії громадян не можуть застосовуватись до тих осіб, які до набрання чинності цих змін вже набули в законний спосіб певні, гарантовані державою права та свободи, в тому числі і право на пенсію державного службовця в передбаченому на призначення пенсії розмірі.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частина 1 ст. 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Також, Конституційний суд України у своєму рішенні №6-рп/2007 від 09.07.2007 зазначив, що невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави. Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій та гарантій є складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права.

Відповідно до пункту 2 Постанови Пленуму Верховною Суду України № 9 від 01.11.1996 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», оскільки Конституція України, як зазначено в статті 8 має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати законність того чи іншого нормативно-правового акту, з точки зору його відповідності Конституції та у всіх необхідних випадках застосовувати Конституцію, як акт прямої дії.

Отже, на даний час повинні застосовуватися ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" (в редакції, що була чинна на момент призначення позивачці пенсії).

Крім того, постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 № 15-1 "Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670", затверджено форму довідок про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію; про заробітну плату державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на посадах з яких призначено (перераховано пенсію).

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-УІ від 08.07.2011 до ст. 37 Закону України «Про державну службу» було внесено зміни, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії державним службовцям, яка призначається державним службовцям у разі реалізації ними такого права: «На одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, з 01.10.2011 положення ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 N 3723-XII щодо призначення державним службовцям пенсії у розмірі не більше 80 відсотків від суми їх заробітної плати втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-УІ.

При перерахунку пенсії державним службовцям має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, що діяла на момент призначення пенсії. Таким чином, зміни, внесені до ст. 37 Закону України «Про державну службу» щодо розміру пенсій у відсотках, стосуються порядку призначення пенсій державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.

Згідно із статтею 33 Закону України «Про державну службу» (в редакції, яка діяла на момент призначення позивачці пенсії) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Отже, матеріальна допомога на оздоровлення, індексація заробітної плати, матеріальна допомога на вирішення соціально побутових питань входить до інших надбавок, які їй виплачувались та може враховуватися в суму заробітної плати з якої обчислюється пенсія.

Така правова позиція Верховного Суду України, викладена в постанові від 16.09.2014 у справі № 21-314а14.

Також необхідно зазначити, що правомірність врахуванням при здійсненні перерахунку «інших виплат» зазначених у довідці від 18.04.2014 № 13/11 підтверджено постановою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 16.03.2015 по справі № 320/1579/15-а/а.с.12-13/.

Отже, відповідачем не було доведено належним чином правомірність свого рішення, а тому суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачці є протиправними.

Разом із тим, позивачка просить зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.05. 2016.

Однак, у відповідності до ч.4 ст.45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки:

- у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;

- у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Таким чином, враховуючи те, що позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії та додатковими документами 15.09. 2016, перерахунок має бути проведений починаючи з 01.09.2016.

За таких обставин позов в цій частині підлягає частковому задоволенню, а саме з 01.09.2016, а за період з 01.05.2016 по 31.08.2016 в позові слід відмовити.

Судові витрати по справі підлягають розподілу відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 22, 46, 58 Конституції України, ст.ст. 2, 4, 5, 11, 17-19, 69-71, 94, 158, 159, 161, 162, 163, 183-2 КАС України, ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ЗУ "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII

постановив:

Позов ОСОБА_1 до Мелітопольського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області про визнання дії суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання здійснити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Мелітопольського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (чинної на момент призначення ОСОБА_1 пенсії, на 18.04.2014).

Зобов'язати Мелітопольське об'єднане Управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії відповідно до довідки Мелітопольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заробітну плату державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на посадах, з яких призначено (перераховано) пенсію від 04.08.2016 № 41/11, з врахуванням при здійсненні перерахунку «інших виплат» зазначених у довідці від 18.04.2014 № 13/11 у відповідності ст. 37-1 ЗУ «Про державну службу», діючої на час призначення пенсії з розрахунку 80 відсотків заробітної плати з 01.09.2016, як призначеної довічно та виплатити недоплачену суму пенсії з урахуванням раніше виплачених сум та у разі подальшого підвищення заробітної плати працюючого на відповідній посаді державного службовця проводити перерахунок призначеної пенсії відповідно до ст. 37-1 ЗУ «Про державну службу».

В іншій частині адміністративного позову відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України через органи Казначейства на користь держави судовий збір в розмірі 551 грн.20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня отримання копії постанови у повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: