Справа № 359/7412/16-п
Провадження № 3/359/2728/2016
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 листопада 2016року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Гончаров О.М., розглянувши адміністративний матеріал на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює ЧП «Мартин» водієм, проживає за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
притягується до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ
07 серпня 2016 року о 21 годині 40 хвилин водій ОСОБА_2 керував автомобілем ВАЗ 2105 з державним номером АІ 2071 АВ в м. Бориспіль по вул. Київський шлях , 63 , з ознаками алкогольного спяніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини рота, порушення координації рухів, вираження тремтіння пальців рук, від проходження медичного огляду на стан спяніння , в присутності двох свідків , у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 ПДД України. Дії кваліфіковано за ст. 130 ч.1 КУпАП.
В судовому засідання ОСОБА_2 провину не визнав і пояснив, що дійсно 07.08.2016 року керував автомобілем ВАЗ 2105 з державним номером АІ 2071 АВ , був зупинений працівниками поліції, було складено протокол за керування автомобілем без посвідчення водія, штраф за протокол сплатив. Пояснив, що від проходження медичного огляду на стан спяніння не відмовлявся, дій працівників поліції не оскаржував, будь яких клопотань , в тому числі виклик свідків , не заявляє. Пояснив, що 04.08.2015 року вже притягувався до відповідальності за аналогічне правопорушення.
Заслухавши ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, прихожу до наступних висновків.
Статтею 130 КУпАП зазначено: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також Кодексом зазначається, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
Також Кодексом зазначається, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
Також, Постановою «Про Правила дорожнього руху» від 10 жовтня 2001 року № 1306 зазначалося, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного спяніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин та передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин, у хворобливому стані, у стані стомлення або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу. Водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Сьогодні зазначені норми не змінили свого змісту та залишаються в силі, але чинним законодавством встановлено мінімально-допустиму кількість алкоголю в крові водія.
Проведення огляду на стан спянiння в закладах охорони здоровя i оформлення його результатів визначено наказом МВС України від 09 листопада 2015 року №1452/735 про затвердження Інструкцiї про порядок виявлення у водiїв транспортних засобiв ознак алкогольного, наркотичного чи iншого спянiння або перебування пiд впливом лiкарських препаратiв, що знижують увагу та швидкiсть реакцiї, зареєстрованої в МЮУ 11 листопада 2015 року №1413/27858.
Відповідно до вказаної інструкції, встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції уповноваженими особами поліції з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Огляду на стан спяніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи поліції є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного спяніння є:
а) запах алкоголю з порожнини рота;
б) порушення координації рухів;
в) порушення мови;
г) виражене тремтіння пальців рук;
ґ) різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
д) поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно чинного законодавства огляд водія (іншої особи) з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів проводиться працівником поліції в присутності двох понятих (не можуть бути залучені як свідки працівники поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви). При цьому працівник поліції має одержати згоду особи на її огляд для встановлення стану спяніння з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів.
Якщо водій не погоджується на проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу для встановлення стану алкогольного спяніння або не погоджується з результатами огляду працівником поліції з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів, або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя.
Результат огляду особи на стан спяніння оформляється у відповідному розділі протоколу про адміністративне правопорушення, у якому в обовязковому порядку зазначаються результати проби (позитивна/негативна) та кількісний показник.
Позитивна проба на спяніння будь-якого походження, яку було виявлено із використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів, є підтвердженням знаходження особи у стані спяніння, а протокол про адміністративне правопорушення підставою для притягнення її до відповідальності згідно з чинним законодавством, у тому числі водіїв за керування транспортними засобами у стані спяніння.
Провина порушника доведена: протоколом про справі відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч.1 КУпАП від 07.08.2016 року, поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, в присутності яких особа відмовилась від проходження медичного огляду на стан сп;яніння, та дачі будь яких підписів чи пояснень; розпискою ОСОБА_5 від 07.08.2016 року, в якій він зобовязався не сідати за кермо та керувати транспортними засобами; постановою від 07.08.2016 року за ст. 121 ч.1 КУпАП, яка підтверджує керування ОСОБА_1 автомобілем ВАЗ 2105 з державним номером АІ 2071 АВ в м. Бориспіль по вул. Київський шлях , 63.
Таким чином, дії правопорушника за ст. 130 ч.1 КУпАП України кваліфіковані вірно, оскільки він як особа, що керує транспортним засобом, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Так, санкція ч.1 ст. 130 КУпАП передбачає декілька альтернативних видів адміністративних стягнень, які зазначені в порядку тяжкості , і застосовуються судом з урахуванням всіх обставин справи та особи винного.
Відповідно до вимог ст. 30 КУпАП позбавлення права керування транспортними засобами застосовується за грубе або систематичне порушення порядку користування цим правом, що й встановлено по справі.
Приймаючи до уваги, вищевикладене, вважаю за можливе призначити покарання у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 279, 280, 283, 284, 288,326 КУпАП України
ПОСТАНОВИВ
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює ЧП «Мартин» водієм, проживає за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 у скоєнні адміністративного правопорушення за ст. 130 ч.1 КУпАП та призначити покарання у вигляді штрафу в сумі 10200 ( десять тисяч двісті ) гривен в дохід держави , з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) рік.
Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (Одержувач: Київська область /м.Київ 21081300 ЄДРПОУ:37955989 МФО821018 КБК 21081300 р/р 31116149700001
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює ЧП «Мартин» водієм, проживає за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь державного бюджету України Отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код отримувача (МФО): 821018, рахунок отримувача: 31216206700004, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду) судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят пять ) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена або опротестована прокурором протягом 10 днів з дня винесення, шляхом подачі скарги або апеляції до апеляційного суду Київської області, через міськрайсуд м. Борисполя
Постанова вступила в закону силу ________
Суддя О.М.Гончаров