Справа № 128/3773/16-п
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 листопада 2016 року місто Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Вінницького РВП Вінницького відділу ГУНП України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 187 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
02 листопада 2016 року до провадження Вінницького районного суду Вінницької області надійшли вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КпАП України.
Згідно ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Диспозиція ч.2 ст. 187 КпАП України , передбачає, вчинення дій особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачених частиною першою цієї статті, спрямованих на порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) не реєстрація в органі Національної поліції ,
якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
З копії ухвали Вінницького районного суду Вінницької області від 08 жовтня 2015 року, вбачається, що відносно ОСОБА_1 в становлено адміністративний нагляд строком на один рік, із застосуванням обмежень у виді: заборони виходити з будинку ( квартири) за місцем проживання з 21.00 год. до 05.00 год. наступного дня; заборони перебування в місцях продажу алкогольних напоїв на розлив ( кафе , ресторани, бари та інше); заборони виїзду за межі Вінницького району Вінницької області без дозволу ОВС, крім виїзду в м. Вінницю для реєстрації в Вінницькому РВ ГУМС України у Вінницькій області; з*являтися для реєстрації в Вінницькому РВ УМВС України у Вінницькій області до 10.00 год. кожної 1-ї та 3-ї суботи місяця.
При підготовці до розгляду матеріалу про адміністративне правопорушення, судом встановлено, що в протоколі ОСОБА_1 ставиться у провину , що він 01.10.2016 року нез*явися на відмітку до Вінницького РВП, чим останній порушив умови перебування під адміністративним наглядом.
Але, згідно до положень , викладених в ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», яка визначає види обмеження дій піднаглядних , такого обмеження як зявлятися на відмітку в орган Національної поліції не існує , також такого обмеження не вказано і в ухвалі суду першої інстанції від 08 жовтня 2015 року, із як слідство , не породжує наслідків за вчинення таких дії у виді притягнення до адміністровано відповідальності за ст.187 КУпАП, оскільки диспозиція цієї статті регламентує чіткий перелік порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Також до даного протоколу не додано доказів на підтвердження кваліфікації дій особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КпАП України/ копії постанови суду про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КпАП України/.
Тому, суд, у відповідності до положень ст.ст.256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Вінницького РВП Вінницького відділу ГУНП України у Вінницькій областідля належного оформлення.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому розяснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал, що надійшов із Вінницького РВП Вінницького відділу ГУНП України у Вінницькій областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 187 КпАП України - повернути до Вінницького РВП Вінницького відділу ГУНП України у Вінницькій областідля належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: