Ухвала суду № 62471153, 08.09.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2016
Номер справи
804/5695/16
Номер документу
62471153
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08 вересня 2016 року 804/5695/16

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сидоренко Д.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України,

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю БаДМ,

до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації,

про скасування державної реєстрації, -

в с т а н о в и в:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю БаДМ до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про:

-визнання дій держаного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації ОСОБА_1 протиправними;

- визнання недійсною та скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, проведену 25.08.2016 року за № 12241050005069363 щодо зміни складу засновників;

- визнання недійсною та скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, проведену 25.08.2016 року за № 12241070005069363 щодо зміни керівника юридичної особи.

За результатами розгляду даного адміністративного позову, судом з'ясовано його невідповідність вимогам статті 106 КАС України.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 3 КАС України відповідачем в адміністративному судочинстві є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

У позовній заяві згідно з пунктом 3 частини 1 статті 106 КАС України зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Позивачем заявлені позовні вимоги про визнання дій держаного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації ОСОБА_1 протиправними.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.1 Закону України «про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» державним реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - державний реєстратор) є особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації, нотаріус.

Пунктом 4 ч.2 ст.6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено, що державний реєстратор проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру.

Зазначене вище свідчить про те, що державний реєстратор є окремим суб'єктом владних повноважень, до компетенції якого входить, зокрема, проведення реєстраційних дій.

Однак, не зважаючи на заявлені до вказаного суб'єкта владних повноважень вимоги, позивачем не було зазначено його як відповідача. Крім того, позивачем не зазначено які саме дії держаного реєстратора Печерської районної в місті Києві державної адміністрації ОСОБА_1 мають бути визнанні протиправними.

В порушення ч. 3 ст. 106 КАС України позивачем не додано належним чином оформленого документу про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору.

Частиною 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".

Так, згідно із ст.1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня - 1378 гривень.

Судом встановлено, що предметом позову є вимоги, що містять немайновий характер, а саме, три немайнові вимоги.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір, у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір за подання позовної заяви до суду лише у розмірі 1378,00 грн., тому, позивачу слід доплатити судовий збір із заявлених ним вимог, та надати до суду оригінал квитанції, як доказ сплатити судового збору.

У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків

Керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108 КАС України суд, -

у х в а л и в:

Залишити позовну заяву без руху.

У строк протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали усунути вказані недоліки, а саме:

-оформити адміністративний позов у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, уточнивши зміст позовних вимог з зазначенням відповідачів, до яких вони заявлені, а також надати копії позову з усуненими недоліками для направлення особам, які беруть участь у справі;

-надати належним чином оформлені документи про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 804/5695/16 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя ОСОБА_2