ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Науки, 5
У Х В А Л А
01.11.2016р. Справа № 905/1709/16
за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ВИРОБНИЧО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ РУТЕКС м.Краматорськ Донецька область
ліквідатор - голова ліквідаційної комісії ОСОБА_2
Суддя Попов О.В.
Представники присутні у судовому засіданні:
від кредиторів: не зявились
від ліквідатора: не зявились
Ухвалою господарського суду Донецької області від 20.05.16р. заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ВИРОБНИЧО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ РУТЕКС м.Краматорськ Донецька область про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 31.05.16р.
За результатами підготовчого засідання 31.05.16р. порушено провадження у справі за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ВИРОБНИЧО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ РУТЕКС м.Краматорськ Донецька область про визнання боржника банкрутом, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розгляд справи призначено в судовому засіданні на 09.06.16р.
Постановою суду від 09.06.16р. боржник визнаний банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на 3 місяці, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_2.
10.06.16р. на офіційному сайті Вищого господарського суду України було опубліковано повідомлення №30113 про визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ВИРОБНИЧО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ РУТЕКС м.Краматорськ Донецька банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Ухвалою від 31.08.16р. визнані вимоги Державної податкової інспекції у м.Краматорську Головного Управління ДФС у Донецькій області, Публічного акціонерного товариства Дельта Банк м.Київ,Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області, Маріупольської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Приватного акціонерного товариства Українське Дунайське Пароплавство м.Ізмаїл Одеська область.
09.09.16р. Словянська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області направила на адресу суду заяву №16162/05-22-10-012 від 08.09.16р. про залучення в якості кредитора на суму 7619,32грн.
Ухвалою суду від 28.09.16р. заяву Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області призначено до розгляду на 12.10.16р.
12.09.16р. на адресу суду надійшла заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області від 01.09.16р. №01-05/2104 про визнання грошових вимог суму 2307409,07грн.
Ухвалою суду від 13.09.16р. заявника повідомлено про наявність недоліків у заяві від 01.09.16р. №01-05/2104 про визнання кредиторських вимог (відсутні докази надсилання поданої до суду заяви ліквідатору) та зобов'язано усунути вказані у даній ухвалі недоліки до 23.09.16р.
Ухвалою суду від 28.09.16р. заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області від 01.09.16р. №01-05/2104 призначено до розгляду на 12.10.16р.
Ухвалою суду від 12.10.16р. розгляд заяв Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області та Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області з грошовими вимогами до боржника відкладено на 01.11.16р.
До дати судового засідання 01.11.16р. до суду надано: клопотання Словянської ОДПІ 851327/10/10-012 від 10.10.15р. про розгляд заяви про визнання кредитором без участі представника податкової; лист Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області від 21.10.16р. №01-05/2560 на виконання вимог ухвали від 12.10.16р., відзиви ліквідатора №36-лк та №35-лк від 26.10.16р.
Розглянувши в судовому засіданні 01.11.16р. заяви про визнання кредиторських вимог до боржника, дослідивши надані заявниками документи, суд встановив:
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі ГПК України), іншими законодавчими актами України.
В силу приписів ст.1 Закону про банкрутство грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
За загальним правилом, визначеним ст.ст.33, 34 ГПК України, кожна сторона належними засобами доказування повинна довести підстави своїх вимог.
Отже, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчить про цивільноправові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Не зважаючи на визнання боржником грошових вимог кредитора, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.
Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно п.36.7 Інформаційного листа Вищого господарського суду від 28.03.2013р. №01-06/606/2013 (зі змінами та доповненнями) заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону.
За результатами розгляду заяви Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області №16162/05-22-10-012 від 08.09.16р. про визнання кредиторських вимог на загальну суму 7619,32грн., судом встановлено наступне:
Загальна сума заявленого податкового боргу, станом на 12.07.16р., що після закінчення терміну добровільної сплати, склалась в недоїмку з орендної плати з юридичних осіб становить 7619,32грн.
Вказані вимоги підтверджені наявними в матеріалах справи копіями податкової декларації з земельного податку та корінця податкової вимоги №599-05 від 21.09.16р. з доказами її вручення, довідкою про наявність заборгованості та розрахунком суми боргу.
Доказів скасування податкової вимоги №599-05 від 21.09.16р., у встановленому законом порядку, суду не надано.
Згідно відзиву ліквідатора №35-лк від 26.10.16р. вимоги вказаного кредитора визнані ним у повному обсязі.
На підставі матеріалів справи та приписів чинного законодавства, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, суд визнає вимоги кредитора Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, що визнані ліквідатором обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають визнанню у повному обсязі в заявлених ним сумах та включенню до реєстру вимог кредиторів.
При цьому, при визначенні черговості задоволення вказаних вимог суд виходив з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ВИРОБНИЧО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ РУТЕКС м.Краматорськ Донецька банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснено 10.06.16р. за №30113.
Заява Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області №16162/05-22-10-012 від 08.09.16р. про визнання кредиторських вимог подана з пропуском строку встановленого ст.95 Закону про банкрутство (як вбачається з відмітки календарного штампу пошти на конверті вказана заява направлена на адресу суду 09.09.16р.).
У звязку з вищевикладеним, вимоги Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області в розмірі 7619,32грн. підлягають погашенню в шосту чергу.
Крім того, за звернення до суду з вказаною заявою, заявником сплачено судовий збір в розмір 2756,00грн., відповідно платіжного доручення №312 від 29.08.16р., який включається до першої черги реєстру вимог кредиторів.
За результатами розгляду заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області від 01.09.16р. №01-05/2104 про визнання грошових вимог суму 2307409,07грн., судом встановлено наступне:
Відповідно до ч.2 ст.1205 Цивільного Кодексу України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним ст.1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування» джерелами формування коштів Фонду є: капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000р. №765 (із змінами та доповненнями) затверджено Порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю.
Капіталізація майбутніх платежів - це вимога за зобовязанням боржника, визнаного банкрутом, що виникла під час проведення процедур банкрутства та може предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури.
На підставі цього, повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат потерпілому на підприємстві протягом його життя.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у другу чергу задовольняються, вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області в розмірі 2307409,07грн. є капіталізованими платежами.
Розрахунки капіталізованих платежів страхових виплат, які необхідно буде сплачувати потерпілому протягом життя, наявні в матеріалах справи.
Згідно відзиву ліквідатора №36-лк від 26.10.16р. вимоги вказаного кредитора визнані ним у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, суд на підставі поданих матеріалів справи та приписів чинного законодавства, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, визнає грошові вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області в загальному розмірі 2307409,07грн., які визнані ліквідатором обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають визнанню.
Заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області від 01.09.16р. №01-05/2104 надійшла до суду з пропуском встановленого законом строку, однак згідно з абзацом ч.4 ст.23 Закону про банкрутство, правило щодо погашення вимог, які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання в шосту чергу в ліквідаційній процедурі, не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Відповідно до положень ст.45 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області в загальному розмірі 2307409,07грн. відносяться до грошових зобовязань другої черги.
Крім того, за звернення до суду з вказаною заявою, заявником сплачено судовий збір відповідно платіжного доручення №1723 від 05.09.16р., який включається в розмір 2756,00грн. до першої черги реєстру вимог кредиторів.
На підставі викладеного, керуючись ст.1, ч. 1 ст. 2, ст.ст.23, 38, 45, 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст.ст. 4-1, 33, 34, 36, 86 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Визнати вимоги:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Краматорську Донецької області в загальному розмірі 2310165,07грн. з яких: 2756,00грн. грошові зобовязання першої черги; 2307409,07грн. - грошові зобовязань другої черги.
Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області в розмір 2756,00грн. грошові зобовязання першої черги.
2.Вимоги Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області в загальному розмірі 7619,32грн. вважати такими, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання та які підлягають погашанню в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
3.Зобовязати ліквідатора включити до реєстру вимог кредиторів відповідно до вимог Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом визнані судом кредиторські вимоги, погашення вимог здійснювати відповідно до приписів ст. 45 вказаного Закону.
4.Ліквідатору в строк до 09.11.16р. надати суду звіт про хід ліквідаційної процедури.
5.Примірники даної ухвали надіслати заявникам та ліквідатору.
Суддя О.В. Попов