Постанова № 62368949, 31.10.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2016
Номер справи
815/4567/16
Номер документу
62368949
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4567/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2016 року Одеський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Левчук О.А., розглянувши в порядку письмового провадження в місті ОСОБА_1 справу за адміністративним позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в розмірі 37000,00 грн, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області, звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з ФОП ОСОБА_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до державного бюджету України на р/р 31111106700008, МФО 828011 в ГУДКСУ в Одеській області, код ОКПО 38016923, код бюджетної класифікації 21081100, (адміністративні штрафи та інші санкції, балансовий рахунок № 3111, символ звітності банку 106) суму штрафних санкцій у розмірі 37000,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити, проти продовження розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечувала, вирішення даного питання залишила на розсуд суду.

Відповідач до судового засідання не зявився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

09.12.2015 року до Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області надійшло звернення ОСОБА_3 щодо порушення у кафе «Лайла» , що знаходиться за адресою: вул. Катерининська, 18, м. Одеса, Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровя населення» (а.с. 7).

Інспекцією з питань захисту прав споживачів в Одеській області на адресу Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів було направлено лист від 11.12.2015 року вих.. № 3362/1 щодо надання згоди на проведення позапланової перевірки ФОП ОСОБА_2, кафе «Лайла», за адресою: вул. Катерининська, 18, м. Одеса, щодо дотримання законодавства про заходи попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоровя населення (а.с. 8).

Листом від 15.12.2015 року № 3017-8-7/7 Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів надано згоду на проведення позапланої перевірки ФОП ОСОБА_2, кафе «Лайла», за адресою: вул. Катерининська, 18, м. Одеса (а.с. 9).

З 25.12.2015 р. по 28.12.2015 р. головними спеціалістами відділу контролю у сфері внутрішньої торгівлі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на підставі наказу Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області № 235-од від 22.12.2015 року було проведено позапланову перевірку ресторану «Лайла» ФОП ОСОБА_2за адресою: вул. Катерининська, 18, м. Одеса.

За наслідками проведеної перевірки головними спеціалістами відділу контролю у сфері внутрішньої торгівлі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 28.12.2015 року в присутності уповноваженої особи ФОП ОСОБА_2, за довіреністю ОСОБА_1, яка відмовилась від підпису, складено акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів № 68/07.

В результаті проведеної позапланової перевірки ФОП ОСОБА_2, кафе «Лайла», за адресою: вул. Катеринівська, 18, м. Одеса, щодо дотримання законодавства про заходи попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоровя населення були встановлені порушення вимоги п. 9 ч. 2 ст. 13 та п. 4 ч. 1 ст. 16 ЗУ «Про заходи щодо попередження попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровя населення», а саме, встановлено факт куріння тютюнових виробів в приміщенні кафе та реалізацію тютюнових виробів з будь-якими іншими товарами - продажа сигарет «Parliament» із запальничкою, що підтверджується фотофіксацією та чеком.

Відповідно до п.3.10 Порядку проведення перевірок у субєктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обовязкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, затвердженого Наказом Міністерство економічного розвитку і торгівлі України №310 від 07.03.2012 року - у разі відмови представника субєкта господарювання від підпису, що підтверджує отримання акта для вручення керівникові суб'єкта господарювання, його копія протягом трьох робочих днів після реєстрації надсилається поштою з повідомленням про вручення за місцезнаходженням суб'єкта, діяльність якого перевірялася.

30.12.2015 року примірник акту був направлений на юридичну адресу ФОП ОСОБА_2, засобами поштового звязку, який був отриманий відповідачем особисто, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с 16 зворотній бік).

На підставі порушень, встановлених актом перевірки, було винесено постанову про накладення стягнень, передачених ст.. 20 ЗУ «Про заходи щодо попередження попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровя населення» на ФОП ОСОБА_2 за порушення вимог ч. 9 ст. 13 ЗУ від 22.09.2005 № 2899-ІV фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 7 000 (сім) тисяч гривень та за порушення п. 4 ст. 16 ЗУ від 22.09.2005 № 2899-ІV фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 30 000 (тридцять) тисяч гривень, всього фінансові санкції в розмірі 37 000(тридцять сім) тисяч та повідомлено, що у разі невиконання порушником приписів у 15-денний строк після отримання постанови в установленому порядку, то сума штрафу буде стягнута в судовому порядку.

Вказана постанова була отримана ОСОБА_2 12.04.2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с 20 зворотній бік).

Проте, даних щодо оплати ФОП ОСОБА_2 штрафу в розмірі37 000 грн.на дату розгляду справи суду не надано.

Таким чином заборгованість у встановлені законодавством строки відповідачем не сплачена.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1092 Про утворення територіальних органів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Держспоживінспекція України перебуває в стані реорганізації шляхом приєднання до новоутвореної Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (у тому числі Інспекція з питань захисту прав споживачів в Одеській області шляхом приєднання до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області).

Таким чином, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області є правонаступником Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області.

Відповідно до ч.3 ст.5 Закону України Про захист прав споживачів, захист прав споживачів здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, місцеві державні адміністрації, органи та установи, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди.

Спеціально уповноваженим центральним органом у сфері захисту прав споживачів на момент проведення перевірки булла Держспоживінспекція України та його територіальні органи.

Відповідно до положень ст.ст.19,20 Закону України Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровя населення Держспоживінспекція в Одеській області наділена повноваженнями щодоздійснення контролю за дотриманням вимог зазначеного Закону, та у разі їх порушення субєктами господарювання, має право застосовувати фінансові санкції.

Відповідно до п.9 ч.2 ст.13 Закону України Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, особи, винні у порушенні законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровя населення, несуть відповідальність згідно з законом.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих позивачем доказів, суд вважає, що адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в розмірі 37000,00 грн., є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, ч. 6 ст. 128, ст. ст. 159 - 163, 254 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до державного бюджету України на р/р 31111106700008, МФО 828011 в ГУДКСУ в Одеській області, код ОКПО 38016923, код бюджетної класифікації 21081100, (адміністративні штрафи та інші санкції, балансовий рахунок № 3111, символ звітності банку 106) суму штрафних санкцій у розмірі 37000,00 грн.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд у строки та в порядку встановлені ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

Суддя О.А. Левчук