УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 жовтня 2016 року Справа № 803/1592/16
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С.Ф., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у Волинській області щодо ненадання інформації про зміни у всіх видах грошового утримання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області для здійснення перерахунку пенсії колишньому слідчому УМВС України у Волинській області ОСОБА_2 та зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у Волинській області надіслати інформацію про зміни у всіх видах грошового утримання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області для здійснення перерахунку пенсії колишньому слідчому УМВС України у Волинській області ОСОБА_2
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01 вересня 2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-VIII (з наступними змінами та доповненнями) з 01.01.2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378,00 грн.
З врахуванням вищевикладеного за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати що становить 551,20 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, зокрема, в даному адміністративному позові позивачем заявлені чотири вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання протиправною бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у Волинській області щодо ненадання інформації про зміни у всіх видах грошового утримання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області для здійснення перерахунку пенсії колишньому слідчому УМВС України у Волинській області ОСОБА_2 та зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у Волинській області надіслати інформацію про зміни у всіх видах грошового утримання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області для здійснення перерахунку пенсії колишньому слідчому УМВС України у Волинській області ОСОБА_2, таким чином, дані вимоги повинні бути оплачені судовим збором у розмірі 2 204,80 грн. (551,20 х 4 (кількість позовних вимог).
Всього позивач за подання даного адміністративного позову повинен сплатити судовий збір виходячи з немайнових вимог в загальному розмірі 2 204,80 грн. (551,20 х 4).
Як вбачається із долученої позивачем квитанції від 26.10.2016 року №0.0.641607705.1 судовий збір сплачено в розмірі 551,20 грн., тобто в меншому розмірі ніж це визначено законодавством України.
Зважаючи на те, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 551,20 грн., в меншому розмірі, ніж визначено чинним законодавством, тому позивачу необхідно доплатити судовий збір у сумі 1 653,60 грн. (2 204,80 - 551,20).
Як передбачено пунктом 4 частини першої, частиною другою статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, в порушення вимог пункту 4 частини першої статті 106 КАС України, у позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії Головного управління Національної поліції у Волинській області, зокрема, не зазначено, у чому конкретно полягає бездіяльність Головного управління Національної поліції у Волинській області (тобто, які саме дії та протягом якого часу повинні були вчинити, які нормативно-правові акти при цьому ним порушені), а також не викладено зміст позовних вимог до даного відповідача, тобто, чітко не зазначено, яку саме бездіяльність даного відповідача позивач просить визнати протиправною.
Крім того, у тексті позовної заяви вказано як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, проте, не наведено підстав для її залучення до участі у справі (тобто, не вказано, як рішення у цій справі може безпосередньо вплинути на її права, свободи, інтереси або обов'язки).
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши строк, достатній для усунення недоліків, - до 02.07.2016 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання суду доказів сплати судового збору в розмірі 1 653,60 грн. у випадку зазначення другого відповідача - Головного управління Національної поліції у Волинській області і вимог до нього та подання до суду належним чином оформленої нової редакції позовної заяви (із зазначенням змісту позовних вимог з врахуванням статті 106 КАС України до кожного з відповідачів та із наведенням підстав для залучення до участі у справі третьої особи), разом з копіями позовної заяви та копіями всіх документів, що приєднуються, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 листопада 2016 року.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя С.Ф. Костюкевич