Справа № 344/10818/16-п
Провадження № 3/344/3569/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2016 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника ІТВ Івано-Франківського ОВК, за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
З протоколу № 1 про адміністративне правопорушення від 23.08.2016 вбачається, що 08.08.2016 близько 18.00, перебуваючи на маршруті патрулювання по вул. Довженка, 21 (Івано - Франківський обласний військовий комісаріат), що в м. Івано - Франківськ, тобто під час виконання обовязків по охороні громадського порядку, патрулем відділення Військової служби правопорядку у складі: начальник патруля - капітан ОСОБА_2, патрульні - старшина ОСОБА_3 та старший сержант ОСОБА_4, було затримано майора ОСОБА_1, який хоча і знаходився в цивільній формі одягу, але із явно вираженими ознаками алкогольного спяніння: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей, нечітка розмова, хитка хода. Окрім цього, майор ОСОБА_1 під час спілкування поводив себе агресивно, відмовлявся давати відповіді на питання, тобто проявляв ознаки непокори законним вимогам представників Військової служби правопорядку. Свідками даного інциденту були військовослужбовці Івано Франківського ОВК: підполковники ОСОБА_5 та ОСОБА_6, майор ОСОБА_7 та молодший лейтенант ОСОБА_8.З метою визначення стану алкогольного спяніння, капітан ОСОБА_2 запропонував майору ОСОБА_1 пройти медичний огляд в Івано - Франківському обласному наркологічному диспансері, що по вул. Млинарська, 21. На що останній погодився та був доставлений патрулем в супроводі двох свідків - майора ОСОБА_7 та молодшого лейтенанта ОСОБА_8 в зазначений медичний заклад. Проте, прибувши туди, ОСОБА_1 від проходження медичного огляду відмовився, про що свідчить довідка №266. В звязку з цим начальник патруля запропонував ОСОБА_1 скласти на місці відносно нього протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.178 ОСОБА_8, або в іншому випадку патруль змушений буде його доставити до відділення Військової служби правопорядку для складання протоколу. Однак, ОСОБА_1, непристойно висловлюючись, відмовився від складання протоколу, а також будь - куди слідувати, і вдався до втечі. Капітан ОСОБА_2 попередив, що якщо він не зупиниться то до нього буде застосовано заходи фізичного впливу, проте останній не відреагував. Після чого ОСОБА_2 та ОСОБА_4 змушені були його наздогнати, однак і після цього ОСОБА_1 не заспокоївся, а навпаки почав чинити опір, хапаючи капітана ОСОБА_2 за руки, шарпаючи за формений одяг, завдавши при цьому останньому тілесних ушкоджень в районі правого передпліччя та лівої кисті. Підтвердженням цього є довідка №5258 від 08.08.2016 з міської клінічної лікарні №1.В звязку з цим начальник патруля змушений був одіти на порушника наручники. Проте, під час застосування вищенаведених заходів адміністративного примусу майор ОСОБА_1 поводив себе агресивно, чинив злісну непокору, непристойно виражався в сторону особового складу патруля, неодноразово погрожував фізичною розправою. Свідками вищенаведеної непокори зі сторони ОСОБА_1 були майор ОСОБА_7 та молодший лейтенант ОСОБА_8. В подальшому майор ОСОБА_1 був доставлений патрулем у відділення Військової служби правопорядку (м. Івано - Франківськ, вул. Військова, 4) та поміщений в камеру тимчасового затримання. Про затримання останнього 08.08.2016 року було складено протокол серії ЛВТ №В036 про адміністративне затримання.За появу в громадських місцях в пяному вигляді 08.08.2016 року відносно майора ОСОБА_1 складено протокол серії ЛВТ №В037 про адміністративне правопорушення за ч. З ст. 178 ОСОБА_8, копію якого разом з повідомленням було передано військовому комісару Івано - Франківського ОВК для притягнення офіцера до дисциплінарної відповідальності. Таким чином, майор ОСОБА_1 вчинив злісну непокору законним вимогам посадових осіб Військової служби правопорядку у звязку з їх участю в охороні громадського порядку, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 ОСОБА_8.
28.10.2016 ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. На адресу суду 13.09.2016 та 05.10.2016 повернулися повістки про виклик до суду, згідно довідок Укрпошти причина повернення - за закінченням терміну зберігання. 13.10.2016 ОСОБА_1 подав суду заяву про перенесення розгляду справи, у зв'язку з тим, що йому стало відомо про дату засідання 13.10.2016, а також у зв'язку із відсутністю його адвоката та хворобою. Судом вже відкладався розгляд справи про адміністративне правопорушення, тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи та строків притягнення до адміністративної відповідальності. За таких обставин, керуючись ст. 268 ОСОБА_8, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 9 ОСОБА_8 адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 ОСОБА_8 доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 23 ОСОБА_8 адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вину ОСОБА_1 доведено зібраними по справі доказами, зокрема даними з протоколу №1 про адміністративне правопорушення від 23.08.2016, актом про появу на місці служби в стані алкогольного сп'яніння, довідкою № 266 Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру, згідно якої ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду, письмовими поясненнями ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та іншими матеріалами справи.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185 ОСОБА_8 як злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ст. 185 ОСОБА_8.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 185 ОСОБА_8 повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 185, 221, 268, 283, 284, 285 ОСОБА_8, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника ІТВ Івано-Франківського ОВК, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 185 ОСОБА_8, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 136 (сто тридцять шість) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника ІТВ Івано-Франківського ОВК, в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 275 грн. 60 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко