Постанова № 62247268, 12.10.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.10.2016
Номер справи
826/9447/16
Номер документу
62247268
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 жовтня 2016 року № 826/9447/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом

Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до

Товариства з обмеженою відповідальністю «Київський центр фондових послуг»

про

стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.

На підставі ст. 183-2 КАС України, Суд розглядає справу у скороченому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київський центр фондових послуг» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не сплатив штраф у розмірі 1700,00 грн., накладений постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення ринку цінних паперів від 17.12.2015 р. № 550-ЦА-УП-Т.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 червня 2016 року відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав.

Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою: 01103, м. Київ, булв. Дружби Народів, буд. 30 Б, а на адресу суду повернувся конверт з відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання».

За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів – це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 506-ЦА-УП-Т від 24.11.2015 року про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якого Приватне акціонерне товариство «Київський центр фондових послуг» не виконало вимог пункту 3 глави 3 розділу ІІІ Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з торгівлі цінними паперами, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.05.2013 р. № 819, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.06.2013 р. № 857/23389 (із змінами та доповненнями) в частині неподання заяви та відповідних документів на переоформлення ліцензій у зв’язку із зміною найменування юридичної особи, в строк, встановлений нормативно-правовим актом Комісії.

Відповідно до пункту 15 розділу І Порядку та умов видачі ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженим рішенням Комісії від 14.05.2013 № 817 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.06.2013 за № 854/23386 (далі – Порядок та умови) у разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії ліцензіат повинен переоформити ліцензію відповідно до цих Порядку та умов.

Пунктом 1 розділу VI Порядку та умов встановлено, що у разі виникнення у процесі здійснення діяльності ліцензіата підстав для переоформлення ліцензії, а саме, зміни найменування юридичної особи (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи), ліцензіат зобов'язаний протягом місяця подати заяву та документи відповідно до порядку та умов видачі ліцензії.

ТОВ «Київський центр фондових послуг» надало до Комісії заяву про переоформлення ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку у зв’язку зі зміною найменування від 28.01.2015 р. № 1-28/01/2015 (вх. №1182 від 28.01.2015 р.), при цьому нова редакція Статуту ТОВ «Київський центр фондових послуг», згідно якої найменування товариства змінено з ТОВ «Луганський центр фінансових послуг» на ТОВ «Київський центр фондових послуг», зареєстрована 19.12.2014 р.

Таким чином, ТОВ «Київський центр фондових послуг» не подало до Комісії заяву та відповідні документи на переоформлення ліцензій у зв’язку зі зміною найменування в строк, встановлений нормативно-правовими актами Комісії.

До розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів суду Приватне акціонерне товариство «Київський центр фондових послуг» письмових пояснень, письмових заперечень або письмових клопотань надано не було.

У відповідності до п. 8 ч. 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні Відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 17.12.2015 року № 550-ЦА-УП-Т, відповідно до якої до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київський центр фондових послуг» застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700,00 грн.

Позивач зазначає, що на момент звернення до суду зазначена сума штрафу Товариством не сплачена.

Згідно статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Відповідач доказів оскарження даної постанови та/або доказів сплати визначеного постановою штрафу не надав.

Згідно зі статтею 10 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” у загальному фонді Державного бюджету України на 2015 рік до доходів, зокрема, належать надходження, визначені частиною другою статті 29 Бюджетного кодексу України. Згідно із пунктом 22 частини 2 статті 29 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду Державного бюджету України належать кошти від санкцій (штрафів, пеня, тощо), що застосовуються відповідно до закону.

Несплата відповідачем застосованих відповідно до закону фінансових санкцій до Державного бюджету України є порушенням економічних інтересів держави.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись положеннями статей 94, 160-163, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «Київський центр фондових послуг» (код ЄДРПОУ 38414567) штраф у розмірі 1700,00 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок відкритий в Управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111, по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя А.Б. Федорчук