ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1569/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Національної поліції України та до Національної атестаційної комісії Національної поліції України про визнання протиправними дій та скасування рішень -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Національної поліції України та до Національної атестаційної комісії Національної поліції України, якою просить суд: ?1. Відкрити провадження в адміністративній справі; 2. визнати протиправним рішення Національної поліції України в частині включення капітана поліції ОСОБА_1, оперуповноваженого по управлінню захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, що складений на виконання наказу Національної поліції України від 26 листопада 2015 року № 116 «Про проведення атестування поліцейських апарату Національної поліції України»; 3. визнати протиправними дії Національної поліції України щодо проведення атестації оперуповноваженого по управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітана поліції ОСОБА_1 на підставі наказу Національної поліції України від 26 листопада 2015 року № 116 «Про проведення атестування поліцейських апарату Національної поліції України»; 4. визнати протиправними та скасувати рішення (висновок) Центральної атестаційної комісії Національної поліції України щодо невідповідності оперуповноваженого по управлінню захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, капітана поліції ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення його зі служби в поліції через службову невідповідність; 5. стягнути з відповідачів на мою користь судові витрати у справі (картка платника податків № НОМЕР_1).5. в порядку ст.ст. 11,69,71 КАС України та дослідити в судовому засіданні: - Наказ Національної поліції України від 26 листопада 2015 року № 116 «Про проведення атестування поліцейських апарату Національної поліції України»; - всі накази про створення, зміну і затвердження складів Центральної атестаційної комісії Національної поліції України; - усі матеріали атестації в тому числі протоколи: Центральної атестаційної комісії та Центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України, що стосуються ОСОБА_1; - особову справу ОСОБА_1
Відповідно до статті 107 частини 1 пункту 3 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Відповідно до статті 106 частини 1 пункту 4 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачем частково зазначено загальні вимоги до Національної поліції України, не вказано конкретний зміст позовних вимог, а саме у пункті 2 прохальної частини позовних вимог не зазначено індивідуальні ознаки (дата, номер, тощо) рішення Національної поліції України, яке позивач просить визнати протиправним.
Відповідно до вимог статті 106 частини 3 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із поданої заяви та доданих до неї документів, позивачем не виконано вимоги статті 106 частини 3 КАС України та не додано документ про сплату судового збору у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір".
В той же час, у позовній заяві позивач зазначає, що відповідно до статті 5 частини 1 пункту 13 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються учасники бойових дій - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав та додає у додатках до позову Посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_2 від 15.09.2015 р. Проте суд зазначає, що відповідно до статті 5 частини 1 пункту 13 Закону України № 3674-VI, від сплати судового збору звільняються учасники бойових дій - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав саме як учасників бойових дій. Як вбачається з тексту позовної заяви, позивачем не оскаржуються рішення, дії та бездіяльність відповідачів з приводу порушення прав позивача як учасника бойових дій.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI (надалі Закон України № 3674-VI).
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як вбачається з позовних вимог, позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру.
Статтею 4 частиною 2 пунктом 3 абзацом 1 Закону України № 3674-VI закріплено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року складає 1378 грн. 00 коп.
Відповідно до статті 4 частини 1 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відтак, сума, яка підлягає до сплати за вимогу немайнового характеру становить 551,20 грн.. судового збору.
У цей же день на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача про забезпечення позову, якою останній просить суд: задовольнити клопотання про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Національної поліції України, Центральної атестаційної комісії Національної поліції України про визнання протиправним та скасування рішення щодо включення позивача до списку осіб, що підлягають атестації та визнання протиправним та скасування рішення, яке оформлене протоколом щодо звільнення з посади внаслідок службової невідповідності, яким зупинити дію рішення Центральної атестаційної комісії Національної поліції України до вирішення справи по суті.
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Проте, позивачем не додано документ на підтвердження сплати судового збору за подання заяви про забезпечення адміністративного позову.
Згідно статті 4 частини 2 пункту 3 Закону України № 3674-VI, ставка судового збору за подання заяви про забезпечення доказів або позову до адміністративного суду складає 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Відтак, сума судового збору, яка підлягає до сплати за подання заяви про забезпечення позову становить 413,40 грн..
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *; 101; _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно у спосіб відповідно до вимог статті 106 КАС України надати суду конкретизований зміст позовних вимог, а саме вказати індивідуальні ознаки (дата, номер, тощо) рішення Національної поліції України в Закарпатській області, яке позивач просить визнати протиправним та надати суду оригінал доказу сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 551,20 грн. та за подання заяви про забезпечення позову у розмірі 413,40 грн.
На підставі наведеного та керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Національної поліції України та до Національної атестаційної комісії Національної поліції України про визнання протиправними дій та скасування рішень - залишити без руху.
Надати Позивачу - ОСОБА_1 строк до 07 листопада 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.Є. Гаврилко