ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
20 жовтня 2016 року м. Київ № 826/16069/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Шулежко В.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Компанії ZHENJIANG AGREEN CO.LTD (Чженцзян Эгрин Ко.ЛТД), що є юридичною особою за законодавством Китаю до Міністерства екології та природних ресурсів України, за участю третіх осіб - Служби безпеки України, товариства з обмеженою відповідальністю «Презенс технолоджі» про визнання протиправним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Компанія ZHENJIANG AGREEN CO.LTD (Чженцзян Эгрин Ко.ЛТД), що є юридичною особою за законодавством Китаю до Міністерства екології та природних ресурсів України, за участю третіх осіб - Служби безпеки України, товариства з обмеженою відповідальністю «Презенс технолоджі» про визнання протиправним та скасування наказу від 08.07.2016 №1131.
Разом з позовом позивач подав клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.07.2016 №1131 в частині застосування спеціальних санкцій - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України - компанії нерезидента ZHENJIANG AGREEN CO.LTD (Jiangsu China) до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши клопотання позивача про забезпечення позову, дослідивши матеріали, додані до позовної заяви, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Тобто, для вжиття заходів забезпечення позову повинні існувати реальні обставини наведені у вищезазначеній нормі.
Згідно ч. 3 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
Крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, адміністративний позов, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії (ч. 4 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України).
З зазначеної норми вбачається, що застосування заходів забезпечення позову можливо лише у випадку існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також наявність ознак, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. При цьому небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача має бути очевидною.
Проаналізувавши клопотання та викладені положення, приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи відсутні достатні докази, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, дані про неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача без вжиття таких заходів, чи факту понесення значних зусиль та витрат для відновлення порушених прав позивача.
Водночас, правомірність оскаржуваного рішення, що на думку позивача, призвело до порушення прав та законних інтересів, буде оцінюватися судом під час розгляду справи по суті.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого клопотання про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Компанії ZHENJIANG AGREEN CO.LTD про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову - відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя В.П. Шулежко