Справа № 559/2130/16-а
Номер провадження 2-а/559/96/2016
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2016 року м.Дубно
Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Кічата О.Ю., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Дубенському районі Рівненської області про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії по відновленню порушеного права,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до УПФ України в Дубенському районі Рівненської області, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови йому у проведенні перерахунку пенсії в розмірі 80% середньомісячної заробітної плати відповідно до ст.37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ та зобов'язати УПФ України в Дубенському районі Рівненської області здійснити перерахунок призначеної йому пенсії, відповідно до вищевказаного законодавства, виходячи із розрахунку 80% від середнього заробітку щомісячної заробітної плати, згідно довідки про заробітну плату Дубенської РДА Рівненської області, починаючи з 01.09.2016 без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 16 червня 1999 року його призначено на посаду завідуючого відділом взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями Дубенської райдержадміністрації та в той же день він прийняв присягу державного службовця. У Дубенській райдержадміністрації працював на різних посадах.
На момент призначення пенсії працював на посаді заступника керівника апарату Дубенської РДА.
З квітня 2014 перебуває на обліку в УПФ України в Дубенському районі Рівненської області та отримує пенсію за віком, відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-XII.
Постановою КМ України «Про впорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 №1013, підвищено посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери у тому числі заступника керівника апарату райдержадміністрації, за посадою якої йому було призначено пенсію.
25серпня 2016 року він звернувся до Дубенської районної державної адміністрації із заявою про видачу довідки про заробітну плату. 26 серпня 2016 року йому видали довідку № 267 про заробітну плату заступника керівника апарату в грудні 2015 року.
26серпня 2016 року звернувся до УПФ України в Дубенському районі Рівненської області із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі ст. 37 ЗУ «Про державну службу» та постанови КМ України від 09.12.2015 №1013.
Листом від 09 вересня 2016 року за вихідним номером 48/02-20-п йому надано відповідь про відмову проведення перерахунку пенсії, посилаючись на те, що порядок та умови визначення розміру заробітної плати для перерахунку пенсій державним службовцям визначався постановою КМ України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».
Відповідно до пункту 5 зазначеної постанови КМ України перерахунок пенсій проводився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
У зв'язку із набранням чинності постанови КМ України №Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 №1013, з 01.12.2015 пункт 4 постанови КМ України від 31 травня 2000 року 3865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» щодо порядку проведення перерахунку пенсій державним службовцям у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям виключено, а до пункту 5 цієї Постанови внесено зміни в частині затвердження форми довідки про заробітну плату виключно для призначення пенсії державним службовцям.
Крім того, згідно з пунктом 5 Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 1 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким, зокрема, пенсії призначаються відповідно до ЗУ «Про державну службу».
Отже, з 1 червня 2015 року проведення будь-яких перерахунків пенсійних виплат, призначених відповідно до ЗУ «Про державну службу» чинним законодавством не передбачено, а враховуючи внесені відповідно до постанови КМ України від 09 грудня 2015 року №1013 зміни до Постанови від 31 травня 2000 року №865 немає підстав для видачі довідок для перерахунку пенсії державним службовцям.
Позивач вважає, що приймаючи рішення стосовно відмови у перерахунку призначеної йому пенсії за вислугу років, відповідач діяв поза межами повноважень та у спосіб, що суперечить Конституції та законам України.
Просить адміністративний позов розглянути у порядку скороченого провадження.
У відповідності до положень ст.183-2 КАС України суд розглядає справу в порядку скороченого провадженні. Ухвала про відкриття скороченого провадження разом з адміністративним позовом та доданими до нього матеріалами була надіслана відповідачу.
У встановлений строк управління ПФУ в Дубенському районі Рівненської області подало заперечення проти позову.
Вважає, що позивач отримує пенсію у передбаченому законом розмірі. Просить відмовити у задоволені позову повністю.
Відповідач посилається на те, що перерахунок пенсій державних службовців згідно ст. 37-1 ЗУ "Про державну службу здійснюється у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом.
У зв'язку із набранням чинності постанови КМ України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів від 09.12.2015 №1013, з 01.12.2015 пункт 4 постанови КМ України від 31 травня 2000 року №865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" щодо порядку проведення перерахунку пенсій державним службовцям у зв"язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям виключено, а до пункту 5 цієї Постанови внесено зміни в частині затвердження форми довідки про заробітну плату виключно для призначення пенсії державним службовцям.
Згідно з пунктом 5 Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 1 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким, зокрема, пенсії призначаються відповідно до ЗУ «Про державну службу».
Отже, з 1 червня 2015 року проведення будь-яких перерахунків пенсійних виплат, призначених відповідно до ЗУ «Про державну службу» чинним законодавством не передбачено,
Вивчивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності та з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення із наступних підстав.
Судом встановлено, що 16 червня 1999 року ОСОБА_1 призначено на посаду завідуючого відділом взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями Дубенської райдержадміністрації та в той же день він прийняв присягу державного службовця. У Дубенській райдержадміністрації працював на різних посадах.
На момент призначення пенсії працював на посаді заступника керівника апарату Дубенської РДА.
З квітня 2014 перебуває на обліку в УПФ України в Дубенському районі Рівненської області та отримує пенсію за віком, відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-XII.
Постановою КМ України «Про впорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 №1013, підвищено посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери у тому числі заступника керівника апарату райдержадміністрації, за посадою якої йому було призначено пенсію.
27серпня 2016 року він звернувся до Дубенської районної державної адміністрації із заявою про видачу довідки про заробітну плату. 26 серпня 2016 року йому видали довідку № 267 про заробітну плату заступника керівника апарату в грудні 2015 року (а.с.15).
28серпня 2016 року звернувся до УПФ України в Дубенському районі Рівненської області із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі ст. 37 ЗУ «Про державну службу» та постанови КМ України від 09.12.2015 №1013 (а.с.12).
Листом від 09 вересня 2016 за вихідним номером 48/02-20-п (а.с.13-14) відповідачем надано відповідь про відмову проведення перерахунку пенсії позивачу, посилаючись на те, що порядок та умови визначення розміру заробітної плати для перерахунку пенсій державним службовцям визначався постановою КМ України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Згідно ст. 5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
При вирішенні справи суд керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визначаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини (ст. 8 КАС України).
Ст. 1 Першого протоколу до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Париж, 20.111.1952) передбачає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ст.18 Конвенції обмеження, які дозволяються нею щодо згаданих прав та свобод, можуть застосовуватися тільки з тією метою, з якою вони передбачені.
Надбавки, доплати та пенсії є майном, в контексті тлумачення Європейським Судом з прав людини ст. 1 Протоколу 1 до Європейської конвенції з прав людини, поняття майно існує у вигляді вимог, стосовно яких позивач наводить доводи, що він має принаймні законні сподівання (яке ґрунтується на законодавчій нормі) на набуття права володіння. Таке сподівання виникло у позивача з моменту призначення пенсії.
За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, право на соціальні виплати є майновим правом, передбаченим ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (рішення у справі «ОСОБА_2 проти Грузії» (ОСОБА_2 v. Georgia), № 17767/08, пункт 72, від 19 червня 2012 року). Бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших, актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені ст. 1 Першого протоколу (рішення у справі «ОСОБА_3 та ОСОБА_4 проти України» (ОСОБА_3 and ОСОБА_4 v. Ukraine), № 68385/10 та 71378/10), від 26 вересня 2014 року).
Приймаючи рішення стосовно відмови у перерахунку призначеної позивачу пенсії за віком згідно ЗУ «Про державну службу», відповідач діяв поза межами повноважень та у спосіб, що суперечить Конституції та законам України, з наступних підстав.
Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України(ч.2 ст.6, ч.2 ст.19 Конституції України).
Відповідно до положень ч.1 ст.8 та ч.1 ст.58 Конституції України в Україні визнається та діє принцип верховенства права. Закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Статтею 22 Конституції України установлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Приписами ст. 46 Основного Закону України установлено, громадянам України гарантовано право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно ст.37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що була чинна на момент призначення пенсії позивачу), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Умови та порядок перерахунку пенсій державним службовцям визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.4 Постанови КМ України від 31 травня 2000 року №865 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, на підставі поданої довідки про одержану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано)пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, встановлених КМ України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; премії, (крім премій до державних, професійних свят та ювілейних дат) та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Перерахунок пенсій проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується Правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям дає підстави для перерахунку пенсії особам, що отримують пенсії як державні службовці.
Відповідно до вищезазначених вимог позивач набув право на перерахування пенсії відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ.
Зміни, які були внесені до ЗУ «Про державну службу» стосуються призначення пенсії, тоді як підстави та порядок перерахунку пенсії державним службовцям регулює ст. 37-1 цього ж Закону. Положення якої щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Законів №213-УІІІ та №1166- VII не зазнали змін.
Відповідно до вимог ст.ст.22, 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Тому, звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст.22 Конституції України не допускається.
Прикінцеві положення ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213 стосуються порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії є ст.37-1 ЗУ«Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ та постанова КМ України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».
Відповідно до вимог ч.3 ст.162 КАС України, суд може прийняти постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, у сфері публічно-правових відносин з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України №1-рп/99 від 09.02.1999 у справі щодо офіційного тлумачення положення ч.1 ст.58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів), надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або іншому нормативно-правовому акті.
У рішенні Конституційного Суду України №1-9/2015 від 13.05.2015 зазначено, що Україну проголошено соціальною, правовою державою, в якій визначається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституції та законами України (ст.1, ч.ч.1, 2 ст. 8, ч.2 ст. 19 Конституції України). Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної часткової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, передбачених законом (ч.1 ст.46 Конституції України). В Україні на конституційному рівні гарантовано право громадян на соціальний захист, для забезпечення якого необхідне здійснення комплексу державно-правових заходів, одним із яких є законодавче визначення основ соціального захисту форм і видів пенсійного забезпечення ( п. 6 ч.1 ст. 92 Конституції України).
За Конституцією України, КМ України забезпечує виконання Конституції та законів України, в тому числі у сфері соціального захисту (пункт 1,3 ст. 116 Основного Закону України).
Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно- правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Конституційний суд України у рішенні №8-рп/2005 від 11.10.2005 року чітко визначив критерії, за якими можливо встановити, чи відбулося таке звуження, а саме: звуження обсягу прав та свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав та свобод, тобто їх кількісні характеристики.
Також, Конституційний суд України у своєму рішенні №6-рп/2007 від 09.07.2007 року зазначив, що невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави. Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій та гарантій є складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 01.11.1996 «Про застосування Конституції України при здійснені правосуддя», оскільки Конституція України, як зазначено в її ст. 8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати законність того чи іншого нормативно- правового акту, з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію, акт прямої дії. Судові рішення повинні ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй.
Пленум Верховного Суду України у постанові від 13.06.2007 №8 «Про незалежність судової влади» також роз'яснив, що відповідно до ст.8 та ст.22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст і обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод.
Згідно із п.23 рішення «Кечко проти України» від 8 листопада 2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Отже, відсутність встановлених КМ України умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії.
Таким чином, оскільки позивач звернувся до відповідача саме з приводу перерахунку вже призначеної йому пенсії, то будь-які законодавчі зміни, які звужують зміст та обсяг прав окремої категорії громадян не можуть застосовуватися до тих осіб, які до набрання чинності цих змін вже набули в законний спосіб певні, гарантовані державою права та свободи, в тому числі і право на пенсію державного службовця в передбаченому на час призначення пенсії розмірі.
Згідно ст.45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою ст. 35, ч.2 ст.38, ч.3 ст. 42 і ч.5 ст. 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до ч.2 та ч. 5 ст.37 ЗУ «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Враховуючи все вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивач має право на перерахунок призначеної йому пенсії державного службовця з 01.09.2016 року в зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, відповідно до правил ст..37 ЗУ «Про державну службу», яинного на момент призначення пенсії позивачу. Відмова відповідача у здійснені такого перерахунку та виплаті пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та обставинах справи, а тому є неправомірною.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Отже, сплачений позивачем судовий збір при подачі позовної заяви у розмірі 551 грн.20 коп. (а.с.1) підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань УПФ України в Дубенському районі Рівненської області.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.2, 5-10, 94, 158-163, 183-2 КАС України, ст. ст. 6, 19, 22, 46, 58, 64, 92 Конституції України, ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст.37,37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ, суд -
ПОСТАНОВИВ:
позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Дубенському районі Рівненської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії по відновленню порушеного права - задоволити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі Рівненської області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії в розмірі 80% середньомісячної заробітної плати відповідно до ст.37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі Рівненської області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, відповідно до ст.37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, виходячи із розрахунку від 80% від середнього заробітку щомісячної заробітної плати, згідно довідки про заробітну плату Дубенської РДА Рівненської області, починаючи з 01.09.2016 з урахуванням раніше проведених виплат без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесяти одної) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі Рівненської області
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубенський міськрайонний суд протягом 10-ти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: