27.09.2016
Справа №2-а/489/158/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2016 р. Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого - судді Губницького Д.Г., при секретарі Наумкіній І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в м. Миколаєві про визнання постанови протиправною, її скасування,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2016 р. позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просив скасувати постанову серії ПС 1 № 997471 від 14 січня 2016р. у справі про адміністративне правопорушення. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що правил дорожнього руху не порушував, а постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності винесена з порушенням вимог КУпАП. Просив поновити строк оскарження постанови, оскільки пропустив його з причин звернення зі скаргами на дії інспектора поліції.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до переконання, що позов підлягає частковому задоволенню.
З копії постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ПС 1 №997471 вбачається, що ОСОБА_1, керуючи автомобілем «MERSEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1, 14 лютого 2016р., по вул. Південній, 50, у м.Миколаєві, не виконав вимогу дорожнього знаку 3.34 «Зупинку заборонено», чим порушив п.15.9 Правил дорожнього руху, а також не мав при собі полісу обов'язкового страхування.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст.222 КУпАП органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення про порушення правил дорожнього руху (частини перша, друга і третя статті 122).
За загальним правилом, відповідно до статті 254 КУпАП фіксація адміністративного правопорушення починається зі складення протоколу про його вчинення уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.3 ст.254 КУпАП протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
Як це передбачено ст. 258 КУпАП протокол не складається в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 70, 77, частиною третьою статті 85, статтею 153, якщо розмір штрафу не перевищує трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, частиною першою статті 85, якщо розмір штрафу не перевищує семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, статтею 107 (у випадках вчинення правопорушень, перелічених в частині третій статті 238) частиною третьою статті 109, статтями 110, 115, частинами першою, третьою і п'ятою статті 116, частиною третьою статті 116-2, частинами першою і третьою статті 117 (при накладенні адміністративного стягнення у вигляді попередження на місці вчинення правопорушення), статтями 118, 119, статтями 134, 135, 185-3, статтею 197 (при накладенні адміністративного стягнення у вигляді попередження), статтею 198 (при накладенні адміністративного стягнення у
вигляді попередження) цього Кодексу, якщо особа не оспорює допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається.
Частина перша статті 258 КУпАП не містить посилання на статтю 122 КУпАП. Відповідно на ці правовідносини не поширюється положення частини третьої статті 258 КУпАП, коли уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 283 цього Кодексу. Слід зауважити, що відповідно до ч.5 ст.258 КУпАП якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 цього Кодексу, крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 цього Кодексу, та правопорушень у сфері забезпечення дорожнього руху, у тому числі зафіксованих в автоматичному режимі. Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Як встановлено судом, позивач заперечував щодо допущеного порушення і адміністративного стягнення, що на нього накладається в момент складення постанови у справі про адміністративне правопорушення, а тому відповідачу у справі як уповноваженій посадовій особі слід було скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статей258 та 256 цього Кодексу.
Не складання інспектором протоколу про адміністративне правопорушення при наявності заперечення позивачем про вчинення ним правопорушення, свідчить про порушення процедури притягнення позивача до адміністративної відповідальності, що унеможливлює належний розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Недотримання вимог щодо своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування всіх обставин справи та належного документування обставин адміністративного правопорушення, є підставою для визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Строк звернення до суду підлягає поновленню, оскільки, як встановлено судом, пропущений позивачем з поважних причин.
Керуючись ст. 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Поновити строк звернення до суду ОСОБА_1.
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову серії ПС1 №997471 від 14 лютого 2016 р. якою на ОСОБА_1 накладено стягнення штраф в розмірі 425 грн. за ч. 1 ст. 126 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Суддя Д.Г. Губницький