ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
29 серпня 2016 року м. Київ № 826/6425/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., суддів: Мазур А.С., Кобилянського К.М., при секретарі судового засідання Шевчишин О.І., розглянувши адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до третя особаМіністерства юстиції України Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послугпровизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії , за участю представників сторін:
позивач: ОСОБА_1
від відповідача: Скалецька Ірина Олександрівна
від третьої особи: Проноза Ганна Сергіївна
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Міністерства юстиції України, Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича третя особа Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправними дій Міністерства юстиції України по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП) № 757 від 18 червня 2014 року; визнання протиправними дій Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП) № 757 від 18 червня 2014 року; скасування державної реєстрації від 23 червня 2014 року № 669/25446 постанови НКРЕ (НКРЕКП) № 757 від 18 червня 2014 року.
Представником відповідача заявлено клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
В обґрунтування клопотання відповідач зазначає, що позивач дізнався про існування 27.06.2014 року з моменту публікації у бюлетені "Офіційний вісник України" від 27.06.2014 №49.
Представник позивача заперечує проти залишення позовної заяви без розгляду.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Як встановлено з матеріалів справи Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції України 23.06.2014 за №669/25446 та опублікована у бюлетені "Офіційний вісник України" від 27.06.2014 №49.
Пунктом 2 вказаної Постанови визначено, Постанова набирає чинності з 01.07.2014, але не раніше її офіційного опублікування.
Адміністративний позов поданий до Окружного адміністративного суду міста Києва 09 квітня 2015 року.
Позивачем до вказаного позову не додано заяви про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, а також жодним чином не обґрунтовує поважність пропуску строку на звернення до суду.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного суду України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 1, 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
З огляду на наведене, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича третя особа Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправними дій Міністерства юстиції України по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП) № 757 від 18 червня 2014 року; визнання протиправними дій Міністра юстиції України Петренка Павла Дмитровича по реєстрації постанови НКРЕ (НКРЕКП) № 757 від 18 червня 2014 року; скасування державної реєстрації від 23 червня 2014 року № 669/25446 постанови НКРЕ (НКРЕКП) № 757 від 18 червня 2014 року.
2. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Головуючий суддя А.Б. Федорчук
Судді А.С. Мазур
К.М. Кобилянський