Ухвала суду № 62158948, 20.10.2016, Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
20.10.2016
Номер справи
202/2864/16-а
Номер документу
62158948
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 202/2864/16-а

УХВАЛА

Іменем України

20 жовтня 2016 року м. Дніпропетровськ

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську клопотання ТОВ «ТрейдКоммодіті» про забезпечення адміністративного позову у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, Приватного підприємства «КАДАК» до Комунального підприємства «МІСЬКАВТОПАРК», ОСОБА_3, постійної комісії міської ради з питань транспорту, звязку та екології, Департаменту транспорту та звязку Дніпропетровської міської ради про визнання неправомірними дій та скасування рішень та позовну заяву третьої особи з самостійними вимогами ТОВ «ТрейдКоммодіті» до Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФСпро визнання недійсними та скасування висновків акту та заборону вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська перебуває адміністративна справа №202/2864/16-а.

Третя особа з самостійними вимогами ТОВ «ТрейдКоммодіті» звернулось до суду з позовом до Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС, в якому просить: - визнати недійсними і скасувати висновки Акту перевірки від 15.09.2016 № 0026/28/01/14/30536344 «Про результати фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку»; - заборонити Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС та іншим контролюючим органам доходів і зборів вносити до Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП), до Єдиного реєстру електронних акцизних накладних та до інших інформаційних баз органів доходів і зборів відомості, викладені в п. 4 «Висновки» Акту перевірки від 15.09.2016 № 0026/28/01/14/30536344 «Про результати фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку».

У вересні 2016 року ТОВ «Трейд Коммодіті» звернулося до суду з заявою про забезпечення адміністративного позову, шляхом заборони Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФСвикористовувати інформацію, викладену у акті від 15.09.2016 р. №0026/28/01/14/30536344 «Про результати фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку» та здійснювати будь-які дії на підставі цього акту; заборони Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС та іншим контролюючим органам доходів і зборів вносити до Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП)відомості, викладені в п.4 «Висновки» Акту перевіркивід 15.09.2016 р. № 0026/28/01/14/30536344 «Про результати перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку» до набрання законної сили рішенням суду у даній справі; заборони Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС та іншим контролюючим органам доходів і зборів вносити до Єдиного реєстру електронних акцизних накладних та до та інших інформаційних баз органів доходів і зборів відомості, викладені в п.4 «Висновки» Акту перевіркивід 15.09.2016 р. № 0026/28/01/14/30536344 «Про результати перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку» до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.

В обґрунтування заявленого клопотання зазначає,що у період з 31.08.2016р. по 14.09.2016р. Відповідачем була проведена перевірка Позивача, за результатами якої було складено Акт від 15.09.2016р. №0026/28/01/14/30536344 «Про результати фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку» (надалі Акт перевірки).

В п.4 Акту перевірки зроблено висновок, що перевіркою не підтверджено відображені ТОВ «ТрейдКоммодіті» інвентаризаційні залишки пального станом на 01.03.2016 в кількості 1 338 380 літрів (873 639,48кг), залишки пального у Акті інвентаризації підлягають коригуванню шляхом зменшення в кількості 1 338 380 л. в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).

Підпунктом 9 Підрозділу 5 Перехідних положень Податкового кодексу України встановлено, що протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник податку зобовязаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес обєктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні обєкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких обєктів. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 цього Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Пунктом 232.3. статті 232 Податкового кодексу встановлено, що платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (?АНакл), обчислений за такою формулою:

?АНакл = ?АНаклОтр + ?АМитн + ?ЗаявкиПоповн - ?КоригЗаявкиПоповн - ?АНаклВид - ?Втрат,

де:

?АНаклОтр - загальний обсяг пального за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до них таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

?АМитн - загальний обсяг пального, ввезеного на митну територію України, оформленого належним чином митними деклараціями, з якого сплачено акцизний податок;

?ЗаявкиПоповн - загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального заявками на поповнення обсягу залишку пального, із списанням з облікових карток грошових коштів сплаченого акцизного податку в бюджет, рівних сумі акцизного податку для відповідного обсягу пального;

?КоригЗаявкиПоповн - загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального коригуваннями до заявок на поповнення обсягу залишку пального, за якими зменшується попередньо збільшений обсяг залишку пального;

?АНаклВид - загальний обсяг пального за виданими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

?Втрат - загальний обсяг пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, повязаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального, що засвідчені відповідним актом втрати, псування чи знищення пального.

Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.

При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

Крім того, третя особа з самостійними вимогами зазначає, що висновки Акту перевірки, які мають очевидні ознаки протиправності, можуть бути використані податковим органом у відповідності з положеннями підпункту 9 Підрозділу 5 Перехідних положень Податкового кодексу для внесення корегувань до Єдиного реєстру електронних акцизних накладних, що буде мати наслідком зменшення сум в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних, на яку Позивач буде мати право зареєструвати акцизні накладні. Для відновлення свого права Позивач буде вимушений докласти значних зусиль, які будуть полягати у відновленні відповідного стану електронного рахунку в системі електронного адміністрування акцизного податку шляхом перерахування суми коштів на відповідний рахунок, що, в свою чергу, призведе до зменшення суми обігових коштів Позивача та спричинить фінансові складнощі у відносинах з його контрагентами.

Відповідно до ч.3 ст.118 КАС України, питання про забезпечення адміністративного позову, про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.

Згідно ч.1 ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Частинами 3, 4 ст.117 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Як вбачається з поданого клопотання та матеріалів справи, Відповідачем складено Акт від 15.09.2016р. №0026/28/01/14/30536344 «Про результати фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку».

Однією з підстав забезпечення позову є існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі. Очевидність небезпеки полягає в тому, що з високим ступенем вірогідності можуть настати такі дії або події, які безумовно призведуть до порушення прав та законних інтересів позивача.

Аналізуючи вищевикладене, суд зазначає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, захист яких стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Суд наголошує, що питання щодо необхідності вжиття відповідних заходів має вирішуватись з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового розгляду.

Забезпечення позову допускається, якщо невжиття цих заходів може ускладнити або привести до неможливості виконання рішення суду.

З огляду на змістАкту,Відповідачем зроблено висновок, що перевіркою не підтверджено відображені ТОВ «ТрейдКоммодіті» інвентаризаційні залишки пального станом на 01.03.2016 в кількості 1 338 380 літрів (873 639,48кг), залишки пального у Акті інвентаризації підлягають коригуванню шляхом зменшення в кількості 1 338 380 л. в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).

При цьому подальші дії Відповідача призведуть до зменшення в обліковій картціПозивача в системі електронного адміністрування реалізації пального залишків пального в кількості 1 338 380 л., внаслідок чого заборона вчиняти вказані дії на підставі Акту є саме тим засобом забезпечення адміністративного позову, який до вирішення справи по суті захищає права позивача. Слід зазначити також, що Порядком електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 24 лютого 216 року № 113, не передбачено можливості відновлення обсягів пального в СЕАРП в результаті визнання судом дій Відповідача щодо коригування залишків пального на підставі Акту незаконними.

Розглянувши клопотання третьої особи з самостійними вимогами ТОВ «Трейд Коммодіті» про забезпечення адміністративного позову, суд вважає, що воно підлягає задоволенню, з огляду на те, що заявником наведені достатньо обґрунтовані підстави того, що в разі невжиття заходів щодо забезпечення адміністративного позову, захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Керуючись ст.ст.117, 118, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ТОВ «ТрейдКоммодіті» про забезпечення адміністративного позову - задовольнити повністю.

Заборонити Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФСвикористовувати інформацію, викладену у акті від 15.09.2016 р. №0026/28/01/14/30536344 «Про результати фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку» та здійснювати будь-які дії на підставі цього акту.

Заборонити Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС вносити до Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП)відомості, викладені в п.4 «Висновки» Акту перевіркивід 15.09.2016 р. № 0026/28/01/14/30536344 «Про результати перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку».

Заборонити Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС вносити до Єдиного реєстру електронних акцизних накладних та до та інших інформаційних баз органів доходів і зборів відомості, викладені в п.4 «Висновки» Акту перевіркивід 15.09.2016 р. № 0026/28/01/14/30536344 «Про результати перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрейдКоммодіті» (код 30536344) даних акту інвентаризації обсягів залишку пального, поданого відповідно до п.9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо відповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даних бухгалтерського обліку».

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом пяти днів.

Оскарження ухвали про скасування забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя В.П. Мороз