Постанова № 62132256, 05.10.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2016
Номер справи
820/2529/16
Номер документу
62132256
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

05 жовтня 2016 р. № 820/2529/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Тітова О.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Ізюмської об'єднаної державної податкової ГУ ДФС у Харківській області до Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі" про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Балаклійському районі Головного управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі", в якій просить суд прийняти рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом з Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі" (рнокпп 34328904, 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Алієва, 7) в розмірі 1 442 223,00 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що у строки визначені законодавством сума грошового зобов'язання, КП БРР «Балаклійські теплові мережі» не сплачена, через що на даний час існує заборгованість платника перед бюджетом за період з 01.09.2015р. по 31.03.2016р. складає 1 442 223,00 грн.

Через канцелярію суду від Ізюмської об'єднаної державної податкової ГУ ДФС у Харківській області надійшло клопотання в якому останній просив замінити первинного позивача належним позивачем а саме: Державну податкову інспекцію у Балаклійському районі ГУ ДФС у Харківській області на Ізюмську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Харківській області обґрунтувавши дане клопотання тим, що На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2015р. №892 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби», Державну податкову інспекцію у Балаклійському районі ГУ ДФС у Харківській області реорганізовано шляхом приєднання до Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Харківській області. 25 квітня 2016р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань проведено державну реєстрацію юридичної особи Ізюмська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Харківській області, номер запису 10000000399750, код 39799097.

В судове засідання позивач не прибув, надав суду клопотання в якому просив розглядати справу без участі представника Ізюмської ОДПІ у зв'язку з неможливістю прибуття в судове засідання.

Відповідач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Балаклійські районної ради «Балаклійські теплові мережі» перебуває на обліку платників податків в ДПІ у Балаклійському районі ГУ ДФС у Харківській області з 05.09.2006р. за №783.

Комунальне підприємство Балаклійської районної ради „Балаклійські теплові мережі пройшло державну реєстрацію у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про що свідчить. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (серія АОО №164328) видане Балаклійською районною державною адміністрацією Харківської області 05.09.2006р.

Відповідно до Статуту Комунального підприємства Балаклійської районної ради «Балаклійські теплові мережі» підприємство має самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки в установах банків, має право набувати права і нести обов'язки, виступати позивачем і відповідачем у суді.

Суд зазначає, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. 49.18 Податкового кодексу України).

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що коли платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, то така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 203.2. ст. 203 Податкового кодексу України визначено, що платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідачем не сплачено суму грошового зобов'язання, визначену ним самостійно у податкових деклараціях з податку на додану вартість за серпень 2015 року (№9192872472 від 17.09.2015р.) в сумі 11192,00 грн. вересень 2015р. (№9213874012 від 19.10.2015 р.) в сумі 17 671,00 грн., жовтень 2015р. (№9235715369 від 18.11.2015 р., в сумі 72 004,00 грн., уточнюючому розрахунку до декларації за грудень 2015р. (№9006106276) у сумі 4 170,00 грн., за січень 2016 р. (№9018690926 від 17.02.2016р.) в сумі 309 989,00 грн., за лютий 2016р. (№9037716807 від 17.03.2016 р.) в сумі 228 174,00 грн.

В установлений чинним законодавством термін зазначені у податкових деклараціях суми, платником податків сплачена самостійні не були.

Відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

За порушення граничного строку сплати грошового зобов'язання з податку на додану вартість, на підставі ст. 126 Податкового кодексу України, до Відповідача була застосована штрафна санкція в сумі 75 516,20 грн. згідно податкового повідомлення - рішення (форма «Ш») від 17.12.2015р. № 0002151500.

Відповідно до п. 120-1-1 п. 120.1 ст. 120-1 застосована штрафна санкція у сумі 41,67 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 29.12.2015р. №0002321500.

Податковою інспекцією Відповідачу була нарахована штрафна санкція по податку на прибуток, на підставі ст. 126 Податкового кодексу України в сумі 117 701,00 грн., згідно податкового повідомлення-рішення від 09.02.2016р. №0000371500.

З урахуванням часткової сплати сума податкового боргу на даний час складає 105 049,46 грн.

Відповідно до ст.129 ПК України, після закінчення встановлених кодексом строків погашення узгоджених грошових зобов'язань Відповідачу була нарахована пеня по податку на додану вартість в сумі 618 394,96 грн. та по податку на прибуток у сумі 20,71 грн.

Згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.

За пунктом 129.4. ст. 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.

Зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством (п. 129.5. ст. 129 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 131.1. ст. 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), орган державної податкової служби самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом (п. 131.2. ст. 131 Податкового кодексу України).

Підпунктом 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно ст. 36 Податкового кодексу України обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи, визнається податковим обов'язком, відповідальність за невиконання якого несе платник податків.

Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача станом на день розгляду справи по суті за період з 01.09.2015р. по 31.03.2016р. складає 1 442 223,00 грн.

Позивачем на адресу відповідача у встановленому законом порядку надсилалися перша та друга податкові вимоги: 1 вимога № 1/85 від 05.10.2007р. на суму 199 984,04 грн. та 2 вимога № 2/96 від 12.11.2007 р. на суму 88 161,50 грн.

Згідно п.п. 14.1.153. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України зазначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п. 59.3. ст. 59 Податкового кодексу України Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно з пунктом 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктом 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимоги стосовно стягнення податкового боргу обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Ізюмської об'єднаної державної податкової ГУ ДФС у Харківській області до Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути кошти у рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом з Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі" (рнокпп 34328904, 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Алієва, 7) в розмірі 1 442 223.00 (один мільйон чотириста сорок дві тисячі двісті двадцять три) грн.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Тітов О.М.