ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
20 жовтня 2016 рокум. ПолтаваСправа №816/1481/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Удовіченка С.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Кисличенко О.В.,
представників позивача - Кріль О.В., Сергієнко Т.Г.,
представника відповідача - Власюк С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Ланна - Агро" до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання дій неправомірними, -
ВСТАНОВИВ:
07 вересня 2016 року Приватне підприємство "Ланна - Агро" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання протиправними дій щодо неприйняття податкових накладних №66/2 від 16.08.2016 на суму 528000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №53/2 від 16.08.2016 на суму 1212000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №64/2 від 16.08.2016 на суму 1200000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №90/2 від 17.08.2016 на суму 840000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №91/2 від 17.08.2016 на суму 492000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №92/2 від 17.08.2016 на суму 720000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №94/2 від 18.08.2016 на суму 480000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016; визнання вказаних податкових накладних такими, що прийняті та зареєстровані протягом операційного дня, коли їх було надіслано.
У судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про зупинення розгляду справи, у зв'язку із необхідністю одержання додаткових доказів для яких потрібно більше часу.
Відповідно до підпункту 14.1.60 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно пункту 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі по тексту - Порядок №1246) постачальник (продавець) складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця) у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки постачальника (продавця) (за наявності).
Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі, платник податку отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає контролюючому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки платника податку (за наявності).
Згідно пункту 6 Порядку №1246 після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" та "Про електронні документи та електронний документообіг". Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація.
Для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації платникові податку, який здійснює реєстрацію, видається квитанція в електронній формі, у якій наводяться реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про постачальника (продавця) товарів (послуг), дата і час прийняття, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається платникові податку, який здійснює реєстрацію, засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається у ДФС (пункт 7 та 8 Порядку 1246).
Відповідно до пункту 9 Порядку №1246 причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: наявність помилок під час заповнення податкової накладної, відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується, факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами, порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 2001 .3 статті 2001 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.), порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України.
Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня платникові податку засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
В ході розгляду справи судом з'ясовано, що згідно квитанцій № 1 податкові накладні (№66/2 від 16.08.2016 на суму 528000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №53/2 від 16.08.2016 на суму 1212000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №64/2 від 16.08.2016 на суму 1200000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №90/2 від 17.08.2016 на суму 840000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №91/2 від 17.08.2016 на суму 492000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №92/2 від 17.08.2016 на суму 720000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №94/2 від 18.08.2016 на суму 480000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016) надіслані позивачем у електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку у серпні 2016 року до ДФС України, прийняті не були, виявлені помилки: документ не може бути прийнятий - продавцю необхідно звернутись до ДПІ.
Згідно з частиною четвертою та п'ятою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи та повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких на думку суду не вистачає.
А відповідно до частини другої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Згідно з частиною четвертою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребує названі документи та матеріали.
Згідно пункту 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Зобов'язати Державну фіскальну службу України надати суду до 25 листопада 2016 року письмові пояснення з підтверджуючими доказами щодо причин неприйняття від Приватного підприємства "Ланна - Агро" податкових накладних:
- №66/2 від 16.08.2016 на суму 528000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, - №53/2 від 16.08.2016 на суму 1212000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, - №64/2 від 16.08.2016 на суму 1200000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, - №90/2 від 17.08.2016 на суму 840000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, - №91/2 від 17.08.2016 на суму 492000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, - №92/2 від 17.08.2016 на суму 720000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, - №94/2 від 18.08.2016 на суму 480000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016.
Попередити про те, що невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом, та може бути підставою для реагування суду в порядку статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України.
Провадження у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "Ланна - Агро" до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання дій неправомірними зупинити до 09:30 06 грудня 2016 року.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або складення ухвали у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 21 жовтня 2016 року.
Суддя С.О. Удовіченко