Справа № 583/3223/16-а
2-а/583/135/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" жовтня 2016 р. Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О. вивчивши матеріали за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про визнання незаконними дій щодо накладення штрафу та скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду,
ВСТАНОВИВ:
13 жовтня 2016 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, свої вимоги мотивує тим, що ухвалою Охтирського міськрайонного суду від 24.02.2016 року замінено сторону виконавчого провадження згідно виданого Охтирським міськрайонним судом Сумської області виконавчого листа по справі № 583/4311/14-а за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Луганської області про зобовязання вчинити певні дії з Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Луганської області на управління соціального захисту населення Охтирської міської ради Сумської області.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 03 березня 2016 року замінено сторону боржника Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Луганської області на управління соціального захисту населення Охтирської міської ради Сумської області, хоча постанова Охтирського міськрайонного суду від 24.02.2016 року про заміну сторони виконавчого провадження не набрала законної сили.
24 березня 2016 року постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області ВП № 50525965 відкрито виконавче провадження про зобов'язання управління соціального захисту населення Охтирської міської ради здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років на момент виплати, з 01.01.2014 року по 25.06.2014 року з урахуванням виплачених сум.
30 березня 2016 року управлінням направлено листа до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області з повідомленням про те, ухвала Охтирського міськрайонного суду від 24.02.2016 року № 583/4311/14-а, якою замінено сторону виконавчого провадження, не набрала законної сили, оскільки управлінням подано апеляційну скаргу на ухвалу до Харківського апеляційного адміністративного суду. Просили скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 50525965, про виконання виконавчого листа № 583/4311/14-а, як таку, що прийнята з порушенням вимог законодавства. Відповіді на даний лист управлінням не отримано.
05 вересня 2016 року управлінням в межах повноважень частково виконано рішення, а саме, проведено перерахунок допомоги відповідно до виконавчого листа. Сума нарахованої доплати до допомоги на виконання рішення суду становить 5261,67 грн. Листом від 05.09.2016 року про часткове виконання добровільно судового рішення управлінням повідомлено державного виконавця та надано перерахунок допомоги з поясненням поважності причин невиплати коштів (лист було направлено електронною поштою та в паперовому вигляді).
19 вересня 2016 року управлінням отримано постанову від 13 вересня 2016 року старшого державного виконавця Тимофєєвої Т.І. про накладення на управління штрафу за невиконання рішення суду в розмірі 680,00 грн.
Зазначену постанову про накладення штрафу управлінням оскаржено до Охтирського міськрайонного суду, на даний час триває розгляд справи.
05 жовтня 2016 року управлінням отримано постанову від 30.09.2016 старшого державного виконавця Тимофєєвої Т.І. про накладення на управління штрафу за повторне невиконання рішення суду в розмірі 1360,00 грн.
Вважають, що державним виконавцем неповно зясовано обставини, що мають значення для справи, висновки викладені в постанові не відповідають фактичним обставинам справи, тому просять скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області ВП № 50525965 від 30 вересня 2016 року про накладення на управління соціального захисту населення Охтирської міської ради штрафу за повторне невиконання судового рішення в розмірі 1360 грн.
Позовна заява ухвалою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 13 жовтня 2016 року була залишена без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Для усунення вказаних недоліків судом був установлений строк до 20 жовтня 2016 року та розяснено, що в разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню.
17 жовтня 2016 року позивач отримав копію ухвали про залишення позовної заяви без руху, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
18 жовтня 2016 року до суду надійшло клопотання Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради про продовження строку для усунення недоліків, однак, в розумінні ст.108 КАС України суд не вбачає підстав для задоволення цього клопотання, оскільки, у звільненні від судового збору позивачу було відмовлено, у визначений судом строк судовий збір не сплачений, при цьому позивач не позбавлений можливості звернутися до суду з цим позовом після його повернення на загальних підставах, сплативши судовий збір.
Суд проаналізувавши матеріали справи, дійшов висновку, що необхідно повернути позовну заяву так як в установлений судом строк ухвалу Охтирського міськрайонного суду позивач не виконав, а саме вказані в ухвалі недоліки не усунені, судовий збір не сплачений.
Відповідно до ст. 108 ч.2 КАС України якщо позивач усунув недоліки у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради необхідно повернути та вважати її неподаною, розяснивши позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. 108 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про визнання незаконними дій щодо накладення штрафу та скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду вважати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом пяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду ОСОБА_2