Справа № 307/2884/16-к
Провадження № 1-кс/307/335/16
У Х В А Л А
про здійснення тимчасового доступу
18 жовтня 2016 рокум. Тячів
Слідчий суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Ніточко В.В., при секретарі Фера В.В., з участю прокурора Варги Ю.Ю., розглянувши клопотання прокурора Тячівської місцевої прокуратури Закарпатської області ОСОБА_1 про проведення позапланової документальної ревізії,
В С Т А Н О В И В:
прокурор Тячівської місцевої прокуратури Закарпатської області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на призначення у кримінальному провадженні №42015070160000096 позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу управління майном Тячівської районної ради, (код ЄДРПОУ Тячівської районної ради 25438200), юридична адреса: 90500, м. Тячів, вул. Незалежності, будинок 30, проведення якої доручити аудиторам Державної фінансової інспекції в Закарпатській області.
Вказує на те, що досудовим розслідуванням встановлено, що за наслідками вивчення стану дотримання вимог законодавства про оренду державного та комунального майна виявлено, що посадові особи відділу управління майном району Тячівської районної ради, неналежно виконуючи свої службові обовязки, всупереч ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", п.п. 12, 13 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету міністрів України № 786 від 04.10.1995, п.п.10, 11 Методики розрахунку орендної плати за майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тячівського району та пропорції її розподілу, затвердженої рішенням 24 сесії 6 скликання Тячівської районної ради № 749 від 14.01.2015 протягом 2015 року не нараховували суму орендної плати по 27 договорам оренди комунального майна, шляхом проведення заниженої індексації орендної плати, що призвело до збитків державному бюджету в сумі 78117,21 грн., які не надійшли від орендарів за оренду комунального майна району.
Згідно показів начальника відділу управління майном Тячівської районної ради ОСОБА_2, в її обовязки входить організація роботи відділу, передача в оренду обєктів спільної власності району та підписання договорів оренди, ведення обліку обєктів спільної власності району, контроль за виконанням рішень районної ради щодо управління майном району тощо. Протягом 2015 року, згідно розпорядження голови Тячівської районної ради, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку відділу, в тому числі за розрахунки по орендній платі за договорами оренди комунального майна району, була провідний спеціаліст-бухгалтер ОСОБА_3. За цей період ОСОБА_3 розраховувала орендну плату за оренду комунального майна району та виписувала рахунки орендарям, які потім їм вручались та по яким орендарі сплачували орендну плату на рахунок відділу з послідуючим перерахуванням до районного бюджету. У вересні 2015 року на підставі її наказу було проведено аналіз розрахунків орендної плати за 8 місяців 2015 року та було встановлено, що в процесі нарахування орендної плати ОСОБА_3 неправильно проводила розрахунки, а саме, не правильно нараховувала індекс інфляції беручи за основу не суму орендної плати за попередній місяць, а суму за базовий місяць на дату укладення договору. В звязку з цим, районний бюджет недоотримав коштів по 27 договорах оренди в сумі близько 78 тис. грн. Враховуючи це, нею було неодноразово складено та направлено голові Тячівської районної ради доповідні про порушення ОСОБА_3 ведення бухгалтерського обліку. Після цього, в жовтні 2015 року, ОСОБА_3 звільнилась за власним бажанням з роботи. В подальшому нею було складено з орендарями акти звірок та орендарям направлено розрахунки з донарахованою орендною платою з урахуванням правильних індексів інфляції, так як ОСОБА_3 відмовилась їх складати та підписувати.
Згідно відповіді на вимогу від 19.11.2015 року №237/17-24 ОСОБА_4 повідомила, що при проведенні підсумків за 9 місяців 2015 року по нарахуванню та надходженню коштів від оренди обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тячівського району, нею було виявлено ряд грубих порушень при здійсненні нарахування орендних платежів та веденні бухгалтерського обліку в частину орендних відносин з боку провідного спеціаліста відділу управління майном Тячівської районної ради.
Зважаючи на те, що посадові особи відділу управління майном Тячівської районної ради причетні до вчинення кримінального правопорушення, для встановлення всіх обставин його вчинення, з метою забезпечення розслідування даного провадження, виникла необхідність провести позапланову документальну ревізію фінансово-господарської діяльності відділу управління майном Тячівської районної ради (код ЄДРПОУ Тячівської районної ради 25438200), юридична адреса: 90500, м. Тячів, вул. Незалежності, будинок 30.
Просить надати дозвіл на призначення у кримінальному провадженні №42015070160000096 позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу управління майном Тячівської районної ради, (код ЄДРПОУ Тячівської районної ради 25438200), юридична адреса: 90500, м. Тячів, вул. Незалежності, будинок 30, проведення якої доручити аудиторам Державної фінансової інспекції в Закарпатській області з метою з'ясування наступних питань:
- загальні дані про обєкт контролю: Відділ управління майном Тячівської районної ради;
- ревізія законності та правильності нарахування орендної плати орендарям у період з 01 січня 2015 року по 30 листопада 2015 року за оренду обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тячів Тячівського району.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що є всі підстави для задоволення клопотання.
Вивчивши матеріали клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Частиною 1 ст. 9 КПК України передбачено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобовязані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
У ст.131 КПК України закріплено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Заходами забезпечення кримінального провадження є: 1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи.
Вказаний перелік заходів забезпечення кримінального провадження є вичерпним.
Відтак, чинним КПК України не передбачено (не регламентовано) надавати дозвіл слідчим суддею такого заходу забезпечення кримінального провадження, як проведення позапланової перевірки, а тому питання, порушене в клопотанні, не відноситься до компетенції слідчого судді.
Отже, враховуючи вищенаведене, зважаючи на відсутність у слідчого судді повноваження на призначення проведення перевірки та такого заходу забезпечення кримінального провадження, тобто відсутність правових підстав для призначення і проведення перевірки, вважаю, що в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст.9, 40, 93, 110, 131, 139, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
В задоволені клопотання прокурора Тячівської місцевої прокуратури Закарпатської області ОСОБА_1 про надання дозволу на призначення у кримінальному провадженні №42015070160000096 позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу управління майном Тячівської районної ради, (код ЄДРПОУ Тячівської районної ради 25438200), юридична адреса: 90500, м. Тячів, вул. Незалежності, будинок 30, проведення якої доручити аудиторам Державної фінансової інспекції в Закарпатській області відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї можуть бути подані заперечення під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Тячівського районного суду ОСОБА_5