ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
13 жовтня 2016 р.Справа № 876/6907/16Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Сеник Р.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Сокальського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на постанову Сокальського районного суду Львівської області від 09.08.2016р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Сокальського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Сокальського районного суду Львівської області від 09.08.2016р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Сокальського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними позов задоволено частково .
Не погоджуючись з ухваленим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2016р. апеляційну скаргу Сокальського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на постанову Сокальського районного суду Львівської області від 09.08.2016р.- залишено без руху, як подану без додержання вимог встановлених ч. 6 ст.187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору 80 грн. 30 коп.
Сокальським об"єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області було подано клопотання про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги, зазначаючи, що кошторисом управління на 2016 рік кошти на оплату судового збору не передбачені.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні положення викладені у частині 1 статті 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
У зв'язку з наведеним, підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору відсутні.
Такий висновок відповідає правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в ухвалі від 28 вересня 2015 року № 21-5496а15.
Апелянту був встановлений строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Апелянтом не усунуто недоліків апеляційної скарги у встановлений строк, а тому на підставі п.1 ч.3 ст.108 КАС України, апеляційну скаргу слід йому повернути.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189, 254 КАС України,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Сокальського об"єднаного управлінням Пенсійного фонду України Львівської області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Сокальського районного суду Львівської області від 09.08.2016 року по справі № 454/744/15-а - відмовити.
Апеляційну скаргу Сокальського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на постанову Сокальського районного суду Львівської області від 09.08.2016р. по справі № 454/744/15-а за позовом ОСОБА_1 до Сокальського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними ,-повернути особі, яка її подала.
Роз`яснити, що Сокальське об"єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області не позбавлене права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя Сеник Р.П.