Провадження №2-а/760/1453/16
Справа №760/16754/16-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/про залишення адмінінстративного позову без руху/
06 жовтня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л. А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора патрульної поліції роти №3 батальону №3 Управління патрульної поліції в м. Києві лейтената поліції Грищенко О.С.про визнання протиправною та скасування постанови серії АР3 №281131 від 29 вересня 2016 року про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить визнати незаконними дії щодо винесення постанови, визнати протиправною та скасувати постанову серії АР3 №281131 від 29 вересня 2016 року в справі про адміністративне правопорушення.
Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 06 жовтня 2016 року у задоволені заяви ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовлено.
Адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, виходячи з наступного.
Вимоги до форми та змісту адміністративного позову зазначені в ч. 1 ст. 106 КАС України.
В порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Посилання позивача на ч. 4 ст. 288 КУпАП не може бути прийняте до уваги, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Однак, з 01 вересня 2015 року набув чинності Закону України №484-VIII від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» щодо об'єктів справляння судового збору.
Відповідно до ст. ст. 3, 5 Закону України «Про судовий збір» особи, які звертаються до суду із позовом про оскарження постанови про адміністративне правопорушення, не звільняються від сплати судового збору за подання позовної заяви.
Так, у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В частині 2 даної статті визначено перелік позовних заяв та інших заяв, за подання яких судовий збір не справляється.
Пільги щодо сплати судового збору визначені ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Тобто, діючим Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення особи від сплати судового збору при зверненні до суду з адміністративним позовом про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.
Крім того, за наявності декількох нормативно-правових актів однакової юридичної сили, норми яких по-різному регулюють одну і ту ж сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах застосовуються положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.
За таких обставин за подання до суду адміністративного позову, в тому числі про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, має сплачуватися судовий збір у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону / в редакції від 01 вересня 2015 року/, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати з 01 січня 2016 року, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 551 грн. 20 коп.
Згідно з частиною 3 статті 6 Закону у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячи з цього, та наявності в адміністративному позові двох вимог немайнового характеру, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 1 102 грн. 40 коп. на:
-р/р №31212206700010, утримувач коштів ГУДКСУ у Солом`янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812, банк отримувача: ГУ ДК у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: 22030001; 050, «судовий збір».
При таких обставинах, керуючись ст. 109 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Адміністративний позовОСОБА_1 до Інспектора патрульної поліції роти №3 батальону №3 в м. Києві лейтенату поліції Грищенко О.С. про визнання протиправною та скасування постанови серії АР3 №281131 від 29 вересня 2016 року про адміністративне правопорушення залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення чи протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, постановленої без участі особи, яка її оскаржує.
Суддя