У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 жовтня 2016 року справа № 823/1474/16
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Державної фінансової інспекції в Черкаській області до відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації про стягнення коштів,
встановив:
Державна фінансова інспекція в Черкаській області подала позов, в якому просить стягнути з відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації до Черкаського районного бюджету кошти в сумах: 49671 грн 61 коп, 10129 грн 52 коп., 37326 грн 30 коп.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини 3 статті 106 цього Кодексу до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До поданої 10.10.2016 позовної заяви від 28.09.2016 № 23-25/33-5459 (вх. № 12390/16 від 10.10.2016 Черкаського окружного адміністративного суду) позивачем додано копію фіскального чека від 07.10.2016 № 6175 про направлення рекомендованого листа відповідачеві. Проте вказаний фіскальний чек не може бути доказом надіслання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Окрім того, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 2 статті 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 3674-VI.
Стаття 2 вказаного Закону передбачає, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 2 статті 4 цього Закону визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою ставки судового збору встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Оскільки адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Черкаській області містить вимогу майнового характеру, а саме: стягнення коштів, позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1456 грн 91 коп.
До позовної заяви позивачем додане платіжне доручення № 497 від 28 вересня 2016 року про сплату судового збору у сумі 1456 грн 91 коп., платником в якому зазначений північний офіс Держаудитслужби (ідентифікаційний код 40479560), однак зазначений платник в даному випадку не є особою, яка звертається до суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Позовну заяву Державної фінансової інспекції в Черкаській області залишити без руху.
Встановити позивачеві строк до 01 листопада 2016 року для усунення вказаних вище недоліків шляхом подання Черкаському окружному адміністративному суду доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів та оформленого належним чином документу про сплату позивачем судового збору у встановленому законом розмірі за подання позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Гаврилюк