Справа № 815/1930/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2016 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Вовченко O.A.,
секретар судового засідання Соколова М.С.,
за участі:
представника позивача ОСОБА_1 (за довіреністю),
представника відповідача ОСОБА_2 (за довіреністю),
представника третьої особи - ОСОБА_3,- ОСОБА_2 (за довіреністю) ,-
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Головного управління Держпраці в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой», треті особи, що не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Чорноморє Плюс», ОСОБА_3 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, суд,
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду 21.04.2016 року надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой», в якому позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой» (код за ЄДРПОУ 38437584, юридична адреса - вул. Сабанєєв міст, буд. 5/7, кв. м. Одеса, 65082) шляхом зобовязання товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой» (код ЄДРПОУ 38437584) повністю зупинити експлуатацію вантажопідіймального крану КБ-403А, зав. № 174, реєстр. № 13098, 1989 р.в., у звязку із загрозою життю та здоровю людей.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне. Відповідно до Наказу Головного управління Держпраці в Одеській області від 18.03.2016 року №278 у період з 06.04.2016 року по 08.04.2016 року посадовою особою Головного управління було проведено планову перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой» (код за ЄДРПОУ 38437584, за адресою вул. Сабанєєв міст, буд. 5/7, кв. м. Одеса, 65082) на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Під час проведення планової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой» було виявлено всього 8 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, з яких 2 створюють загрозу життю та здоровю людей. Так, згідно розділу V акту перевірки субєкта господарювання (виробничого обєкта) від 08 квітня 2016 року № 303 зафіксовані наступні порушення, які створюють загрозу життю та здоровю людей:
- ст. 21 ЗУ №2694 , Постанови КМУ №1107 від 26.10.2011 року, детальний опис виявленого порушення: «Відсутній дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці на експлуатацію вантажопідіймальних кранів, а саме: -вантажопідіймальний кран КБ-403А, зав.№174, реєстр.№13098,1989р.в.»;
- ст. 13. ЗУ №2694; пп. 7.3.5.; 7.3.9. Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів. НПАОП 0.00-1.01-07, детальний опис виявленого порушення: «Минув розрахунковий термін служби кран КБ-403А, зав.№174, реєстр.№13098, 1989р.в.- технічне діагностування та позачерговий повний технічний огляд кранів, силами спеціалізованої організації, не проведено.
Порушення законодавства, викладені у рядку № 1, 2 розділу V акту перевірки субєкта господарювання (виробничого обєкта) від 07 квітня 2016 року № 297 у зв'язку із виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей, а також з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоровю людей є підстави для повного зупинення експлуатації вантажопідіймального крану КБ-403А, зав. № 174, реєстр. № 13098,1989 р.в.
З урахуванням вищевикладеного, а також з посиланням на положення п.1, п.7 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року №96, п.1, пп.16 п.4 Положення про головне управління Держпраці в Одеській області, затверджене наказом Державної служби України від 04.02.2016 року, ст. ст.4, 38 Закону України «Про охорону праці», ст.ст. 1, 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», п.2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України. Затвердженого наказом міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року №826.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги заявлені в адміністративному позові в повному обсязі.
Відповідач надав до суду письмові заперечення «відзив» на адміністративний позов (а.с.44-46).
Ухвалою суду від 29.06.2016 року, яка занесена до журналу судового засідання залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача ТОВ «Будівельна компанія «Чорноморє Плюс».
З боку третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача ТОВ «Будівельна компанія «Чорноморє Плюс» до суду надано письмові пояснення по заявленому адміністративному позові (а.с.137-140, 154-156).
Ухвалою суду від 31.08.2016 року, яка занесена до журналу судового засідання залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача ОСОБА_3.
У судовому засіданні 10.10.2016 року, представник відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача - ОСОБА_3, яка діє на підставі довіреностей, визнала позов у повному обсязі. Як встановлено судом з копії довіреності, виданої ОСОБА_2 на представлення інтересів відповідача ТОВ «Панстрой» (а.с.42), у представника відповідача відсутні обмеження щодо визнавання адміністративного позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та надані докази, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Судом встановлено, що Головним управлінням Державної служби Держпраці в Одеській області на підставі наказу №278 від 18.03.2016 року «Про затвердження графіку перевірок субєктів господарювання та обєктів на квітень 2016 року» (а.с.8-11) та повідомлення про проведення планової перевірки виробничих обєктів №418 від 16.03.2016 року (а.с.12), проведено перевірку ТОВ «Панстрой», за результатами якої складено акт перевірки субєкта господарювання від 07.04.2016 року №297.
Зазначеним актом встановлено 8 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, з яких 2 створюють загрозу життю та здоровю людей, а саме:
- ст. 21 Закону України «Про охорону праці», Постанови КМУ №1107 від 26.10.2011 року, а саме у відповідача відсутній дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці на експлуатацію вантажопідіймальних кранів, а саме: -вантажопідіймальний кран КБ-403А, зав.№174, реєстр.№13098,1989р.в.»;
- ст. 13. Закону України «Про охорону праці», пп. 7.3.5.; 7.3.9. Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів. НПАОП 0.00-1.01-07, детальний опис виявленого порушення, а саме: минув розрахунковий термін служби кран КБ-403А, зав.№174, реєстр.№13098, 1989р.в.- технічне діагностування та позачерговий повний технічний огляд кранів, силами спеціалізованої організації, не проведено.
07 квітня 2016 року позивачем складено припис №297-483 із визначенням термінів для усунення встановлених порушень.
Відповідно до п.1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року № 826 (далі Положення № 826), загроза життю та здоров'ю працівників це виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Пунктом 2.26 Положення № 826 передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; непроведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку. У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.
Відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Відповідно ст. 13 Закону України «Про охорону праці» Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються; впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин; організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів; розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці; вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.06.2007 року №132 Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів (НПАОП 0.00-1.01-07), зареєстрованого і Міністерстві юстиції України 9 липня 2007 року за N 784/14051 затверджено Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів.
Пунктом 7.3.5 Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів визначено, що позачерговий повний технічний огляд вантажопідіймальних кранів і машин належить проводити у разі: введення їх в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації; перерви в експлуатації більш як на 12 місяців; демонтажу та встановлення на новому місці; закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувалися під час експертного обстеження); експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів, що перевищують допустимі значення; аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру; після установлення змінного стрілового обладнання або заміни стріли; після заміни несучих або вантових канатів кабельних кранів; у разі отримання припису посадової особи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці або працівника, який здійснює відомчий нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією вантажопідіймальних кранів і машин, у разі виявлення дефектів, пошкоджень і порушень цих Правил, що впливають на їх безпечну експлуатацію.
Пунктом 7.3.9 Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів визначено, що позачерговий технічний огляд у разі закінчення граничного строку експлуатації проводиться у визначеному уповноваженою організацією обсязі з урахуванням виконаних робіт під час проведення експертного обстеження вантажопідіймального крана чи машини. Після проведення технічного огляду уповноважена організація розробляє регламент технічних оглядів на продовжуваний строк безпечної експлуатації, який зберігається разом з паспортом вантажопідіймального крана чи машини.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону праці» виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці. Проектування виробничих обєктів, розроблення нових технологій, засобів виробництва, засобів колективного та індивідуального захисту працюючих повинні провадитися з урахуванням вимог щодо охорони праці. Експертиза проектів будівництва на їх відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці проводиться відповідно до статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва субєкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва субєкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Строк дії дозволу становить: на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - п'ять років (з подальшим його продовженням); на застосування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - безстроково. Підставою для переоформлення документа дозвільного характеру є: зміна найменування суб'єкта господарювання - юридичної особи або прізвища, імені та по батькові фізичної особи - підприємця; зміна місцезнаходження суб'єкта господарювання. Підставою для відмови у переоформленні, видачі дубліката дозволу є: подання роботодавцем неповного пакета документів, необхідних для переоформлення, видачі дубліката дозволу згідно із встановленим законодавством вичерпним переліком; виявлення в документах, поданих роботодавцем, недостовірних відомостей; зміна ідентифікаційного коду за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, зазначеного у дозволі. Переоформлення, видача дубліката дозволу здійснюються на безоплатній основі. Набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки може здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці. Переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, виконання або експлуатація (застосування) яких може здійснюватися на підставі такої декларації, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви на одержання дозволу та необхідних документів приймає рішення про видачу дозволу або про відмову в його видачі із зазначенням підстав, визначених цією статтею. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, приймає рішення про відмову у видачі дозволу в разі: неподання роботодавцем необхідних документів та (або) їх оформлення з порушенням встановлених вимог; подання недостовірних відомостей або висновку за результатами експертизи, який затверджено чи складено більш як за рік до дня подання заяви; встановлення згідно з висновком за результатами експертизи невідповідності об'єкта експертизи вимогам законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці. Підставою для анулювання дозволу є: заява роботодавця або уповноваженої ним особи про анулювання дозволу; припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення або ліквідація) або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем; виявлення у поданих роботодавцем документах недостовірних відомостей щодо виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл; повторне порушення вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл; виникнення аварії, вибуху, пожежі, нещасного випадку, якщо в акті розслідування встановлено, що причиною такої події стало недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл; створення перешкод під час проведення посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або його територіального органу перевірки додержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл. Перелік підстав для анулювання дозволу, наведений у частині дванадцятій цієї статті, є вичерпним. Про анулювання дозволу роботодавець повідомляється у письмовій формі із зазначенням підстав щодо анулювання цього дозволу протягом п'яти днів з дня прийняття рішення органом, який видав дозвіл. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, оприлюднює інформацію про всі видані та анульовані дозволи у засобах масової інформації. Експертиза проектної та іншої документації на виготовлення і впровадження нових технологій і засобів виробництва, засобів колективного та індивідуального захисту, реєстрація, огляди, випробування тощо виробничих об'єктів, інженерних інфраструктур об'єктів соціально-культурного призначення провадяться у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. У разі коли роботодавець не одержав зазначеного дозволу, місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, вживає заходів до скасування державної реєстрації цього підприємства у встановленому законом порядку за умови, якщо протягом місяця від часу виявлення вказаних недоліків роботодавець не провів належних заходів з їх усунення. Технологічні процеси, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, хімічні речовини і їх сполуки та інша небезпечна продукція, придбані за кордоном, допускаються в експлуатацію (до застосування) лише за умови проведення експертизи на відповідність їх нормативно-правовим актам з охорони праці, що чинні на території України. Не допускається застосування у виробництві шкідливих речовин у разі відсутності їх гігієнічної регламентації та державної реєстрації. Усі дозволи, передбачені цією статтею, при здійсненні діяльності в межах території виключної (морської) економічної зони України та на континентальному шельфі на умовах угоди про розподіл продукції, укладеної відповідно до Закону України «Про угоди про розподіл продукції"», надаються інвестору в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Станом на дату прийняття рішення, до суду не надано доказів на підтвердження усунення порушень, що створюють загрозу життю та здоровю людей, наявність яких встановлено в акті перевірки субєкта господарювання від 07.04.2016 року №297.
Вирішуючи спір, суд враховує, що виявлені порушення створюють загрозу життю та здоровю людей, а також те, що відповідачем позовні вимоги визнано у повному обсязі. При цьому метою адміністративного позову є превентивна міра, усунення умов, які несуть ризик спричинення шкоди людям.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
В адміністративному судочинстві принцип верховенства права зобов'язує суд надавати законам та іншим нормативно-правовим актам тлумачення у спосіб, який забезпечує пріоритет прав людини при вирішенні справи. Тлумачення законів та нормативно-правових актів не може спричиняти несправедливих обмежень прав людини.
З урахування вищевикладеного та беручи до уваги загрозу життю та/або здоровю людей, а також з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоровю людей, суд вважає за необхідне застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відповідача шляхом зобовязання товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой» повністю зупинити експлуатацію вантажопідіймального крану КБ-403А, зав. №174, реєстр. № 13098, 1989 р.в., у звязку із загрозою життю та здоровю людей.
Керуючись ст.ст. 69-71, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой», треті особи, що не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Чорноморє Плюс», ОСОБА_3 про застосувати заходів реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой» шляхом зобовязання товариства з обмеженою відповідальністю «Панстрой» повністю зупинити експлуатацію вантажопідіймального крану КБ-403А, зав. №174, реєстр. № 13098, 1989 р.в., у звязку із загрозою життю та здоровю людей задовольнити.
Зобовязати товариство з обмеженою відповідальністю «Панстрой» (код за ЄДРПОУ 38437584, вул. Сабанєєв міст, буд. 5/7, кв. м. Одеса, 65082) повністю зупинити експлуатацію вантажопідіймального крану КБ-403А, зав. №174, реєстр. № 13098, 1989 р.в., у звязку із загрозою життю та здоровю людей.
Допустити до негайного виконання постанову суду.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 13.10.2016 року.
Суддя Вовченко O.A.
.