ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про відстрочку виконання судового рішення
13 жовтня 2016 року 813/3195/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського P.M.,
при секретарі Зубач С.А.
за участю:
представника заявника ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові заяву Державного підприємства «Львівугілля» про відстрочку виконання постанови суду, -
Встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2014 по справі №813/3195/14 задоволено позов Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Львові Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Державного підприємства «Львівугілля» про стягнення до бюджету коштів за податковим боргом в розмірі 3 573 342,44 грн.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 24.12.2015 відстрочено виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2014 по справі №813/3195/14 про стягнення 3 573 342,44 грн. податкового боргу терміном до 31 грудня 2016.
28.09.2016 Державне підприємство «Львівугілля» звернулось до суду з заявою про відстрочку виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2014 по справі №813/3195/14 з 01.01.2017 до 31 грудня 2017.
У заяві заявник просить суд відстрочити сплату податкового боргу в сумі 3 573 342,44 грн терміном з 01.01.2017 до 31 грудня 2017 року, мотивуючи тим, що Державне підприємство «Львівугілля» знаходиться у важкому фінансовому становищі.
Як зазначає заявник, через дефіцит обігових коштів станом на 01.09.2016 заборгованість ДП «Львіввугілля» по платежах до бюджету становить 904 057,3 тис. грн., по платежах до Пенсійного фонду - 330 626 тис.грн., по платежах до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на юбництві - 78 122 тис.грн.
Згідно попередження про обмеження та припинення постачання електроенергії від 09.2016 р. № 323 в зв'язку з несплатою за спожиту електроенергію з 22.09.2016 р. постачання їктричної енергії підприємствам ДП «Львіввугілля» обмежується до рівня аварійної броні.
Згідно довідки № 7/1706 від 09.09.2016р. заборгованість ДП «Львіввугілля» перед Львівською філією ДП «Регіональні електричні мережі» становить 369 948 249,08 грн.
Крім того, згідно ОСОБА_1 з Реєстру обтяжень нерухомого майна на все нерухоме майно ДП «Львіввугілля» накладено арешт. Згідно довідок філії Львівського обласного управління AT Державний Ощадний банк України» № 38-06/8627 від 16.09.2016 р. та ПАТ «Кредобанк» № 179-38587/16 від 12.09.2016 на всі рахунки ДП «Львіввугілля» накладено арешт.
Дані факти свідчать про те, що підприємство перебуває у край важкому фінансовому стані.
В судовому засіданні представник заявника зазначила, що заяву підтримує та просить задовольнити.
В судове засідання представник ДПІ проти задоовлення заяви заперечив.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Згідно з ч.3 ст.50 Бюджетного кодексу України органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів та інших доходів відповідно до законодавства.
Порядок розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків регламентовано ст.100 Податкового кодексу України.
Так, розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.
Підставою для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним доказів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань або податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків (пункт 100.5 ст.100 ПК України).
Відстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з будь-якого місяця, визначеного відповідним контролюючим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, який згідно із пунктом 100.8 цієї статті затверджує рішення про розстрочення або відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов'язання або податкового боргу, або одноразово у повному обсязі (пункт 100.7 ст.100 ПК України).
Тобто, Податковий кодекс встановлює термін на відстрочення податкового боргу у межах не більше одного бюджетного року (12 календарних місяців),
Дослідивши заяву про відстрочку виконання постанови, суд прийшов до висновку про обґрунтованість поданої заяви та наявність підстав для її задоволення.
Керуючись ст.ст. 157-163, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Ухвалив:
Заяву Державного підприємства «Львівугілля» про відстрочку виконання постанови суду задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2014 по справі №813/3195/14 про стягнення 3 573 342,44 грн податкового боргу з 01.01.2017 до 31 грудня 2017 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Р.М. Брильовський