Ухвала суду № 61900048, 04.10.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.10.2016
Номер справи
826/3301/16
Номер документу
61900048
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

04 жовтня 2016 року м. Київ № 826/3301/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Погрібніченка І.М., суддів: Іщука І.О., Шулежка В.П. при секретарі Олешко М.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 до Національної поліції України, Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Київській області, Апеляційної атестаційної комісії північного регіону, Головного управління Національної поліції у Київській області провизнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді,за участі:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача 1 Скригонюк І.В.,

представника відповідача 4 Теремцова О.М.

На підставі ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04 жовтня 2016 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Національної поліції України, Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Київській області, Апеляційної атестаційної комісії північного регіону та Головного управління Національної поліції у Київській області про визнання протиправними та скасування рішень, поновлення на посаді.

В судовому засіданні представником відповідача - 1 заявлено клопотання про залишення позовної заяви в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення відповідача - 2 від 08.12.2015р. стосовно позивача про невідповідність займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність та визнання незаконним та скасування рішення відповідача - 3 від 30.12.2015р. про звільнення зі служби через службову невідповідність - без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строків звернення до суду.

Позивач проти задоволення даного клопотання заперечив.

Представник відповідача - 4 підтримав заявлене клопотання.

Розглянувши матеріали справи, клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог та заслухавши пояснення представників сторін, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 ст. 99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Водночас, у відповідності до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

При вирішенні вказаного клопотання суд враховує наступне.

Пунктом 24 розд. ІV Інструкції №1465 встановлено, що за результатами атестування висновки, зазначені в протоколі атестаційної комісії, заносяться до атестаційного листа, який підписується головою та секретарем комісії та в місячний строк направляється до керівника, якому надано право на призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції.

Відповідно до п. 28 розд. ІV Інструкції №1465 керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу.

Отже, атестаційний лист, у якому міститься висновок атестаційної комісії про невідповідність особи поліцейського займаній посаді підлягає обов'язковому виконанню шляхом видання наказу про звільнення з підстав, визначених п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через службову невідповідність).

Наведене свідчить про те, у спірних правовідносинах припинення проходження публічної служби поліцейським являє собою комплекс послідовних, чітко визначених чинним законодавством дій, які можуть порушувати права позивача з боку суб'єкта владних повноважень, як в своїй сукупності (при звільненні), так і самостійно (при проходженні атестацій, які не мають своїм наслідком звільнення поліцейського або такий наслідок з різних причин не настав).

При цьому, при обрахуванні строків звернення до суду важливою обставиною є встановлення змісту порушеного права позивача та часу його виникнення.

У той же час, порушеним правом позивача у даній адміністративній справі, є його право на працю, яке він просить поновити у спосіб скасування рішень суб'єкта владних повноважень та поновлення на посаді з якої його було звільнено.

Суд зазначає, що самостійне скасування рішення атестаційної комісії без скасування рішення ГУ НП України в Київській області до поновлення таких прав призвести не може, і навпаки, рішення ГУ НП України в Київській області також не може бути скасовано без надання оцінки правомірності рішення атестаційної комісії на підставі якого його видано.

Отже, вказане свідчить про те, що строк звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом слід обраховувати з часу коли він дізнався про його звільнення з органів національної поліції, а не з часу прийняття суб'єктом владних повноважень окремих рішень, які потягли за собою настання такого наслідку.

Як вбачається з матеріалів справи відповідно до протоколу засідання Атестаційної комісії ГУ НП України в Київській області від 08.12.2015 року було прийнято рішення, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню із служби в поліції через службову невідповідність (4 голоси - "за").

Також судом встановлено, що позивачем подано скаргу на рішення Атестаційної комісії ГУ НП України в Київській області, однак, як вбачається з протоколу Апеляційної атестаційної комісії північного регіону 30.12.2015р., скарга позивача була відхилена.

На виконання вказаного рішення Атестаційної комісії ГУ НП України в Київській області, відповідачем 4 було видано наказ №19 о/с від 26.01.2016р., яким позивача, який обіймав посаду слідчого Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, звільнено зі служби в поліції згідно з п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" через службову невідповідність.

Як зазначив позивач про наказ №19 о/с від 26.01.2016р. він дізнався 02.02.2016р. з листа Управління кадрового забезпечення ГУ НП у Київській області від 28.01.2016р. №347/10/901-12-16.

Відтак, строк звернення до суду з даним адміністративним позовом слід обраховувати з 02.02.2016 року.

У той же час позивач звернувся до суду 29.02.2016 року, тобто в межах місячного строку, встановленого ст.99 КАС України.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що клопотання відповідача-1 є необґрунтованим, а підстави для залишення позовної заяви без розгляду в частині відсутні.

Керуючись статтями 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Відмовити Національній поліції України в задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення відповідача - 2 від 08.12.2015р. стосовно позивача про невідповідність займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність та визнання незаконним та скасування рішення відповідача - 3 від 30.12.2015р. про звільнення зі служби через службову невідповідність.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя І.М. Погрібніченко

Судді: І.О. Іщук

В.П. Шулежко