КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
06 жовтня 2016 року №810/1909/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Родовід Банк" до Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними дій,
за участю представників сторін:
від позивача: Бурдельна А.В.
від відповідача: Білоконенко В.В.
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Публічне акціонерне товариства "Родовід Банк" з позовом до Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області щодо списання надміру сплачених сум земельного податку, сплаченого Публічним акціонерним товариством "Родовід Банк" у період з 24.12.2009 по 21.06.2011 у сумі 1343171,35 грн.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 15.08.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №810/1909/16, витребувано докази по справі від сторін, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Суд зазначає, що представником відповідача 08.09.2016 через канцелярію суду подано клопотання про заміну відповідача ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області правонаступником Києво-Святошинською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Представник відповідача у судовому засіданні по 06.10.2016 подане клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Представник позивача проти клопотання позивача про заміну відповідача правонаступником не заперечував.
Розглядаючи клопотання представника відповідача про заміну відповідача правонаступником по суті, суд зазначає таке.
Постановою Кабінету Міністрів України №892 від 04.11.2015 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" перейменовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Згідно з додатком №2 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 р. № 892 Державна податкова інспекція в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області та Васильківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області реорганізовані шляхом приєднання до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області.
Відповідно до Наказу Києво-Святошинськогої ОДПІ ГУ ДФС у Київській області №3 від 16.06.2016 "Про початок діяльності Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області " розпочато виконання Києво-Святошинською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області покладених на неї наказом Державної фіскальної служби України від 13.04.2016 №314 "Про затвердження у новій редакції положень про деякі територіальні органи ДФС у Київській області", функцій і повноважень Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, що припиняється.
Згідно з частиною 4 статті 87 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" 15.05.2003 № 755-IV державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області є правонаступником Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області, а отже має певне коло прав та обов'язків останньої.
Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Отже, суд вважає за необхідне замінити відповідача - Державну податкову інспекцію в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області правонаступником - Києво-Святошинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області.
Суд зазначає, що докази по справі, витребувані ухвалою суду від 15.08.2016 та від 08.09.2016 від позивача до суду не надані у повному обсязі. Також в судовому засіданні по справі 06.10.2016 виникла необхідність витребування додаткових доказів по справі.
Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
За таких обставин та приймаючи до уваги те, що вирішення спору по суті потребує дослідження доказів, необхідних для всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, суд дійшов висновку щодо необхідності витребування доказів по справі від позивача, відповідача та Управління Держгеокадастру в Обухівському районі.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В судовому засіданні 06.10.2016 представником позивача було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання та витребувати докази по справі.
Керуючись статтями 11, 55, 71, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Замінити відповідача - Державну податкову інспекцію в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області правонаступником - Києво-Святошинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39471029, місцезнаходження 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, місто Вишневе, вулиця Ломоносова, будинок 34).
2. Витребувати докази по справі
від позивача:
- письмові пояснення щодо кожної земельної ділянки, щодо якої оспорюються дії відповідача по списанню земельного податку із зазначенням кадастрового номеру, адреси місцерозташування та документу про право власності чи оренди із доказами державної реєстрації права власності чи державної реєстрації права оренди, задекларованої та сплаченої суми земельного податку, уточненої суми земельного податку, суми переплати земельного податку;
- докази проведення державної реєстрації договорів про задоволення вимог іпотекодержателя, на підставі яких до позивача перейшло право власності на земельну ділянку із письмовими поясненнями про це;
- копію листа №79.3-11-8307/25976 від 14.12.2010 із доказами направлення та вручення відповідачу та надану відповідь;
- письмові пояснення з приводу порядку повернення з Державного бюджету надмірно сплачених податків на час звернень позивача до відповідача з відповідними листами, зокрема, чи є обов'язковим у разі отримання такої заяви проведення документальної планової перевірки;
від відповідача:
- письмові пояснення з приводу порядку повернення з Державного бюджету надмірно сплачених податків на час звернень позивача до відповідача з відповідними листами, зокрема, чи є обов'язковим у разі отримання такої заяви проведення документальної планової перевірки;
- письмові пояснення та докази про те, чому не надані суду картки особових рахунків із земельного податку на позивача за період з 01.01.2009 до 31.12.2012;
- копію листа №79.3-11-8307/25976 від 14.12.2010 із доказами отримання та надану відповідь;
від Управління Держгеокадастру в Обухівському районі Київської області (08700, Київська обл., місто Обухів, вулиця Андрія Малишка, будинок 1):
- витяг про реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельних ділянок, які мають кадастрові номери: №3223151000:03:002:0085, 3223151000:03:002:0089, 3223155400:06:002:0284, №3223151000:03:002:0091, №3223186800:03:009:0004, 3223155400:06:002:0224, №32231887700:04:027:0157, №32231887700:04:027:0156, №32231887700:04:027:0155, №32231887700:04:027:0149, №32231887700:04:027:0148
3. Витребувані докази по справі надати до суду в строк до 08.11.2016 або в судове засідання по справі.
4. Провадження у справі зупинити до 08.11.2016, призначити дату наступного судового засідання у справі на 08 листопада 2016 року о 15:00 год.
5. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі та до Управління Держгеокадастру в Обухівському районі Київської області - для виконання.
Ухвала суду в частині витребування доказів по справі та заміни відповідача набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.