
621/1795/16-а
2-а/621/54/16
П О С Т А Н О В А
іменем України
07 жовтня 2016 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Овдієнко В.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання неправомірними дій щодо обмеження під час перерахунку розміру пенсії за вислугу років та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
09.09.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом з вимогами: визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у перерахунку розміру його пенсії за вислугу років; зобов'язати відповідача зробити перерахунок пенсії з 01.01.2016 року на підставі довідки прокуратури Харківської області від 11.03.2016 року №18-123, відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції від 02.03.2015 року, в розмірі 90% від середнього заробітку старшого слідчого прокуратури Лозівської міжрайонної прокуратури Харківської області; судові витрати стягнути з відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач ОСОБА_1 зазначив, що є пенсіонером, працював в органах прокуратури України з грудня 1980 року по серпень 2001 року. В серпні 2001 року йому призначено управлінням Пенсійного фонду в Лозівському районі Харківської області пенсію за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від середнього заробітку посади старшого слідчого прокуратури Лозівського району.
З вересня 2004 року він перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Зміївському районі Харківської області.
29.02.2016 року він звернувся до Управління пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області з заявою щодо перерахунку розміру пенсії на підставі постанови КМУ №1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою передбачено підвищення оплати праці прокурорів, та надав відповідну довідку №18-123 від 19.02.2016 року прокуратури Харківської області про заробіток, з якого належить здійснити перерахунок пенсії.
Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області від 09.03.2016 року йому відмовлено у перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, зазначивши те, що відповідно до розділу ІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення від 02.03.2015 року №213 у разі неприйняття до 01.06.2015 року нового пенсійного законодавства скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України з 01.06.2015 року пенсії визначені в порядку та на умовах визначених вказаними Законами не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.
Текстом розділу ІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення від 02.03.2015 року №213» нічого не вказано щодо перерахунку пенсій.
Вважав, що своїми діями відповідач грубо порушив надані йому права Конституцією України.
Зокрема, відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Конституційним Судом України неодноразово розглядались проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру»).
Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України не допускається.
Крім того, відповідно до ст. ст. 22, 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню, а тому, згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобов'язані діяти на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законом.
При перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках від заробітної плати, яка діяла на момент призначення пенсії та не може застосовуватись норма, яка звужує обсяг прав пенсіонера при перерахунку його пенсії у порівнянні з обсягам прав, який існував на день призначення йому пенсії.
Отже, Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області повинно було перерахувати йому пенсію згідно довідки прокуратури Харківської області від 11.03.2016 року №18-123, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції від 02 березня 2015 року.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 12.09.2016 року у справі відкрито скорочене провадження та запропоновано відповідачеві подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
На виконання зазначеної ухвали представник відповідача начальник управління Пенсійного Фонду України в Зміївському районі Харківської області Кравченко Т.І. подала до канцелярії суду письмове заперечення проти позову, в якому зазначено, що 12.09.2011 року ОСОБА_1 призначено пенсію за нормами Закону України "Про прокуратуру" (в редакції, чинній на час набуття такого права). Також позивачу проведений перерахунок пенсії з визначенням її у розмірі 80%.
29.02.2016 року ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі з заявою №278 про перерахунок пенсії, на підставі довідки, виданої Прокуратурою Харківської області від 19.02.2016 року №18-123 про заробітну плату старшого слідчого Лозівської міжрайонної прокуратури станом на 01.12.2015 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії у разі виникнення права на підвищення пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З 01.06.2015 року органами Пенсійного фонду України пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» не призначаються, а призначені не перераховуються, оскільки Законом України №213-УІІІ від 02.03.2015 року припинена дія норм Закону України «Про прокуратуру» з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року (в частині призначення і виплати пенсії особам, які працюють на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим законом), та Законом України №911-VІІІ від 24.12.2015 року, припинена дія норм Закону України «Про прокуратуру» (в частині призначення і виплати пенсії особам, які працюють на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим законом) з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року.
Вищезазначені норми Закону є діючими, рішенням Конституційного суду України неконституційними не визнані, а отже підлягають обов'язковому застосуванню органами Пенсійного фонду України та всіма органами державної влади на території України.
Згідно з ч. 13 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ, держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування але й перерахунок пенсії працівникам прокуратури виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.
Відповідно до ч. 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ визначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховувалися у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповіднихкатегорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій проводився з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадився з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Разом із тим, Законом України від 28.12.2014 року №76-VІІI "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" внесено зміни до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" та частину 18 викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
Але 15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ від 14.10.2014 року.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону №1697-VІІ втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» №1789, зокрема ст. 50-1, крім частин 3,4,6 та 11 ст. 50-1.
Отже, на час звернення позивача до управління ПФУ в Зміївському районі Харківської області із заявою про перерахунок пенсії - 29.02.2016 року, ч. 13 та ч. 18 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" втратили чинність.
Згідно ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції чинній на час виникнення спірних відносин) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, а тому вказані зміни до законодавства не позбавляють позивача права на перерахунок пенсії, який був йому гарантований ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" при призначені пенсії, проте визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури покладено на Кабінет Міністрів України.
На час звернення позивача за перерахунком пенсії, Кабінетом Міністрів України відповідний нормативно-правовий акт не було прийнято.
Норми законодавства щодо умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури на даний час є чинними і не визнані неконституційними, а тому підлягають до застосування всіма юридичними та фізичними особами.
У рішенні Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 зазначено, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Конституційний Суд України у п.2.1 рішення № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року зазначив, що зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.
У п. 2.2. вказаного рішення зазначено, що Кабінет Міністрів України повноважний вживати заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина та проводити політику у сфері соціального захисту (п.п. 2, 3 ст. 116) ( 254к/96-ВР ). У Рішенні від 02.03.1999 року N 2-рп/99 (у(302р710-99) у справі про комунальні послуги Конституційний Суд України вказав, що здійснення в цілому політики соціального захисту не належить до виключних повноважень Верховної Ради України; політика соціального захисту є складовою частиною внутрішньої соціальної політики держави, забезпечення її проведення, відповідно до п. 3 ст. 116 Конституції України (254к/96-ВР), здійснюється Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України, як вищий орган у системі органів виконавчої влади, наділений конституційними повноваженнями спрямовувати і координувати діяльність міністерств, інших органів виконавчої влади, до яких належить і Пенсійний фонд України.Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України (384/2011) бюджет Пенсійного фонду України затверджує Уряд України. Таким чином. Кабінет Міністрів України є органом, який забезпечує проведення державної політики у соціальній сфері, а Пенсійний фонд України - органом, який реалізує таку політику, в тому числі за рахунок коштів Державного бюджету України.
З огляду на вищенаведене, у спірних правовідносинах управління здійснює свої повноваження в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
За таких обставин підстави для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року, відповідно довідки про заробітну плату від 19.02.2016 року №18-123 відсутні і рішенням відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі від 09.03.2016 року відмовлено в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно заяви від 29.02.2016 року та довідки від 19.02.2016 року №18-123.
Таким чином, управління при здійсненні виплати пенсії позивачу діє на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, передбачений діючим законодавством України.
Оцінивши обставини, повідомлені позивачем у позовній заяві, та представником відповідача - начальником управління Пенсійного Фонду України в Зміївському районі Харківської області Кравченко Т.І. у запереченні на позовну заяву, дійшов наступного:
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 12.09.2001 року отримує пенсію за вислугою років на підставі Закону України "Про прокуратуру" та перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Лозівському міськрайонному управлінні Харківської області, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 (а. с. 4, 10).
Відповідно до довідки прокуратури Харківської області №18-123 від 19.02.2015 року позивач ОСОБА_1 працював в прокуратурі Харківської області на посаді - старший слідчий Лозівської міжрайонної прокуратури (а. с. 8).
У зв'язку з підвищенням окладів, 29.02.2016 року ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області із заявою про перерахунок раніше призначеної йому пенсії на підставі довідки виданої прокуратурою Харківської області №18-123 від 19.02.2016 року, про заробітну плату (а.с. 9).
Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Зміївського району Харківської області від 30.03.2016 року №1789-02/09 відмовлено ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії на підставі п. 5 розділу ІІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (а.с. 10).
Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №1013 від 09.12.2015 року "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових", працівникам прокуратури збільшено посадові оклади, що згідно зі ст.50-1 Закону є підставою для перерахунку пенсії за вислугою років.
Умови та порядок перерахунку пенсії прокурорам на час виникнення спірних правовідносин регламентовано статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, чинній на час звільнення позивача та призначення пенсії). Право на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку зі звільненням регламентовано ч. 13 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", якою передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Викладення пункту 18 вказаної статті у новій редакції (умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом міністрів України) та відсутність такого порядку станом на час звернення за перерахунком не позбавляє прокурорів права на перерахунок раніше призначених пенсій у зв'язку зі звільненням із збереженням при цьому розміру того відсотку від заробітної плати, який було взято на час призначення пенсії.
Таким чином, підстави як призначення так і перерахунку пенсій працівникам прокуратури у Законі України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-XII були визначені статтею 50-1, право на перерахунок раніше призначених пенсій у працівників прокуратури визначалось приписами п. 18 вказаної статті, відповідно до якого, таке право наставало саме у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій працівників.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до вимог ст. 50-1 Закону (в редакції чинній на момент призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 90 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. Обчислення пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Перерахунок пенсій проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців.
Відповідно до положень ст. 22 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно ст. ст. 22, 64 Конституції України право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Тому, звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 передбачено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовує норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та нормативно-правовий акт №4495-VI від 13.03.2012 року Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.
Аналізуючи вказані норми закону та виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, зазначені положення п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», на думку суду стосуються порядку призначення пенсії прокурорам у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Тому, скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 01.06.2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах, не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону України "Про прокуратуру".
При перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які змін у зв'язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не зазнали.
Такі висновки, відповідають правовим позиціям, що містяться у постановах Верховного Суду України від 10.12.2013 року у справі №21-348-а/13, від 10.02.2015 року у справі 21-630-а/14.
Доводи відповідача про те, що у позивача відсутні підстави для перерахунку пенсії з 01.01.2016 року відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" є безпідставними, оскільки позивач звернувся з заявою про перерахунок пенсії, а не із заявою про призначення пенсії, Управління Пенсійного фонду України у Зміївському районі Харківської області повинно було керуватися ст. 50-1 Закону "Про прокуратуру" (в редакції чинній на момент призначення пенсії).
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті ( вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Позивачем обґрунтовано зазначено у позовній заяві та підтверджується належними доказами, що управлінням Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області протиправно відмовлено йому у застосуванні ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції від 02.03.2015 року).
За таких обставин, позовна заява ОСОБА_1 є обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 8-12, 17-19, 70, 71, 159-163, 183-2, 256 КАС України,
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання неправомірними дій щодо обмеження під час перерахунку розміру пенсії за вислугу років та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області щодо відмови здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 02.03.2015 року № 1789-ХІІ - протиправними.
Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в Зміївському районі Харківської області перерахувати пенсію ОСОБА_1 на підставі довідки прокуратури Харківської області від 11.03.2016 року №18-123, відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції від 02.03.2015 року, у розмірі 90% від середнього заробітку старшого слідчого прокуратури Лозівської міжрайонної прокуратури Харківської області, починаючи з 01 січня 2016 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області на користь ОСОБА_1 сплачений ним судовий збір в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.
Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання її копії.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: