Ухвала суду № 61859704, 27.09.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
27.09.2016
Номер справи
819/3498/15
Номер документу
61859704
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ

01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5

УХВАЛА

Іменем України

27.09.2016 № К/800/15763/16

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого судді Юрченко В.П., суддів: Борисенко І.В., Олендера І.Я., у попередньому судовому засіданнікасаційну скаргуТернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Тернопільській області на ухвалуЛьвівського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2016 у справі №819/3498/15 за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Авакс Проф» доТернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Тернопільській області провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2016 повернуто апеляційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області у зв'язку з невиконанням скаржником ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.03.2016 про залишення без руху, якою було встановлено не надання до апеляційної скарги документу, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 59896,29 грн.

Не погодившись з судовим рішенням апеляційного суду, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою, у якій з підстав порушення судом норм процесуального права просить скасувати ухвалу про повернення апеляційної скарги, посилаючись на те, що ним, виходячи зі змісту немайнових позовних вимог, був сплачений судовий збір в належному розмірі.

Переглянувши судове рішення в межах касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про наявність підстав для відхилення касаційної скарги, виходячи з наступного.

Вимоги до апеляційної скарги наведені у статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до положень цієї норми, зокрема частини шостої, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлена у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Згідно із вимогами частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За приписами Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору визначаються, зокрема, виходячи з характеру заявлених позовних вимог, які можуть мати майновий та/або немайновий характер.

Майновими є вимоги, для яких визначено ціну позову. Відповідно до позовних заяв немайнового характеру необхідно відносити вимоги, які не підлягають вартісній оцінці.

З матеріалів справи вбачається, що юридичною особою заявлені до адміністративного суду позовні вимоги про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Тернопільській області на загальну суму 3630078,25 грн.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, що діяла при поданні позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні позовної заяви, становив 54451,17 грн., а за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у даній - 59896,29 грн.

Скаржником на виконання ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.03.2016 за подання апеляційної скарги було сплачено суму судового збору в розмірі 1339,80 грн., який не відповідає розміру, встановленому законодавством, а також не відповідає розміру, визначеному апеляційним судом в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху.

Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовується правило статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 1 статті 108 цього Кодексу суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до вимог пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачу, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

З огляду на викладені обставини та вимоги закону апеляційним судом обґрунтовано повернуто апеляційну скаргу.

Суд касаційної інстанції не вбачає порушень судом апеляційної інстанції норм процесуального права при постановленні оскаржуваного судового рішення та вважає, що підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до пункту 3 статті 2201 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

За наведених обставин та з урахуванням викладеного, колегія суддів Вищого адміністративного суду України не знаходить підстав, які могли б призвести до скасування оскаржуваного судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 220, 2201, 223, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Тернопільській області відхилити, а ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2016 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копій особам, що беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України, у порядку та в строки, встановлені статтями 236 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В.П.Юрченко СуддіІ.В.Борисенко І.Я.Олендер