Ухвала суду № 61821015, 26.09.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2016
Номер справи
804/8841/15
Номер документу
61821015
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

26 вересня 2016 рокусправа № 804/8841/15

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С., розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року

по адміністративній справі за адміністративним позовом Комунального виробничого підприємства ОСОБА_1 міської ради «Міськводоканал» до ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -

ВСТАНОВИВ:

15 липня 2015 року позивач ОСОБА_2 виробниче підприємство ОСОБА_1 міської ради «Міськводоканал» (далі по тексту КВП ДМР «Міськводоканал») звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (даної по тексту ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року адміністративний позов КВП ДМР «Міськводоканал» до ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення задоволений частково.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області оскаржила її в апеляційному порядку.

Ухвалою судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року апеляційна скарга ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року повернута, у звязку з не усуненням недоліків апеляційної скарги, а саме несплатою судового збору.

16 травня 2016 року (відповідно до штемпеля на поштовому конверті, апеляційна скарга ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області відправлена 05 травня 2016 року) апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повторно оскаржено постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року в апеляційному порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 КАС України.

Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог закону, що полягає в наступному.

Відповідно до матеріалів адміністративної справи, апеляційну скаргу було подано після закінчення строків апеляційного оскарження, а також з порушенням вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, у звязку з тим, що апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області до апеляційної скарги додано документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру до суду апеляційної інстанції в неповному обсязі в розмірі 844 грн. 28 коп. (платіжне доручення № 4015/1 від 16 травня 2016 року).

Ухвалою судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2016 року апеляційна скарга ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року залишена без руху, у звязку з не відповідністю вимогам ст. 187 КАС України та пропущенням процесуальних строків на апеляційне оскарження та апелянту ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надано строк на їх виправлення протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху, а саме: апелянту ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області пропонувалось протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року із зазначенням інших поважних підстав для поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року з наданням відповідних доказів, а також надати суду апеляційної інстанції оригінал квитанції про доплату судового збору за подання до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру на суму 4514 грн. 92 коп. на підтвердження доплати судового збору.

Як вбачається із матеріалів адміністративної справи, копія ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху отримана уповноваженою особою апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області 27 липня 2016 року, про що свідчить поштове повідомлення в матеріалах адміністративної справи, однак ухвала судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2016 року протягом тридцяти днів з моменту її отримання апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області виконана не в повному обсязі, зазначені недоліки апелентом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області протягом тридцяти днів з моменту її отримання усунені частково, з яких вбачається наступне.

15 серпня 2016 року від апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання про усунення, на думку апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, недоліків апеляційної скарги, відповідно до змісту якої, на виконання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надано суду апеляційної інстанції оригінал квитанції, зокрема платіжне доручення № 801/1 від 04 серпня 2016 року про доплату судового збору за подання до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру на суму 4514 грн. 92 коп. на підтвердження доплати судового збору.

Водночас, що стосується порушення апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області вимог ст. 186 КАС України, зазначаю наступне.

Із матеріалів справи вбачається, що 27 листопада 2015 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом у відкритому судовому засіданні ухвалено постанову.

Відповідно до журналу судового засідання від 27 листопада 2015 року, представник відповідача ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 була присутня в цьому судовому засіданні і, відповідно, їй було розяснено судом порядок та строки оскарження вищезазначеної постанови.

Повний текст постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року виготовлений 07 грудня 2016 року.

З огляду на вказане, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, останнім днем строку подання апеляційної скарги було 19 грудня 2016 року включно (день, який був першим робочим днем після 17 грудня 2016 року - останнього дня для оскарження вказаного судового рішення, який припав на вихідний день).

В той же час, апеляційна скарга ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року до суду першої інстанції подана 16 травня 2016 року (відповідно до штемпеля на поштовому конверті, апеляційна скарга ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року відправлена 05 травня 2016 року), про що свідчить реєстраційний штамп вхідної кореспонденції Дніпропетровського окружного адміністративного суду, тобто з пятимісячним пропуском строку на апеляційне оскарження вказаного судового рішення.

Більш того, відповідно до дати, проставленої апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на апеляційній скарзі, апеляційна скарга ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року навіть виготовлена 16 травня 2016 року, тобто, поза межами десятиденного строку, встановленого чинним законодавством України на час подання апеляційної скарги.

Клопотання апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року, яке надійшла на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 15 серпня 2016 року, містить вимогу, відповідно до змісту якої апелянт ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до суду апеляційної інстанції з проханням поновити апелянту ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області строк на подання апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року, в обґрунтування якого зазначив, що перша апеляційна скарга ними була подана із дотриманням строків апеляційного оскарження, в той же час, у них було відсутнє фінансування на оплату судового збору, тобто, вказуючи ті ж самі причини, які вже були вказані апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області при зверненні з апеляційною скаргою та визнані суддею не поважними, про що також було зазначено в ухвалі судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С. від 25 травня 2016 року.

Розглянувши вказане клопотання апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року, яке надійшло на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 15 серпня 2016 року, приходжу до висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступні обставини.

Суддею береться до уваги те, що перша апеляційна скарга була подана апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області у межах строку, встановленого ст. 186 КАС України.

Разом з тим, копія ухвала судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року про повернення апеляційної скарги ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року у звязку з не усуненням недоліків апеляційної скарги, а саме не сплатою судового збору була отримана уповноваженою особою апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області 06 травня 2016 року, про що свідчить поштове повідомлення в матеріалах адміністративної справи (т.3 а.с.170).

При цьому, будь-яких доказів того, що у апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області саме в період часу з 06 травня 2016 року (дата отримання уповноваженою особою апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області копії ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного судді від 21 квітня 2016 року про повернення апеляційної скарги ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року) по 04 серпня 2016 року (дата оплати апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області судового збору) було відсутнє фінансування на оплату судового збору до суду апеляційної інспекції надано не було, як і не надавались докази звернення апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області до відповідних органів з проханням про виділення коштів на оплату судового збору у цей період.

В той же час, з огляду на відомості, викладені в інформаційному листі Державної Судової Адміністрації України від 11 серпня 2016 року № 10-5761/16, Державній фіскальній службі України у 2016 році з державного бюджету було виділено на оплату судового збору кошти у розмірі 711 млн. грн., з яких фактично станом на 31 липня 2016 року використаними є 8,1 %, що свідчить про невідповідність дійсності зазначених у клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року, яке надійшло на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 15 серпня 2016 року, обставин, а саме щодо відсутності коштів.

Також, вважаю за необхідне зауважити, що оскаржувана апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року на момент повторної подачі апеляційної скарги набрала законної сили, у звязку з чим апелянт ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області мав навести чіткі та обґрунтовані поважні причини пропуску ними строку на апеляційне оскарження рішення суду, які б виправдовували втручання у принцип res judicata (принципу остаточності рішення, згідно з яким жодна зі сторін не має права домагатися перегляду остаточного і обов'язкового рішення лише з метою повторного слухання справи і постановлення нового рішення. Відхід від цього принципу можливий лише коли він зумовлений особливими і непереборними обставинами).

Водночас, наголошую на тому, що жодних поважних підстав для поновлення пропущеного строку (пять місяців!) апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року з наданням відповідних доказів, ніж ті, які вже були вказані апелянтом ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області при зверненні з апеляційною скаргою та визнані суддею не поважними, в клопотанні апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яке надійшло на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду 15 серпня 2016 року, вказано не було.

Клопотання про продовження строку, встановленого судом для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, від апелянта ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на адресу суду апеляційної інстанції станом на 26 вересня 2016 року не надійшло.

Враховуючи наявність вказаних недоліків апеляційної скарги, надання суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року без зазначення поважних підстав для поновлення строку апеляційного оскарження постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року з наданням відповідних доказів станом на 26 вересня 2016 року, а також відсутність клопотання про продовження строку, встановленого судом апеляційної інстанції для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, дана адміністративна справа не може бути розглянута Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом.

Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху, також, у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 КАС України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або, якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строків.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

За таких обставин, суддя вважає за необхідне відмовити апелянту ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року у даній адміністративній справі.

Керуючись ч. 2 ст. 186, ч. 4 ст. 189 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1 обєднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2015 року по адміністративній справі за адміністративним позовом Комунального виробничого підприємства ОСОБА_1 міської ради «Міськводоканал» до ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п`ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Суддя Т.С. Прокопчук