СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
ун. № 759/10454/16-а
пр. № 2-а/759/251/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(прийнята у скороченому провадженні)
30 вересня 2016 року Святошинський районний суд м. Києва у складі судді Зайця Т.О., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В:
28.07.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправною бездіяльності ГУПФ України м. Києві щодо неперерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких закону України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року (далі Закон №900 від 23.12.2015 року), ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Постанова №988 від 11.11.2015 року), №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року» (Постанова №947 від 18.11.2015 року), зобов'язання здійснити перерахунок пенсії відповідно до даних нормативних актів, стягнути судові витрати.
05.09.2016 року Головне УПФ України м. Києві надало заперечення, в яких зазначило, що пенсія позивачу нараховується відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ (Закон від 09.04.1992 року №2262-ХІІ). Розмір пенсії обчислено із грошового забезпечення, призначеного відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007 року №1294, з врахуванням постави КМУ від 23.04.2012 року №355. Порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою КМУ від 13.02.2008 року №45. Нормативні акти, на які посилається позивач, як на підставу проведення перерахунку пенсії, не можуть бути підставою для перерахунку такої пенсії. В Постанові КМУ від 11.11.2015 року №988 відсутні підстави для проведення перерахунку пенсій особам із числа колишніх посад Міністерства внутрішніх справ до існуючих посад працівників НПУ та здійснення перерахунку пенсії пенсіонерам із числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які отримують пенсію на підставі Закону України 09.04.1992 року №2262-ХІІ. Закон України від 23.12.2015 року №900 не містить рішення про зміну розміру виду грошового забезпечення або введення нових видів грошового забезпечення.
Порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанов КМУ від 17.07.1992 р. № 393» від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок).
Відповідно до п. 1. Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 2 Порядку закріплено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Отже, підставою для перерахунку пенсії є, по-перше, прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, по-друге, надходження від визначеного пунктом 2 Порядку державного органу повідомлення Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям і подальше повідомлення ПФ України своїм головним управлінням ПФ України про підстави для проведення перерахунку пенсій.
Лише після надходження ПФ України від визначеного пунктом 2 Порядку державного органу відповідного повідомлення (інформації) про підстави перерахунку пенсій, органи ПФ України починають визначену Порядком процедуру перерахунку пенсії.
З матеріалів справи вбачається, що до органів ПФ України не надходили відповідні повідомлення про підстави перерахунку пенсій, а тому відповідач не мав передбачених законодавством підстав для перерахунку пенсії позивача.
За таких обставин дії ГУ ПФ України в м. Києві є правомірними, бездіяльності відповідачем не допущено, а тому відсутні підстави для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 14, 159-163, 183-2 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її оголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СУДДЯ: Т.О. ЗАЄЦЬ