ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"03" жовтня 2016 р. Справа № 809/1310/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову першого заступника керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Публічного акціонерного товариства "Арматурний завод" про стягнення заборгованості в розмірі 431909,24 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
29.09.2016 перший заступник керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську звернувся до суду з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства "Арматурний завод" про стягнення заборгованості в розмірі 431909,24 гривень.
30.09.2016 у відповідності до статті 32 Кодексу адміністративного судочинства України, пункту абзацу 4 підпункту 2.3.25 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду адміністративну справу за №809/1310/16, в порядку статті 15-1 Кодексу адміністративного судочинства України, передано головуючому судді Остап'юку С.В.
Одночасно, першим заступником керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивоване відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Статтею 10 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом (частина 1). Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (частина 2).
Згідно частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору – громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частинами 1, 2 статті 8 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Як встановлено судом, позивач відстрочення сплати судового збору обґрунтовує відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору.
Суд зазначає, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” за №484-VІІІ від 22.05.2015 року, який набрав чинності 01.09.2015 року, внесено зміни до Закону України “Про судовий збір”, яким органи прокуратури позбавлено пільг щодо сплати судового збору.
Цим же Законом доручено Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Як наслідок, відсутність коштів в Івано-Франківської місцевої прокуратури на сплату судового збору не є тією обставиною, що впливає на майновий стан, який є умовою для звільнення від сплати судового збору. Крім того, вказаним Законом Кабінет Міністрів України зобов’язаний забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Таким чином, судом не встановлено підстав для звільнення Івано-Франківської місцевої прокуратури від сплати судового збору за подання даного позову.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви, частиною 3 якої передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно частини 1 статті 4 “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, який вступив в дію з 01.01.2016 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1 378 гривень.
Згідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, при зверненні першого заступника керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури в інтересах Управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до адміністративного суду з даним майновим адміністративним позовом, у відповідності до положень статті 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір сплачується в розмірі 1 378 гривень.
Документ про сплату судового збору за подання позовної заяви першим заступником Івано-Франківської місцевої прокуратури в інтересах Управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Публічного акціонерного товариства "Арматурний завод" не подано.
За таких обставин суд приходить до висновку про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного та керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, відмовити.
Позовну заяву першого заступника керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Публічного акціонерного товариства "Арматурний завод" про стягнення заборгованості в розмірі 431909,24 гривень - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 17 жовтня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Остап'юк С.В.