Справа № 815/4957/16
УХВАЛА
30 вересня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Холод-Сервис» до Західно-чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства про визнання протиправним та скасування рішення від 07.09.2016р. та зобов’язання надати дозвіл на спеціальне використання ресурсів, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Холод-Сервис» до Західно-чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства про визнання протиправним та скасування рішення від 07.09.2016р. та зобов’язання надати дозвіл на спеціальне використання ресурсів.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 та пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду позову немайнового характеру суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
У разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно вимог ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015року № 928-VIII з 1 січня 2016 року мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі становить 1378 грн.
Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Холод-Сервис» містить дві вимоги немайнового характеру.
Позивач до позовної заяви надав документи про сплату судового збору, - а саме квитанцію від 13.09.2016 року № 615717515 на суму 1378 грн. та квитанцію від 03.08.2016 року № 594389141 на суму 1378 грн.
Так, судом встановлено, що за квитанцію від 03.08.2016 року № 594389141 зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за подання даного адміністративного позову не відбулося. Крім того, з аналізу даних комп’ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» вбачається, що позивач вже надавав вищевказаний платіжний документ при поданні адміністративного позову у справі № 815/3845/16.
Таким чином, позивач сплатив судовий збір лише за одну вимогу, в той час, як в даному адміністративному позові ним заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Враховуючи та на підставі наведеного, виявлений недолік позовної заяви повинен бути усунений позивачем шляхом подання до суду належного документу про сплату судового збору у розмірі 1378 грн. (за вимогу немайнового характеру) за подання до суду даного адміністративного позову.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали позивачем. В іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачеві.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко