Справа № 173/1106/16-п
Провадження № 3/173/203/2016
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2016 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Жовтоводської місцевої прокуратури Дніпропетровської області та Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1;
ідентифікаційний номер - НОМЕР_1;
місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2;
місце роботи: Комунальне підприємство «Водоканал» Верхівцевської міської ради, Начальник
у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, ч. 2 ст.172-7 КпАП України.
встановив:
Згідно з рішенням тридцять девятої сесії шостого скликання Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області № 646 39/VI від 25.06.2015 року «Про створення комунального підприємства Верхівцевської міської ради «Водоканал» створено комунальне підприємство «Водоканал» Верхівцевської міської ради, яке відповідно до ч. 2 ст. 81 ЦК України є юридичною особою публічного права.
Вказаним рішенням на посаду начальника комунального підприємства Верхівцевської міської ради «Водоканал» призначено ОСОБА_1
Івановича.
У подальшому 01.07.2015 Верхівцевською міською радою з ОСОБА_1 укладено контракт, відповідно до якого він як керівник зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію здійснювати поточне управління комунальним підприємством «Водоканал» Верхівцевської міської ради, забезпечувати його ефективну діяльність, раціональне використання та збереження закріпленого за підприємством майна.
Таким чином, на підставі підпункту «а» пункту 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
В своїй діяльності ОСОБА_1, як начальник комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської міської ради керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
У свою чергу, приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до ст. ст. 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання
реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги передбачені Законами України «Про запобігання корупції», будучи керівником комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської міської ради та являючись згідно з підпунктом «а» пункту «2» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за наступних обставин:
З 01.07.2015 по теперішній час ОСОБА_1 працює на посаді
начальника КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради. Відповідно до
статуту КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, затвердженого рішенням
Верхівцевської міської ради № 646 - 39/VІ від 25.06.2015, начальник
підприємства організує в межах статуту діяльність КП «Водоканал»
Верхівцевської міської ради та несе повну відповідальність за неї.
Також ОСОБА_1 до теперішнього часу входить до складу засновників ТОВ «Верхівцевський водоканал» (код ЄДРПОУ 38918906).
Так, ОСОБА_1, працюючі на посаді начальника КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між приватним інтересом та його службовими повноваженнями, наявність яких впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, 21.12.2015 перебуваючи на своєму робочому місці в кабінеті КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, розташованому за адресою: м.Верхівцеве, Верхньодніпровського району, вул.Центральна, 77 (вул.Леніна), уклав договір з ТОВ «Верхівцевський водоканал», одним із засновників якого він являється з долею участі у статутному фонді 17%, на підставі якого 29.12.2015 ТОВ «Верхівцевський водоканал» згідно платіжного доручення №1 від 28.12.2015 отримано кошти за виконані роботи по об'єкту «Реконструкція водогонів м.Верхівцеве» у сумі 422 949 грн.
Відповідно до листа Верхівецької міської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області від 10.06.2016 №217 встановлено, що у період 2015-2016 років з боку директора КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради ОСОБА_1 повідомлення про виникнення або наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів не надходило.
Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп.«а» п.2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, усвідомлюючи про наявну суперечність між приватним інтересом, що зумовлений особистим інтересом, який полягає у членстві в ТОВ «Верхівцевський водоканал», та його службовими повноваженнями як керівника КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, наявність яких впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, у порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме - 21.12.2015 уклав договір з ТОВ «Верхівцевський водоканал», одним із засновників якого він є з долею участі у статутному фонді - 17%, на підставі якого 29.12.2015 ТОВ «Верхівцевський водоканал» отримано кошти за иконані роботи по об'єкту «Реконструкція водогонів м.Верхівцеве» у сумі 22 949 грн.
Крім того, ОСОБА_1, як начальник комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської міської ради керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
У свою чергу, приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до ст. ст. З, 28 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги передбачені Законами
України «Про запобігання корупції», будучи керівником комунального
підприємства «Водоканал» Верхівцевської міської ради та являючись згідно з
підпунктом «а» пункту «2» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання
корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з
корупцією, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за
наступних обставин: З 01.07.2015 по теперішній час ОСОБА_1 працює на посаді начальника КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради (код ЄДРПОУ 39867423). Відповідно до статуту КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, затвердженого рішенням Верхівцевської міської ради № 646 - 39/УІ від 25.06.2015, начальник підприємства організує в межах статуту діяльність КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради та несе повну відповідальність за неї.
Також з 05.12.2013 до теперішнього часу ОСОБА_1 входить до складу засновників ТОВ «Верхівцевський водоканал» (код ЄДРПОУ 38918906).
Так, ОСОБА_1, працюючі на посаді директора КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між приватним інтересом та його службовими повноваженнями, наявність яких впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, 21.12.2015 перебуваючи на своєму робочому місці в кабінетні КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, розташованому за адресою: м. Верхівцеве Верхньодніпровського району вул. Центральна 77 (вул. Леніна) не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, невідкладно не повідомив Верхівцевську міську раду Верхньодніпровського району Дніпропетровської області про наявність реального конфлікту інтересів та уклав договір з ТОВ «Верхівцевський водоканал», одним із засновників якого він являється з долею участі у статутному фонді 17%, на підставі якого вказаному підприємству 28.12.2015 було перераховано 422 949 грн.
Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника КП «Водоканал» Верхівцевської міськради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п.2 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, усвідомлюючи про наявну суперечність між приватним інтересом, що зумовлений особистим інтересом, який полягає у членстві в ТОВ «Верхівцевський водоканал», та його службовими повноваженнями як керівника КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради, наявність яких впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, у порушення вимог ст. 28, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів і невідкладно не повідомив Верхівцевську міську раду Верхньодніпровського району Дніпропетровської області про наявність у нього реального конфлікту інтересів при укладенні 21.12.2015 договору з ТОВ «Верхівцевський водоканал», одним із засновників якого він є з долею участі у статутному фонді -17%, на підставі якого вказаному підприємству було перераховано 422 949 грн.
В ході судового розгляду ОСОБА_1 у скоєнні даних правопорушень визнав себе повністю і підтвердив вказані в протоколі факти, не зважаючи на те, що ОСОБА_1 визнав себе винним повністю, його вина знайшла своє підтвердження при дослідженні матеріалів даної справи, зокрема:
Том 1:
1.) Копією рішення Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського
району Дніпропетровської області №396-23/УІ від 09.07.2013 «Про
затвердження Програми «Питна вода м. Верхівцеве» (аркуш справи7) ;
2.)копією рішення Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського
району Дніпропетровської області № 646 - 39/УІ від 25.06.2015 «Про
створення комунального підприємства Верхівцевської міської ради
«Водоканал»(аркуш справи 8);
3.) копією рішення Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського р-ну
Дніпропетровської області № 663 - 40/УІ від 27.09.2015 «Про надання
дозволу комунальному підприємству «Водоканал» Верхівцевськи міської
ради увійти до складу ТОВ «Верхівцевський водоканал»(аркуш справи 9);
4.)копією контракту від 01.07.2015 між Верхівцевською міською радою та
керівником комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської
міської ради ОСОБА_1; (аркуш справи 10-14) ;
5.) копією статуту комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської
міської ради № 646 - 39/УІ від 25.06.2015 (аркуш справи 15-18);
6.)копією статуту ТОВ «Верхівецський водоканал» від 30.09.2015 (аркуш справи 19-25);
7.) копією заяви начальника комунального підприємства «Водоканал»
Верхівцевської міськради ОСОБА_1 про надання дозволу КП
«Водоканал» Верхівцевської міськради увійти до складу засновників ТОВ
«Верхівцевський водоканал» з долею участі у статутному капіталі 51% (аркуш справи 26);
8.) копією протоколу№ 19/03/15 від 19.03.2015 загальних зборів учасників
ТОВ «Верхівцевський водоканал(аркуш справи 19» (аркуш справи 27);
9.)копією протоколу№30/09/15 від 30.09.2015 загальних зборів учасників
ТОВ «Верхівцевський водоканал»(аркуш справи 28-29);
10.)наказом ТОВ «Верхівцевський водоканал» від 20.03.2015 про прийняття
ОСОБА_1 обов'язків директора ТОВ «Верхівцевський водоканал» (аркуш справи 30);
11.) копією протоколу допиту голови Верхівцевської міської ради
ОСОБА_2 від 23.05.2016 (аркуш справи 31-33);
12.) листом Верхівецької міської ради №217 від 10.06.2016 (аркуш справи 34);
13.)листом управління Державної казначейської служби у
Верхньодніпровському районі №03-37/297 від 16.05.2016 з додатками до
Нього аркуш справи 35);
14.) платіжним дорученням №1 від 28.12.2015 КП «Водоканал» Верхівецької
міської ради аркуш справи 36);
15.)поясненнями ОСОБА_1 від 15.06.2016 та від 24.06.2016 (аркуш справи 37-42)
16.)ОСОБА_2 з ЄДР юридичних осіб (аркуш справи 43-48).
Том 2
1.)копією рішення Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області №396-23/УІ від 09.07.2013 «Про затвердження Програми «Питна вода м. Верхівцеве» (аркуш справи 8);
2.)копією рішення Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області № 646 - 39/УІ від 25.06.2015 «Про створення комунального підприємства Верхівцевської міської ради «Водоканал» (аркуш справи 9);
3.)копією рішення Верхівцевської міської ради Верхньодніпровського р-ну Дніпропетровської області № 663 - 40/УІ від 27.09.2015 «Про надання дозволу комунальному підприємству «Водоканал» Верхівцевськи міської ради увійти до складу ТОВ «Верхівцевський водоканал» (аркуш справи 10);
4.)копією контракту від 01.07.2015 між Верхівцевською міською радою та керівником комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської міської ради ОСОБА_1 (аркуш справи 11-15);
5.)копією статуту комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської міської ради № 646 - 39/УІ від 25.06.2015 (аркуш справи 16-19);
6.)копією статуту ТОВ «Верхівецський водоканал» від 30.09.2015 (аркуш справи 20-27;
7.)копією заяви начальника комунального підприємства «Водоканал» Верхівцевської міськради ОСОБА_1 про надання дозволу КП «Водоканал» Верхівцевської міськради увійти до складу засновників ТОВ «Верхівцевський водоканал» з долею участі у статутному капіталі 51 % (аркуш справи 28);
8.)копією протоколу№19/03/15 від 19.03.2015 загальних зборів учасників ТОВ «Верхівцевський водоканал» (аркуш справи 29);
9.)копією протоколу №30/09/15 від 30.09.2015 загальних зборів учасників ТОВ «Верхівцевський водоканал» (аркуш справи 30-32) ;
10.)наказом ТОВ «Верхівцевський водоканал» від 20.03.2015 про прийняття ОСОБА_1 обов'язків директора ТОВ «Верхівцевський водоканал (аркуш справи 33)»;
11.)копією протоколу допиту голови Верхівцевської міської ради ОСОБА_2 від 23.05.2016 (аркуш справи 34-36);
12.)листом Верхівцевської міської ради № 217 від 10.06.2016 (аркуш справи 37);
13.)листом управління Державної казначейської служби у Верхньодніпровському районі №03/-37/297 від 16.05.2016 з додатками (аркуш справи 38-42);
13.)платіжним дорученням КП «Водоканал» Верхівцевської міської ради №1 від 28.12.2015 (аркуш справи 43);
Аналізуючи зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 знайшла своє підтвердження і його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 с. 172-7 КпАП України, неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, та за ч. 2 ст. 172-7 КпАП України, вчинен ня дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.33 КпАП України, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень, враховуючи характер вчиненого гр. ОСОБА_1 корупційного правопорушення,а також особу порушника, його відношення до скоєного щире каяття, вважаю за можливе призначити гр. ОСОБА_1 стягнення у вигляді мінімального штрафу, яке відповідно до ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 275 (двісті сімдесят п`ять) грн. 60 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України.
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення передбаченого ч.1,ч.2 ст.172-7 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розміні 200 (двісті) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3400 (три тисячі чотириста) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 судовий збір в дохід держави урозмірі 275 грн. 60 коп.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Дніпропетровської області на протязі 10 днів.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили ____