Постанова № 6161373, 01.10.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
01.10.2007
Номер справи
10/2344-а
Номер документу
6161373
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"01" жовтня 2007 р.Справа №10/2344-А

за позовом Прокурора м. Кам'янець-Подільського в інтересах держави в особі Головної державної інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління у Хмельницькій області

до Приватного підприємця ОСОБА_1 с. Колибаївка Кам'янець-Подільський район

про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій

Суддя Виноградова В.В. Секретар судового засідання

(помічник судді) Лісняк О.А.

Представники сторін:

позивача Савченко В.А. за довіреністю №142 від 29.01.2007р.

відповідача не зявився

за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Шкадько В.В.

Суть спору:

Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить у відповідності до вимог п.п.5,6 ст.69 , ст.70 Закону України „Про автомобільний транспорт” стягнути з відповідача 1700 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно постанови №027506 від 11.09.2006р. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, своїм процесуальним правом не скористався, доказів про сплату заборгованості не надав, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи (ухвала та повістка вручені відповідно до поштового повідомлення 19.09.2007р.). В письмовому заперечені вказав на неправомірність застосування 1700 грн. фінансових санкцій, оскільки він, як субєкт підприємницької діяльності, надає послуги нерегулярного внутрішнього перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Враховуючи те, що по даній справі підставою для стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 1700 грн. штрафних санкцій є постанова начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області №027506 від 11.09.2006р, яка була предметом розгляду по адміністративній справі №10/323-НА, ухвалою суду від 14.05.2007р. провадження у справі №10/2344-А було зупинено на підставі ч.1.п.3 ст.156 КАС України до вирішення повязаної з нею справи № 10/323-НА.

Ухвалою від 21.05.2007р. провадження у справі №10/323-НА було закрито згідно п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, оскільки позов було подано до відповідача Територіального управління Головдержінспекції по автомобільному транспорту у Хмельницькій області, яке не є юридичною особою.

Ухвалою суду від 29.05.2007р. відкрито провадження по адміністративній справі №10/355-НА за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 с. Колибаївка Камянець-Подільського району до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержінспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про скасування постанови №027506 від 11.09.2006р. про застосування 1700 штрафних санкцій. Постановою від 19.06.2007р. у задоволенні позову ПП ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержінспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про скасування постанови №027506 від 11.09.2006р. відмовлено.

Ухвалою від 14.09.2007р. провадження у справі №10/2344-А було поновлено та призначено судовий розгляд з викликом сторін.

Як вбачається з матеріалів даної справи та встановлено в ході вирішення справи №10/355-НА, приватний підприємець ОСОБА_1 згідно одержаної ліцензії від 09.02.2005р. №128266 серії АБ здійснював надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі), знаходився на спрощеній системі оподаткування згідно свідоцтва про сплату єдиного податку від 08.12.2006р. №721222 серії Д із зазначенням вид діяльності-нерегулярний пасажирський транспорт.

Відповідно до завдання на перевірку №000345 від 01.09.2006р. державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області 03.09.2006р. проведено перевірку автотранспортного засобу Мерседес Бенц НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1, с. Колибаївка Камянець-Подільського району, в результаті якої виявлено, що водій ОСОБА_1 здійснював перевезення пасажирів із Дунаєвець до Камянець-Подільського без дорожнього листа та інших документів передбачених законодавством України, чим порушено вимоги ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт” про що складено протокол №002058 від 03.09.2006р. При цьому, водій ОСОБА_1 із зафіксованими порушеннями погодився, про що свідчать пояснення ОСОБА_1, протокол засвідчив своїм підписом. Позивача повідомлено про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт із зазначенням місця і часу, що відмічено у протоколі.

Законом України „Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-IV) надалі Закон передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст. 6) .Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті .

Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено Наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14.12.2005р. №888).

Процедура здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування на момент спірних відносин визначалась Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування ( затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003р. №143 ) .

Відповідно до ст.39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Як вбачається з протоколу №002058 від 03.09.2006р., під час перевірки автотранспортного засобу Мерседес Бенс держномер НОМЕР_2, що належить ОСОБА_1, було зафіксовано, що 03.09.2006р. ОСОБА_1 здійснював пасажирські перевезення пасажирів з м. Дунаєвець до м. Камянець-Подільського за відсутності дорожнього листа та інших документів, чим порушено вимоги ст. 39 Закону. При цьому, водій ОСОБА_1 із зафіксованими порушеннями погодився, про що свідчать пояснення ОСОБА_1, протокол засвідчив своїм підписом. При цьому позивача повідомлено про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт із зазначенням місця і часу, що відмічено у протоколі.

Відповідно до абз. 2 ч.1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, в тому числі за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За результатами протоколу, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до позивача у відповідності до абз.2 ч.1 ст.60 Закону фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Не погоджуючись із прийнятою начальником територіального управління Головдержінспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області постановою №027506 від 11.09.2006р. про застосування 1700 грн. штрафних санкцій, приватним підприємцем ОСОБА_1 подано позов до суду про скасування вказаної постанови.

Постановою господарського суду Хмельницької області від 19.06.2007р. по справі №10/355-НА у задоволенні позову ПП ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержінспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про скасування постанови №027506 від 11.09.2006р. відмовлено.

При цьому судом враховуються положенняп.1 ст. 72 КАС України відповідно до якої, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги про стягнення з відповідача 1700 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт заявлені правомірно, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов прокурора м. Камянець-Подільського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління у Хмельницькій області м. Хмельницький до Приватного підприємця ОСОБА_1 с. Колибаївка Камянець-Подільського району про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій задоволити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 с. Колибаївка Камянець-Подільського району (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (в доход державного бюджету України, на рахунок №31111106600003 в Камянець-Подільському ВДК, код ЄДРПОУ 23565590, банк УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 23030300) 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.) штрафних санкцій.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СуддяВ.В. Виноградова

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

4,5-в прокуратуру