ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Комзюк А.Ф.
Суддя-доповідач:Шевчук С.М.
УХВАЛА
іменем України
"27" вересня 2016 р. Справа № 571/257/16-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Шевчук С.М.
суддів: Бучик А.Ю.
Майора Г.І.,
за участю секретаря судового засідання Витрикузи В.П.,
сторін та їх представників: позивача - ОСОБА_3.; представника відповідача - Семенюка А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Рокитнівського районного суду Рівненської області від "09" червня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Рокитнівської районної ради Рівненської області про визнання протиправним розпорядження, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати, стягнення моральної шкоди ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рокитнівського районного суду Рівненської області від 09 червня 2016 року у задоволенні позову ОСОБА_3 до Рокитнівської районної ради про визнання протиправним розпорядження, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди відмовлено.
Вважаючи, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, позивач звернувся до Житомирського апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою, в якій просить назване рішення суду скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги.
На підтвердження доводів апеляційної скарги позивач зазначив, що надані до суду відповідачем докази відмови ОСОБА_3 від запропонованих вакансій є сфальсифікованими документами, які створені з метою прикриття допущених порушень законів під час прийняття рішення про звільнення позивача з займаної посади.
Перевіривши доводи апеляційної скарги щодо дотримання правильності застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі апеляційної скарги, дійшла висновку про наступне.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_3 дійсно з 16.09.1997 р. по 01.02.2016 р. року працював у Рокитнівській районній раді, з 01.01.2011 року обіймав посаду головного спеціаліста райради (а.с.78-82).
Рішенням Рокитнівської районної ради №10 від 26.11.2015 року «Про структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради» затверджено структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради згідно з додатком (а.с.26,27 ).
Відповідно до п.2 розпорядження голови Рокитнівської районної ради №11-к від 01 грудня 2015 року «Про впорядкування структури виконавчого апарату Рокитнівської районної ради», на виконання рішення районної ради від 26.11.2015 року №10, внесено наступні зміни до штатного розпису виконавчого апарату районної ради:
2.1. Вивести із штатного розпису виконавчого апарату районної ради посади:
керуючого справами - одна штатна одиниця; головного спеціаліста з питань контролю та правого забезпечення діяльності ради - одна штатна одиниця; головного спеціаліста з питань торгівлі, побуту та захисту справ споживачів - одна штатна одиниця; головного спеціаліста з питань організаційного забезпечення діяльності ради - одна штатна одиниця; головного бухгалтера - одна штатна одиниця; радник голови з питань культурного розвитку територій - одна штатна одиниця; завідуючого господарством - одна штатна одиниця.
2.2 Ввести до штатного розпису виконавчого апарату районної ради посади: керівника апарату - одна штатна одиниця; начальника відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи - одна штатна одиниця; начальника загального відділу - одна штатна одиниця; начальника організаційного відділу - одна штатна одиниця; начальника фінансово-господарського відділу-головного бухгалтера - одна штатна одиниця; бухгалтера фінансово-господарського відділу - одна штатна одиниця; головного спеціаліста з питань економічного розвитку та комунальної власності - одна штатна одиниця; радника голови ради - одна штатна одиниця; завідуючого майновим комплексом - одна штатна одиниця (а.с.28,29).
Згідно розпорядження голови районної ради №7 від 01.12.2015 року, скорочено наступний перелік посад в Рокитнівській районній раді: керуючого справами - одна штатна одиниця, головного спеціаліста з питань контролю та правого забезпечення діяльності ради - одна штатна одиниця, головного спеціаліста з питань торгівлі, побуту та захисту справ споживачів - одна штатна одиниця, головного спеціаліста з питань організаційного забезпечення діяльності ради - одна штатна одиниця, головного бухгалтера - одна штатна одиниця, радника голови з питань культурного розвитку територій - одна штатна одиниця, завідуючого господарством - одна штатна одиниця (а.с. 30).
Згідно попередження №06/8 276 від 01.12.2015 року позивача у зв'язку зі скороченням штату працівників, відповідно до ст.49-2 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України), було попереджено про майбутнє звільнення із займаної посади за п.1 ст.40 КЗпП України та повідомлено, що на даний момент відсутні вакантні посади, які б могли бути запропоновані для подальшого працевлаштування (переведення) (а.с. 31).
Відповідно до актів від 01 грудня 2015 р. та 01 лютого 2016 року, складених працівниками Рокитнівської районної ради, ОСОБА_3 було запропоновано наявні вакансії, однак позивач відмовився від запропонованих вакантних посад, а також відмовився від підписання складених актів.
В подальшому, згідно розпорядження голови Рокитнівської районної ради №11-К від 01 лютого 2016 року позивача було звільнено з посади головного спеціаліста з питань контролю та правового забезпечення діяльності ради з 01 лютого 2016 року на підставі п.1 ст.40 КЗпП України з врахуванням згоди профспілкової організації на звільнення члена профспілки (а.с.4, 34,35).
Враховуючи вищевикладене слід зазначити, що згідно зі ст. 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.
Доводи позивача з приводу фальсифікації документів, наданих відповідачем, а саме актів про відмову від запропонованих вакансій та відмову від підпису спростовуються показами свідків, що були досліджені судом першої інстанції.
Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що Рокитнівською районною радою Рівненської області при винесенні розпорядження №11К від 01 лютого 2016 р. про звільнення ОСОБА_3 було дотримано всіх норм законодавства про працю.
Враховуючи викладене, оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає дійсним обставинам справи та нормам матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги його висновків не спростовують, а тому підстав для скасування судового рішення колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, постанову Рокитнівського районного суду Рівненської області від "09" червня 2016 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.М. Шевчук
судді: А.Ю.Бучик
Г.І. Майор
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,34200
3- відповідачу/відповідачам: Рокитнівська районна рада Рівненської області вул. Незалежності, 13,смт. Рокитне,Рівненська область,34200
4-третій особі: - ,