Ухвала суду № 61573173, 22.09.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2016
Номер справи
813/2319/13-а
Номер документу
61573173
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

з питань заміни сторони виконавчого провадження

22 вересня 2016 року 813/2319/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Дорош Х.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

заявника: представник не прибув;

відповідача: представник не прибув;

державного виконавця: представник не прибув;

розглянувши в судовому засіданні заяву Стрийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Стрийське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа у справі № 813/2319/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу.

Заяву обґрунтовує тим, що виконавчий лист № 813/2319/13-а від 05.07.2013 року пред'явлено до виконання в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження». Заявник просить замінити стягувача у виконавчому провадженні управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області на Стрийську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області (далі - Стрийська ОДПІ), оскільки відповідно до п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» відповідача - боржника у виконавчому провадженні передано на облік до Стрийської ОДПІ і саме Стрийська ОДПІ здійснює адміністрування єдиного соціального внеску фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

У зв'язку із наведеним, просить замінити стягувача у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 813/2319/13-а з управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області на Стрийську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.

Представник заявника в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд заяви без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Державний виконавець в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, подав клопотання про розгляд заяви без його участі.

Стрийською ОДПІ подано заперечення на заяву про заміну сторони виконавчого провадження, у якому зазначено, що заявник не втратив статусу стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 813/2319/13-а, оскільки зберіг повноваження з адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур згідно з Законом № 406-VII.

Представник Стрийської ОДПІ в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до п. 2 ст. 264 КАС України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України, у зв'язку з неприбуттям сторін у судове засідання, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

При постановленні ухвали суд виходить з наступного.

Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13.05.2013 року адміністративний позов задоволено повністю: стягнуто з фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області (м. Стрий, вул. Олесницького, 4; код ЄДРПОУ 37870392 ) борг у сумі 5655 (п'ять тисяч шістсот п'ятдесят п'ять) грн. 24 (двадцять чотири) коп.

Як вбачається з матеріалів справи, Львівським окружним адміністративним судом 05.07.2013 року видано виконавчий лист № 813/2319/13-а, в якому стягувачем визначено Управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області.

Згідно з ч. 1 ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Частиною 5 статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Суд зазначає, що під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від неї до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї з сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок смерті або реорганізації. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника (спадкоємця).

Також, під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Підставою правонаступництва є реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК).

З аналізу вищенаведених норм випливає, що заміна сторони виконавчого провадження можлива лише у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження.

Відповідно до п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Суд зазначає, що вказаною нормою Закону не обмежуються права органу Пенсійного фонду України як стягувача у виконавчому провадженні, відкритому до прийняття цього Закону, та не встановлюється обов'язку заміни стягувача у відкритому виконавчому провадженні з органу Пенсійного фонду України на орган, який реалізує державну податкову і митну політику.

Крім того, відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Також суд звертає увагу, що стягувачем у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 813/2319/13-а є управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області, а не Стрийське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що у даному випадку не відбулось вибуття управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області як стягувача у виконавчому провадженні ВП № 39205923, а нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» не обмежено права управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області як стягувача у виконавчому провадженні.

Відтак, суд не знаходить підстав для задоволення заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 813/2319/13-а від 05.07.2013 року, оскільки заявником не надано суду доказів вибуття управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області як стягувача у виконавчому провадженні ВП № 39205923.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Стрийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали складено та підписано 27.09.2016 року.

Суддя Клименко О.М.