ун. № 759/9029/16-а
пр. № 2-а/759/224/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2016 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Кривов'яз А.П. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
29 червня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про зобов»язання Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві провести перерахунок та виплату пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів України» від 06 квітня 2016 року «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році».
В обґрунтування заявлених позовних вимог адміністративного позову позивач посилається на те, що Законом України «Про державну службу» в редакції на час оформлення позивачу пенсії державного службовця, передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій, а отже у позивача з урахуванням вище наведеного виникли підстави для перерахунку пенсії.
Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Представник відповідача направив на адресу суду заперечення на позов, в яких просить у задоволенні позову відмовити вказуючи на те, що виплати, на які посилається позивач, до перерахунку пенсій державним службовцям нормами даного Закону не передбачений.
Суд, дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що пенсія державного службовця позивачу ОСОБА_1 була оформлена Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі м.Києві з 13 вересня 2013 року на підставі судового рішення у справі №759/6670/15-а у січні 2016 року. Правонаступником Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі є Правобережне об»єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві. Пенсія позивачу була призначена в розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсйне страхування.
Спір виник у зв'язку із тим, що позивач ОСОБА_1 посилається на те, що 1 травня 2016 року набрав чинності Закон Україні «Про державну службу» №889-VIII від 10 грудня 2015 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів. Відповідно до зазначеного закону та постанови відбулася зміна структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади.
26 травня 2016 року позивач звернувся до Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві з заявою про здійснення перерахунку пенсії з дати вступу в силу Закону України №889-VIII від 10 грудня 2015 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році».
Листом від 10 червня 2016 року №419/01/А-293 до Правобережне об»єднань управління Пенсійного фонду України в м.Києві відмовилось здійснити перерахунок пенсії, мотивуючи своє рішення тим, що Законом №889-VIII від 10 грудня 2015 року перерахунок пенсії державним службовцям не передбачено.
Вирішуючи даний спір, суд виходить із наступного.
Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» (далі - Закон N 108/95-ВР) визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон N 3723-XII), заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України (ч. 6 ч. 7 ст. 33 Закону N 3723-XII).
Частиною 1 ст. 37 Закону N 3723-XII передбачено, що пенсія державним службовцям
призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Відповідно до -1 Закону України «Про державну службу» в редакції на час оформлення позивачу пенсії державного службовця передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно здійснюється перерахунок раніше призначений пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов»зкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Як вбачається з пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Тобто, судом здійснюється захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів, що виключає їх захист на майбутнє.
Також, згідно п. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання не чинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Таким чином, вимоги позивача є законні, співвідносяться з вищевказаними нормативними актами, дослідженими доказами, і суд погоджується з ними.
Керуючись ст. 37 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 159-163, 244-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дії Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо відмови здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії державного службовця у зв»язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям протиправними.
Зобов»язати Правобережне об»єднань управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести ОСОБА_1 з 1 травня 2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця, виходячи із нових складових заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади, рангу та стажу роботи на державній службі згідно Закону України «Про державну службу» №889-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», а саме: посадового окладу - 7409,00 грн, надбавки за 7 ранг державного службовця - 400,00 грн, надбавки за стаж роботи на державній службі 10 років - 2222,70 грн. і врахованих раніше інших складових заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи, в тому числі матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення і компенсації за невикористану відпустку) у розмірі 80 відсотків від цієї суми заробітної плати.
Стягнути з Правобережного об»єднаного Управління Пенсійного фонду України в м.Києві ( 03680, м.Київ, вул.Антоновича 70) на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у сумі 551 (п»ятсот п»ятдесят одна) грн. 21 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського Апеляційного адміністративного суду через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: