Справа № 706/706/16-а
У х в а л а
про залишення позовної заяви без розгляду
"27" вересня 2016 р. Христинівський районний суд Черкаської області
в складі :
головуючого - судді Олійника М.Ф.,
за участю секретаря Рибчинецької Я.А.,
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва, третя особа на стороні відповідача: інспектор патрульної поліції ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва ОСОБА_3 ОСОБА_4, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 26.04.2016 року,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва, третя особа на стороні відповідача: інспектор патрульної поліції ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва ОСОБА_3, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 26.04.2016 р.
Просив скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 26.04.2016 р.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав позов повністю.
Представник відповідача ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва у судове засідання не зявився, хоча відповідач належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Третя особа на стороні відповідача: інспектор патрульної поліції ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва ОСОБА_3 у судове засідання не зявилась, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце розгляду справи.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача та третьої особи.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає, що вказаний адміністративний позов повинен бути залишений без розгляду з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч.3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адмінстративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанову про накладення адміністративного стягнення, яка оскаржується, було винесено 26.04.2016 р. та в той же день вручено позивачу ОСОБА_1, а до суду з адміністративним позовом позивач ОСОБА_1 звернувся 20.05.2016 р., що стверджується поштовим конвертом, в якому до суду був направлений адміністративний позов з доданими матеріалами та на якому наявний поштовий штемпель з датою відправлення - 20.05.2016 р., тобто з пропущенням строку, встановленого ст. 289 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала, а згідно з ч.2 цієї статті позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Суд вважає, що поважні причини пропущення строку звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів у позивача ОСОБА_1 відсутні, останній не звертався до суду з клопотанням про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, про винесення оскаржуваної постанови та ймовірне порушення його прав позивач знав в день отримання постанови про накладення адміністративного стягнення, тобто 26.04.2016 р., що стверджується копією цієї постанови з підписом позивача ОСОБА_1 про отримання постанови. Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні у своєму поясненні не заперечував проти даного факту, лише вказував, що протокол про адміністративне правопорушення та постанову про накладення адмінстравтиного стягнення він отримав не на місці ймовірного скоєння правопорушення, а в сервісному центрі ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва, куди він звернувся, оскільки його автомобіль евакуатором був доставлений на штрафмайданчик. А тому позивач ОСОБА_1 мав можливість в десятиденний строк з дня отримання постанови про накладення адміністративного стягнення звернутися до суду із позовною заявою, однак цього не зробив.
Тому позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва, третя особа на стороні відповідача: інспектор патрульної поліції ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва ОСОБА_3, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 26.04.2016 р. повинна бути залишена без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99 ч. ч. 2, 3, 100 ч.1, 155 ч.1 п.9 КАС України, ст. 289 КУпАП, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва, третя особа на стороні відповідача: інспектор патрульної поліції ОСОБА_2 патрульної поліції м. Києва ОСОБА_3 ОСОБА_4, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 26.04.2016 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Христинівський районний суд Черкаської області шляхом подачі в пятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя: ОСОБА_5