ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1114/16
23 вересня 2016 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Центральної атестаційної комісії Національної поліції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання дій протиправними, визнання незаконним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Центральної атестаційної комісії Національної поліції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 управління Національної поліції в Тернопільській області, в якому просить:
- "визнати дії ГУ НП в Тернопільській області щодо проведення атестації інспектора Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_1 протиправними";
- "визнати незаконним та скасувати рішення (протокол) атестаційної комісії ГУ НП в Тернопільській області від 08.09.2016 року та зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії) атестаційного листа, а саме "4 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", яке прийняте стосовно ОСОБА_1".
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви зясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Стаття 47 КАС України визначає, що особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Як зазначено у частині першій статті 50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Згідно з визначенням, наведеним у пункті 9 статті 3 КАС України, відповідач це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно з пунктом 4 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини четвертої статті 105 КАС України позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом (частина пята статті 105 КАС України).
Зміст позовних вимог це вимоги позивача (предмет позову), під якими розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
У даному випадку подано позов до Центральної атестаційної комісії Національної поліції України, тому відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України позивач має викласти зміст позовних вимог щодо такого відповідача та навести обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
В порушення наведених вимог процесуального закону позивачем у позовній заяві не зазначено жодних обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до відповідача, тобто яким саме чином Центральна атестаційна комісія Національної поліції України порушила права позивача, та не сформовано позовних вимог конкретно щодо цього відповідача.
При цьому суд звертає увагу, що зміст заявлених позовних вимог стосується дій Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області та рішення атестаційної комісії Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, хоча такі субєкти не включені позивачем до числа відповідачів в адміністративній справі.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом: 1) зазначення відповідачів, до яких звернені вимоги позивача, та відомостей про них у відповідності до пункту 2 частини першої статті 106 КАС України; 2) визначення змісту позовних вимог до кожного з відповідачів згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до кожного з відповідачів.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Центральної атестаційної комісії Національної поліції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання дій протиправними, визнання незаконним та скасування рішення залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 03 жовтня 2016 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяЧепенюк О.В.
Копія вірна
СуддяЧепенюк О.В.