КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/2427/16
Суддя доповідач Кобаль М.І.
У Х В А Л А
21 вересня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кобаль М.І., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2016 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2016 року зазначений адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, 06.06.2016 відповідачем подано апеляційну скаргу з додатками та клопотання про звільнення від сплати судового збору (а.с.49-58).
23.06.2016 Київським апеляційним адміністративним судом постановлено ухвалу, якою залишено без руху апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві, у зв'язку з несплатою судового збору та відмовлено в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Копію ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 23.06.2016 про залишення апеляційної скарги без руху апелянтом отримано 29.06.2016, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с.64).
29.08.2016 ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві повернуто скаржнику.
Між тим, податковим органом не зазначено, а в матеріалах справи не міститься, коли саме скаржником отримано копію ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 29.08.2016.
Вищезазначена ухвала сторонами не оскаржувалась та набрала законної сили в порядку передбаченому адміністративним судочинством.
09.09.2016 Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві повторно подано апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2016 року, що підтверджується штампом Укрпошти, який міститься на конверті в матеріалах справи.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 187 та 189 КАС України, з огляду на наступне.
Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюються Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (надалі за текстом - «Закон № 3674-VI»).
Законом України від 22.05.2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», внесено зміни до названого Закону, які набрали чинності 01 вересня 2015 року.
Зокрема, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору встановлюється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» мінімальну заробітну плату встановлено на 2016 рік у розмірі 1 378 грн.
Предметом спору в даній справі є податкове повідомлення-рішення від 17.06.2015 №8333-17 в розмірі 25 000 грн.
Тобто, при поданні даної позовної заяви майнового характеру, судовий збір становив 551,20 грн.
Таким чином, судовий збір при поданні апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції сплачується у розмірі 110 % ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, та становить - 606,32 грн. (551,20 грн.*110% = 606,32 грн.).
В порушення вимог чинного законодавства України, скаржником до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Між тим, податковим органом подано клопотання про звільнення від судового збору разом з апеляційною скаргою, яке міститься в матеріалах справи.
Проте, заявлене клопотання не підлягає задоволенню входячи з наступного.
Доводи апелянта, що викладені у зазначеному клопотанні, полягають у тому, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» не передбачено виділення кошторису для державних органів, а саме: для обов'язкової сплати судового збору.
Вважаю доводи апелянта безпідставними, виходячи з того, що апелянтом в порушення вимог статей 69-71 КАС України не надано належних та допустимих доказів на підтвердження своїх доводів.
Отже, відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України, підстав для звільнення від сплати судового збору апелянта за подачу апеляційної скарги, судом апеляційної інстанції не встановлено, а тому в задоволенні зазначеного клопотання необхідно відмовити.
Між тим, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, ч. 3 ст. 254 КАС України передбачено, що у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Тобто, оскаржувана постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2016 року набрала законної сили 29.08.2016, після постановлення Київським апеляційним адміністративним судом ухвали про повернення апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві, у зв'язку з несплатою судового збору.
Однак, відповідачем повторно подано апеляційну скаргу 09.09.2016 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, в якій зазначено про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2016 року.
Отже, апеляційна скарга подана після закінчення строків, встановлених ст. 186 КАС України, а тому вважаю за необхідне, відповідно до ст. 69 КАС України, зобов'язати відповідача надати суду апеляційної інстанції додаткові докази, для обчислення початку строку на апеляційне оскарження, а саме: з моменту отримання оскаржуваного рішення суду першої інстанції, зокрема, з 27.05.2016 (а.с.48).
Згідно приписам ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Вказані недоліки можуть бути усунуті відповідачем шляхом надання суду апеляційної інстанції оригіналу квитанції про сплату судового збору в повному обсязі, а саме: 606,32 грн. та підтверджуючих документів подачі апеляційної скарги без пропущення строку на апеляційне оскарження, або обґрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Керуючись ст.ст. 88, 108, 160, 186, 187, 189, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання про звільнення від судового збору Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2016 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків - тридцять днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз'яснити апелянту, що у випадку не виконання вимог ухвали у встановлений строк апеляційна скарга буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.І. Кобаль