УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2016 р.м.ОдесаСправа № 766/3921/16-а
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Домусчі С.Д., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні на постанову Херсонського міського суду Херсонської області від 21 червня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні про зобов'язання зарахувати стаж роботи на ВАТ «Херсонські комбайни» до страхового стажу та здійснити перерахунок пенсії з виплатою різниці не отриманої пенсії з урахуванням індексу інфляції та 3% річних,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою від 21 червня 2016 року, ухваленою в порядку скороченого провадження, Херсонський міський суд Херсонської області задовольнив адміністративний позов частково, зобов'язав відповідача зарахувати позивачу в страховий стаж період роботи у відкритому акціонерному товаристві «Херсонські комбайни» з 01.08.2006 року по 22.10.2007 року та здійснити перерахунок пенсії, відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, починаючи з 27.11.2015 року; в задоволені інших позовних вимог відмовив.
Не погоджуючись з постановою суду, управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні, подало апеляційну скаргу в якій просить скасувати оскаржену постанову в повному обсязі та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позову.
Перевіряючи відповідність апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України, встановлено її невідповідність:
- ч. 3 ст. 187 КАС України, оскільки в апеляційній скарзі апелянт не зазначив чи бажає взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за відсутності представника;
- ч. 6 ст. 187 КАС України в частині надання копії апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, оскільки до апеляційної скарги апелянт не надав її копії та доданих до неї документів;
- ч. 6 ст. 187 КАС України в частині надання доказів сплати судового збору.
Відповідно до матеріалів справи 27 травня року позивачем - фізичною особою, заявлено дві немайнові вимоги (а.с. 1).
Відповідно до п.п. 1, п.п. 2 п. 3 ч. 2 (таблиці ставок), ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, тобто від 0,4 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Апеляційна скарга подана до суду 23 серпня 2016 р.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 01 січня 2016 року встановлена мінімальна заробітна плата в розмірі 1 378 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, при поданні апеляційної скарги на постанову, по цій справі, враховуючи дві немайнові вимоги, заявлені фізичною особою, та те, що апелянт оскаржує постанову в повному обсязі, має бути сплачений судовий збір в розмірі 1212,64 грн. (0,4 х 1 378 грн.) х 110 %) х 2).
Апелянт не надав доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Одночасно апелянт подав клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Вимоги клопотання апелянт обґрунтовує відсутністю коштів та тим, що управління фінансується з Державного бюджету України, а системний аналіз чинного законодавства з питань оплати судового збору, на думку апелянта, надає підстави для звільнення пенсійного органу від сплати судового збору.
Клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню оскільки, будь-яке звільнення органів державної влади від сплати судового збору не узгоджується з пунктом 2 частини третьої статті 129 Конституції України, відповідно до якого основними засадами судочинства в Україні є рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом, що дістало відповідне відтворення у Законі України «Про судоустрій і статус суддів», а також у ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, звільнення від сплати судового збору, фактично є наданням окремим державним органам певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір, що означатиме звуження їх права на звернення до суду.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених, ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Таким чином, апеляційна скарга, відповідно до ст. 108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення недоліків:
- для зазначення, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності;
- для надання однієї копії апеляційної скарги та доданих до неї документів;
- для надання доказів - оригіналу платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 1 212,64 грн. за наступними платіжними реквізитами для перерахування судового збору:
Отримувач коштівУК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38016923 Банк отримувачаГУДКСУ в Одеській області Код банку отримувача (МФО)828011 Рахунок отримувача31212206781008 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежу*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний номер, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Керуючись ст. 88, ч. 1, 4 ст. 108, ч. 3 та ч. 6 ст. 187, ч. 3 ст. 189, ст. 211, ст. 212, ч. 5 ст. 254 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні на постанову Херсонського міського суду Херсонської області від 21 червня 2016 року по справі № 766/3921/16-а - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 17.10.2016 р.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня отримання копії ухвали апеляційного суду.
Суддя: Домусчі С.Д.