У Х В А Л А
13 вересня 2016 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідача Кривенди О.В.,
суддів: Прокопенка О.Б., Терлецького О.О., -
розглянувши заяву територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області (далі - ТУ ДСА) про перегляд Верховним Судом України судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до ТУ ДСА, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а:
Хмельницький окружний адміністративний суд постановою від 23 вересня 2015 року в позові відмовив.
Вінницький апеляційний адміністративний суд постановою від 9 лютого 2016 року рішення суду першої інстанції скасував, прийняв нове - про часткове задоволення позову.
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 16 березня 2016 року відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ТУ ДСА на це рішення суду апеляційної інстанції на підставі пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, ТУ ДСА звернулося до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави передбаченої пунктом 2 частини першої статті 237 КАС.
У заяві ДПІ посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції положень процесуального закону, якими встановлено порядок прийняття касаційної скарги судом касаційної інстанції.
На обґрунтування заяви додано копії ухвал Вищого адміністративного суду України від 15 червня та 18 липня 2016 року, які, на думку ТУ ДСА, підтверджують неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права.
Проте аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судом норм процесуального права, оскільки прийняття різних процесуальних рішень зумовлено різними обставинами, викладеними у поданих касаційних скаргах, з яких виходив суд при вирішенні питання про відкриття касаційного провадження.
Так, з наданих для порівняння ухвал вбачається, що суд встановив підстави для відкриття касаційного провадження.
В оскаржуваній ухвалі суд відмовив у відкритті касаційного провадження виходячи з того, що касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Крім того, надані для порівняння рішення не містять іншого, ніж в оскаржуваному рішенні, тлумачення норм процесуального права, про які йдеться у заяві ТУ ДСА.
Зазначене дає підстави для висновку про необґрунтованість поданої заяви.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом ОСОБА_2 до територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії за заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 16 березня 2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О.В. Кривенда
Судді: О.Б. Прокопенко
О.О. Терлецький