ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
16 вересня 2016 рокум. Ужгород№ 807/211/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 71943,81 грн.,
ВСТАНОВИВ:
16 березня 2016 року, до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Ужгородська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області до ОСОБА_1 якою просить: 1) прийняти позовну заяву до провадження суду; 2) розглянути справу без участі інспекції; 3) винести судове рішення, яким стягнути суму податкового боргу з ОСОБА_1 (89427, Закарпатська область, Ужгородський район, село Минай, вул. Перемоги,37, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серії ВР №498924 виданий 11.12.2012 року Ужгородським РВ ГУДМС) податковий борг у розмірі 71 943,81 грн. по платежу 50 11010500 "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатом річного декларування".
Позов мотивовано тим, що станом на 04.02.2016 року за відповідачем, Фізичною особою ОСОБА_1, по платежу 50 11010500 "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування" рахується податковий борг у сумі 71943,81 грн., відтак позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, при цьому, прохальною частиною позовної заяви просить розглянути справу за його відсутності, відтак, у відповідності до ст. 122 КАС України, справу розглянуто за відсутності представника позивача, на підставі наявних у справі доказів.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направляв, хоча повідомлявся належним чином про відкриття провадження у справі, про дату, час та місце проведення судових засідань, відтак, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та у відповідності до ст. 128 КАС України, справа розглянута за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися. Про час та дату слухання справи повідомлялися належним чином, докази наявні в матеріалах справи.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у звязку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
На підставі ст. ст. 122, 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в письмовому провадженні.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Положенням статті 67 частини 1 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, 12 березня 1999 року було проведено державну реєстрацію Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, за адресою: 89427, с. Минай, вул. Перемоги, 37 Ужгородського району Закарпатської області (а.с.31) реєстраційний. номер платника 20015291034. Також, як слідує із вказаного витягу - 29 січня 2015 року припинено державну реєстрацію діяльності фізичної особи- підприємця.
Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України, податковим обовязком визнається обовязок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обовязок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обовязок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обовязків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
В період з 06 жовтня 2014 року по 08 жовтня 2014 року Ужгородською обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Закарпатській області було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку відповідача щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати належних сум податку на доходи фізичних осіб, на підставі якої складено акт № 2209/17-2/НОМЕР_1 від 15 жовтня 2014 року (а.с. 11-21). Вказаним актом, зафіксовано порушення статті 164 пункт 164.2 підпункту 164.2.17 підпункту "д" Податкового кодексу України, а саме щодо донарахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 57556,90 грн..
На підставі вказаного акта перевірки, 25 листопада 2014 року прийнято податкове повідомлення-рішення за № 101/17-2, яким збільшено грошове зобовязання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в розмірі 71946,12 грн. у тому числі за основним платежем 57556,90 грн. та за штрафною (фінансовою) санкцією у розмірі 14389,22 грн. (а.с. 23).
Дане податкове повідомлення - рішення було направлено на адресу відповідача засобами поштового звязку рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак лист було повернуто на адресу позивача. Відповідно до довідки Ф.20 "за закінченням терміну зберігання", (а.с. 25 (на звороті)).
Відповідно до статті 58 пункту 58.3 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику: податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову . прийняти т|6даткове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Таким чином, сума грошового зобовязання визначена вищенаведеним податковим повідомленням-рішенням залишається відповідачем несплаченою в повному обсязі. Також сума грошового зобовязання визначена вищенаведеним податковим повідомленням-рішенням не оскаржувалась ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Згідно статті 57 пункту 57.3 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 -54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.153 Податкового кодексу України, податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідачу було направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу № 1044 від 19.10.2015 року, однак була повернута на адресу інспекції із відміткою Укрпошти "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового Кодексу України, У разі якщо грошове зобовязання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у звязку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Заборгованість відповідача підтверджується довідкою, розрахунком Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області, податковим повідомленням-рішенням, податковою вимогою, а також копією облікової картки платника податків (а.с.а.с. 9, 10, 58).
Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Відповідно до статті 94 частини 4 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 160-163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Ужгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 71943,81 грн. задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (89427, Закарпатська область, Ужгородський район, село Минай, вул. Перемоги,37, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, податковий борг у розмірі 71 943,81 (сімдесят одної тисячі дев'ятсот сорока трьох гривень 81 коп.) грн.. по платежу 50 11010500 "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатом річного декларування".
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_3