Постанова № 61349129, 14.09.2016, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
14.09.2016
Номер справи
712/9768/16-п
Номер документу
61349129
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №712/9768/16-п

Провадження №3/712/2048/16

14 вересня 2016 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Калашник В.Л., розглянувши матеріали справи відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, головного спеціаліста Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2,

у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч.1ст.164-14 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Соснівського районного суду м. Черкаси, з Державної фінансової інспекції в Черкаській області надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1, про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_1, працює головним спеціалістом Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації (правонаступник Департаменту капітального будівництва Черкаської обласної державної адміністрації).

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДФІ №23-399/2016 від 25.08.2016 року, при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації виявлено застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, а саме ревізією проведеною за період з 01.04.2014 по 29.02.2016 (акт від 30.06.2016 №06-15/19) встановлено що:

-документація на закупівлю робіт "Реконструкція дошкільного навчального закладу "Веселка" в с. Леськи Черкаського району» (затвердженої протоколом засідання від 25.09.2015 №20а. який підписано членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1В.), та Документація «Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань Черкаської області (1 черга)» (затвердженої протоколом засідання від 24.09.2015 №19а, який підписано членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1В.) не містять інформацію щодо формальних (несуттєвих) помилок та містить вимоги щодо надання учасниками інформації, яка міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним;

-у документації з конкурсних торгів, які затверджені комітетом з конкурсних торгів (протокол засідань від 25.09.2015 №20а; 29.07.2015 №13а; 14.08.2015 №14а (зі змінами від 09.09.2015); 14.08.2015 №15а, які підписано членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1, є посилання на конкретну торговельну марку (фірму) без відповідного обґрунтування та відсутній вираз «або еквівалент»;

-документації, які затверджені комітетом з конкурсних торгів Департаменту (протоколи засідань від 25.09.2015 №20а; 14.08.2015 №15а; 24.09.2015 №19а; 14.08.2015 №14а (зі змінами 09.09.2015, які підписано членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1В.) не містять вимогу про надання учасниками інформації про субпідрядників;

-в документації з конкурсних торгів, які затверджені комітетом з конкурсних торгів, які затверджені комітетом з конкурсних торгів (протокол засідання від 13.08.2015 №17а, 13.08.2015 № 16а, які підписано членами комітету, зокрема ОСОБА_1В.) не передбачено застосування учасниками заходів із захисту довкілля.

Виявлено укладання з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за обсягами, які не відповідають вимогам документації з конкурсних торгів, а саме:

-при проведенні закупівлі робіт "Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань Черкаської області (1 черга)" (далі - Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань) пропозиція ПП «Дорстрой» не відповідає умовам документації конкурсних торгів, а саме: у складі пропозиції конкурсних торгів щодо предмету закупівлі "Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань", що є Додатком до документації конкурсних торгів, встановлено, що у пропозиції учасника в позиції 40 (шифр РН 18-29-2) "Установлення бортових каменів бетонних і залізобетонних при інших видах покриттів" зазначено обєм робіт 1565,00 м.п.. а документацією конкурсних торгів передбачено "Установка бортових каменів бетонних і залізобетонних при інших видах покриттів» у кількості 156.50 м.п. (п.3.12 ч.3 "Дорожній одяг").

Таким чином Замовник в особі комітету з конкурсних торгів в порушення ч.1 ст.29 Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 10.04.2014 №1197 (далі - ОСОБА_2 №1197) не відхилив та допустив до оцінки пропозицію конкурсних торгів учасника, пропозиція якого не відповідає умовам документації конкурсних торгів. Протокол оцінки пропозиції від 09.11.2015, підписаного членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1, як наслідок, процедура закупівлі робіт Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань, підлягала відміні на підставі ч.1 ст.30 Закону №1197 (по оцінці допущено пропозиції менше ніж двох учасників);

При проведенні "Процедура закупівлі робіт "Реконструкцій очисних споруд стаціонару Шполянської центральної районної лікарні ім. братів ОСОБА_3 і О.С.» пропозиція конкурсних торгів ТОВ "Рось Ялта" не відповідала кваліфікаційним критеріям до учасників, а саме: відповідно пп.12.5 п.6 розділу 3 документації конкурсних торгів, затвердженої протоколом від 17.06.2015 №10а. підписаного членами комітету з конкурсних торгів, в тому числі ОСОБА_1, передбачено надання учасником у складі пропозиції копії дозволу на виконання робіт підвищеної не безпеки. Проте, ТОВ "Рось Ялта" у складі пропозиції конкурсних торгів надано лише довідку в довільній формі в якій зазначено, що 15.07.2015 останнім надано всі необхідні документи державному адміністратору Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Управління надання адміністративних послуг на отримання дозволу виконувати роботи з підвищеною небезпекою.

Таким чином Замовник в особі комітету з конкурсних торгів в порушення ч.1 ст.29 Закону №1197 не відхилив та допустив до оцінки пропозицію конкурсних торгів учасника, пропозиція якого не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

Протокол оцінки від 23.07.2015, підписаного членами комітету з конкурсних торгів, в пому числі ОСОБА_1, як наслідок, процедура закупівлі робіт «Процедура закупівлі робіт «Реконструкція очисних споруд стаціонару Шполянської центральної районної лікарні ім.. братів М.С. і ОСОБА_4», підлягала відміні на підставі ч.1 ст.30 Закону №1197 (до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників);

Відповідно до ч.5 ст.11 Закону №1197 "рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, у якому відображається результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтовуванням причин відмови."

Такі дії є порушенням ч.3 ст.17. ч.2, ч.3 ст.22, ч.1 ст.29 Закону України: «Про усунення державних закупівель» від 10.04.2014 №1197. пп.12.5 п.6 розділу 3 документації конкурсних торгів, затвердженої протоколом від 17.06.2015 №10а, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст.164-14 КУпАП.

Представники ДФІ в Черкаській області ОСОБА_5, а також ОСОБА_6, в судовому засіданні вважали, що є всі правові підстави для притягнення ОСОБА_1, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КУпАП.

Адвокат ОСОБА_7, який здійснює правову допомогу захисту інтересів ОСОБА_1, вважав що у матеріалах адміністративної справи відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1, до відповідальності.

У судовому засіданні ОСОБА_1, вину не визнала у повному обсязі, зауваживши що порушень законодавства про здійснення державних закупівель в її діях не вбачається. ОСОБА_1, зазначила наступне: Стосовно невнесення до Документації на закупівлю робіт «Реконструкція дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Леськи Черкаського району» (затвердженої протоколом засідання від 25.09.2015 року № 20а) та Документації на закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул.. Київській, м. Умань Черкаської області (1 черга)» (затвердженої протоколом засідання від 24.09.2015 року № 19а) інформації щодо формальних (несуттєвих) помилок та містить вимоги щодо надання учасниками інформації, яка міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, всі вимоги є абсолютно законними та правомірними, оскільки вимоги що визначені як порушення були внесені до Закону України «Про здійснення державних закупівель» Законом України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність із міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції» від 15.09.2015 року, але в даному законі вказується, що «II. Прикінцеві та перехідні положення 1. ОСОБА_2 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців третього та четвертого підпункту 11 пункту 1 розділу І цього Закону, які набирають чинності з моменту початку функціонування Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.» а оскільки ОСОБА_2 було опубліковано у Відомостях Верховної Ради (ВВР), 2015, № 46, ст.414 лише 13 листопада 2015 року, отже він набрав чинності - 14 листопада 2015 року. А протокольні рішення про затвердження документації від 24 та 25 вересня 2015 року. В додатку витяг з Відомостей Верховної Ради (ВВР). 2015. № 46. Стосовно не зазначення в Документації конкурсних торгів виразу «або еквівалент», не містить порушення оскільки комітетом було враховано затверджений Експертний звіт № 24- 01776-12/КД від 31.05.2012 року і закупівля проводилася на виконання робіт, а не постачання товарів. І в документації було визначено не конкретну марку (модель) а модифікацію обладнання, яке на думку експертів є прийнятним для застосування при виконанні робіт. Крім того, відповідно до п.7 розділу З ДКТ Замовником зазначаються вимоги до предмета закупівлі згідно з частиною 2 ст.22 Закону.Стосовно не зазначення в Документації конкурсних торгів інформації про субпідрядників, не є порушенням вимог закону, оскільки Документація на закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул.. Київській, м. Умань Черкаської області (1 черга)» (затвердженої протоколом засідання від 24.09.2015 року № 19а) була розроблена згідно вимог та форми Наказу Мінекономрозвитку від 26.07.201 Ороку № 919 (зі змінами) «Про затвердження стандартної документації конкурсних торгів». Інформація про погодження субпідрядників міститься в п. 2 розділу 6 ДКТ (істотні умови договору), а саме: Замовник має право погоджувати перелік Субпідрядників, що залучаються Генпідрядником, і відхиляти професійно або фінансово неспроможних виконавців. По кожному об'єкту Генпідрядник в письмовому вигляді погоджував у Замовника Субпідрядників. В документаціях з конкурсних торгів, які затверджені комітетом з конкурсних торгів (протокол засідання від 13.08.2015 № 17а; 13.08.2015 № 16а) не передбачено застосування учасниками заходів із захисту довкілля оскільки дана вимога не регламентована жодною нормою Закону, а тому не може його порушувати. Крім того, відповідно до п.20 розділу 6 ДКТ Генпідрядник зобов'язується за рахунок своїх та залучених сил, засобів і коштів забезпечити: Чистоту і порядок в частині будівельного майданчика, де Генпідрядником виконуються роботи. По закінченні робіт, він впродовж 10 (десяти) календарних днів зобов'язаний вивезти з будівельного майданчика будівельні машини та механізми, невикористані матеріали, відходи, допоміжні споруди тощо; Заходи загального характеру по техніці безпеки, пожежної безпеки. Облаштування побутових приміщень під власні потреби та відповідати за їх експлуатацію в межах санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, а також вимог з охорони праці. Побутові приміщення за власні кошти. При проведенні закупівлі робіт «Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань Черкаської області (1 черга)» (далі «Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань») пропозиція ПП «Дорстрой» не відповідає умовам документації конкурсних торгів, а саме: у складі пропозиції конкурсних торгів щодо предмету закупівлі «Капітальний ремонт дороги по вул. Київській, м. Умань», що є Додатком до документації конкурсних торгів, встановлено, що у пропозиції учасника в позиції 40 (шифр РН 18-29-2) «Установлення бортових каменів бетонних і залізобетонних при інших видах покриттів» зазначено об'єм робіт 1565,00 м.п., а документацією конкурсних торгів передбачено «Установка бортових каменів бетонних і залізобетонних при інших видах покриттів» у кількості 156.50 м.п. (п.3.12 ч. З «Дорожній одяг»), В пропозиції учасника вказано 1565 м.п., а не 15,65 м.п. Під час проведення переговорів та в момент розгляду пропозицій учасник був готовий виконати більший обєм робіт, ніж передбачено в пропозиції іншого учасника. Тому замовником було прийнято рішення допустити цю пропозицію до оцінки. При проведенні «Процедура закупівлі робіт «реконструкція очисних споруд стационару Шполянської центральної районної лікарні ім. братів ОСОБА_3 і О. С.» пропозиція конкурсних торгів ТОВ «Рось Ялта» не відповідала кваліфікаційним критеріям до учасників, а саме:відповідно до пп.12.5 п.6 розділу 3 документації конкурсних торгів, затвердженої протоколом від 17.06.2015 № 10а, передбачено надання учасником у складі пропозиції копії дозволу на виконання робіт підвищенної небезпеки. Про те, ТОВ «Рось Ялта» у складі пропозиції конкурсних торгів надано лише довідку в довільній формі, в якій зазначено, що 15.07.2015 останнім надано всі необхідні документи державному адміністратору Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Управління надання адміністративних послуг на отримання дозволу виконувати роботи з підвищеною небезпекою. Замовником було допущено до оцінки пропозицію ТОВ «Рось-Ялта» лише після отримання оригіналу дозволу на виконання робіт підвищеної безпеки. Також відповідно до Стаття 164-14 Порушення законодавства про закупівлі Кодексу про адміністративні правопорушення України застосовується стягнення у разі: здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; не оприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.

Таким чином,ОСОБА_1, вважає, що оскільки комітетом та особисто нею не було порушено жодної з даних підстав, її не можливо притягнути до адміністративної відповідальності за умов процесуального права.

Суд вислухавши пояснення сторін, вивчивши надані матеріали, приходе до висновку що в діях ОСОБА_1, вбачаються ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП, що підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме:

-протоколом про адміністративне правопорушення №23-399/2016 від 25.08.2016 року (а.с.1-2);

-актом №06-15/19 від 30.06.2016 року, ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації за період з 01.04.2014 року по 29.02.2016 року та з окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2010 по 31.03.2014 року (а.с.3-12);

-документацією конкурсних торгів щодо предмету закупівлі: «Реконструкція очисних споруд стаціонару Шполянської центральної районної лікарні імені братів М.С. і ОСОБА_4» (а.с.24-28);

-довідкою ТОВ «РОСЬ-ЯЛТА» щодо надання документів на отримання дозволу виконувати роботи з підвищеною небезпекою (а.с.29);

-звітом про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації №10 від 13.08.2015 року (30-32);

-документацію конкурсних торгів щодо предмету закупівлі: «Капітальний ремонт дороги по вул.Київській, м. Умань Черкаської області (1 черга)» (а.с.19-23);

-протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) а.с.25-26.

Обставини на які посилається ОСОБА_1, у своїх запереченнях, на думку суду не виключають порушення законодавства про здійснення закупівлі, які були виявлені під час проведення ревізії.

На підставі викладеного, суд приходе до висновку, що в діях ОСОБА_1, вбачаються ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП, та вважає за необхідне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Керуючисьч.1 ст.164-14, ст.268 КпАП України,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, визнати винною у вчиненніадміністративного правопорушенняза ч.1 ст.164-14 КУпАПтазастосуватиадміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 11900 (одинадцять тисяч девятсот) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 275 грн. 60 коп., який зарахувати на рахунок 31216206700004, отримувач : Управління ДКС України у м. Черкасах, код отримувача (за ЄДРПОУ) 38031150, банк отримувача: ГУ ДКС України у Черкаській області, код банку отримувача МФО 854018, код суду за ЄДРПОУ 02887846, код класифікацій доходів бюджету 22030101.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області черезсуд першоїінстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Соснівського

районного судум. Черкаси В.Л Калашник