Ухвала суду № 61330550, 13.09.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2016
Номер справи
815/1912/16
Номер документу
61330550
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 вересня 2016 р. Справа № 815/1912/16

Категорія: 12.3 Головуючий в 1 інстанції: Левчук О. А.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Милосердного М.М.

при секретарі - Іванюк Д.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Національної поліції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 липня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Національної поліції України, Головного управління Національної поліції в Одеській області, Атестаційної комісії №9 Головного управління Національної поліції в Одеській області, Апеляційної атестаційної комісії №1 Південного регіону про визнання протиправними дій, скасування рішень (висновків),-

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Національної поліції України, ГУ Національної поліції в Одеській області, Атестаційної комісії №9 ГУ Національної поліції в Одеській області, Апеляційної атестаційної комісії №1 Південного регіону про визнання дії Національної поліції України, ГУ Національної поліції в Одеській області щодо проведення атестації стосовно ОСОБА_4 - протиправними; скасування рішення (висновок) Атестаційної комісії №9 ГУ Національної поліції України в Одеській області, що оформлене протоколом від 02 березня 2016 року та зазначене в розділі ІV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність»; скасування рішення (висновок) Апеляційної Атестаційної комісії №1 Південного регіону, що оформлено протоколом від 15 березня 2016 року та зазначено в розділі 5 про відхилення апеляційної скарги, на рішення Атестаційної комісії яке було прийняте стосовно ОСОБА_4

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29 липня 2016 року адміністративний позов задоволено частково. Скасовано рішення (висновок) Атестаційної комісії №9 ГУ Національної поліції України в Одеській області, що оформлене протоколом від 02 березня 2016 року ОП №15.00004304.0025948 та зазначене в розділі ІV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність». Скасовано рішення (висновок) Апеляційної Атестаційної комісії Південного регіону№1, що оформлено протоколом від 15 березня 2016 року ОП №15.00004730.0025948 та зазначено в розділі 5 про відхилення апеляційної скарги, на рішення Атестаційної комісії яке було прийняте стосовно ОСОБА_4 В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі Головного управління Національної поліції в Одеській області, ставиться питання про скасування судового рішення, в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Головного управління Національної поліції в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_4 з березня 2010 року проходив службу в органах внутрішніх справ України. Останнє спеціальне звання працівника органів внутрішніх справ - капітан міліції, остання посада в органах внутрішніх справ до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію» - старший дільничний інспектор міліції сектору дільничних інспекторів міліції Котовського міськвідділу (з обслуговування м. Котовськ та Котовського району) ГУ МВС України в Одеській області.

Позивач маючи бажання проходити службу в поліції, у зв'язку з відповідністю її вимогам до поліцейських, визначеними Законом України «Про Національну поліцію», подав заяву про прийняття його на посаду старшим інспектором Котовського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Одеській області та наказом ГУ Національної поліції України в Одеській області №33 о/с від 07 листопада 2015 року був призначений на цю посаду з присвоєнням спеціального звання капітан поліції.

29 січня 2016 року ГУ Національної поліції України в Одеській області виданий наказ №133, яким прийнято рішення про проведення атестування поліцейських ГУ Національної поліції України в Одеській області та підпорядкованих йому підрозділів, починаючи з 19 лютого 2016 року; утворити атестаційні комісії ГУ Національної поліції України в Одеській області №№1-10, засідання яких проводити в робочі дні з 29 лютого 2016 року за адресою м. Одеса, вул. Преображенська, 44.

Цим наказом зобов'язано керівників структурних підрозділів апарату ГУНП, підрозділів, підпорядкованих ГУНП, начальникам відокремлених структурних підрозділів ГУНП скласти списки поліцейських підпорядкованих підрозділів, скласти атестаційні листи на поліцейських, підготувати для надання до атестаційних комісій додаткові матеріали, надати документи до управління кадрового забезпечення ГУНП в Одеській області.

Наказом ГУ Національної поліції України в Одеській області №285 від 18 лютого 2016 року затверджений персональний склад атестаційних комісій, у тому числі №9: голова комісії - майор поліції Богатюк Д.П., слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління НПУ; секретар комісії - Кучер О., інспектор батальйону 4 Управління патрульної поліції у м. Одесі Департаменту патрульної служби НПУ; члени комісії: капітан поліції Керліц К.В., головний інспектор Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування НПУ; Верба Ю.Д., представник Одеської обласної організації учасників АТО «Побратими»; Остапенко О.А., представник Одеського регіонального представництва МДО «Депутатський контроль»; Челова О.В., представник ГО «Український Антикорупційний Проект « 368.media».

На підставі наказу №133 відносно капітана поліції ОСОБА_4 складений атестаційний лист 12 лютого 2016 року та він запрошений на засідання атестаційної комісії №9 на 02 березня 2016 року.

Атестаційний лист підписаний начальником відділу Котовського ВП ГУНП в Одеській області - майором поліції Гритенко І.В.

За висновком прямого керівника позивача - начальника Котовського ВП ГУНП в Одеській області підполковника поліції Ю.В. Курочкіна, ОСОБА_4 займаній посаді відповідає.

У розділі ІІІ атестаційного листа «Результати тестування» зазначено «тестування на загальні навички 41/60, професійне тестування 28/60».

Згідно з протоколом від 02 березня 2016 року засідання Атестаційної комісії №9 були присутні: голова комісії - Богатюк Д.П., секретар - Кучер О.В. та три члени комісії: Керпіц К.В., Остапенко О.А., Челова О.В. Членами комісії під час проведення атестації було досліджено декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п.2 ч.5 ст. 5 Закону України «Про очищення влади», інформацію з відкритих джерел.

В протоколі також зазначено, що «членами ГУ Нацональної поліції в Одеській області Атестаційної комісії №9 особі, яка проходить атестування, були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше. За результатами розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення Головою ГУНП в Одеській області Атестаційна комісія №9 поставлено на голосування рішення, а саме: 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність». За результатами голосування за - 5, проти - 0.

Також в додатку №1 до Відомості - протоколу засідання АК №9 ГУ Національної поліції в Одеській області №14.00004304 від 02 березня 2016 року зазначено, стосовно ОСОБА_4 «не орієнтується в законодавстві, не в змозі своїми словами (навіть!!!) пояснити терміни, не розуміє норм Закону України «Про Національну поліцію».

Результати атестування занесені в розділ ІV атестаційного листа ОСОБА_4, з яким він ознайомлений 09 березня 2016 року.

Не погодившись з таким висновком АК позивач подав скаргу до Апеляційної комісії Південного регіону на висновок Атестаційної комісії №9 ГУНП в Одеській області, в якій просив його скасувати.

Згідно з протоколом засідання Апеляційної атестаційної комісії Південного регіону №1 ОП №15.00004730.0025948 від 15 березня 2016 року, членами комісії вивчено скаргу і матеріали поліцейського та прийнято рішення відхилити скаргу поліцейського. Вказане рішення ААК ПР №1 прийнято виходячи з того, що ОСОБА_4 «за напрямом своєї роботи не володіє законодавчою базою, відсутні професійні якості, не вмотивований, не готовий до змін». За результатами голосування: за - 6.

Задовольняючи частково адміністративний позов, суд першої інстанції дійшов до висновку, що не ґрунтується на вимогах Закону України «Про Національну поліцію» наведена в наказі ГУ Національної поліції в Одеській області №133 від 29 січня 2016 року як підстава для призначення атестування її мета, закріплена у ч.1 ст. 57 Закону України «Про Національну поліцію», оскільки мета проведення атестування не утворює самостійну підставу для її проведення, а отже проведення атестування позивача здійснено неправомірно, без наявності визначених законом підстав на її проведення. Також, суд першої інстанції дійшов до висновку, що відсутність в протоколах вказаних обставин, з урахуванням складу Атестаційної комісії №9, при наявності атестаційного листа, в якому позивач характеризується виключно з позитивної сторони, у тому числі і щодо виконання службових обов'язків, свідчить про не обґрунтованість та не відповідність прийнятого рішення атестаційному листу та наданим комісії матеріалам, у зв'язку з чим рішення Атестаційної комісії №9 ГУ Національної поліції в Одеській області від 02 березня 2016 року, яке оформлене протоколом ОП№15.00004304.0025948 про невідповідність позивача займаній посаді та звільнення з органів поліції та рішення (висновок) ААК ПР №1 від 15 березня 2016 року ОП №15.00004730.0025948 є такими, що безпосередньо порушують його права з питань проходження публічної служби, а тому підлягають скасуванню. Разом з цим, суд першої інстанції було зазначено, що вимоги позивача про визнання протиправними дій Національної поліції України щодо проведення атестації ОСОБА_4 не підлягають задоволенню, оскільки накази Національної поліції України не є предметом оскарження у даній справі і будь-яких протиправних дій стосовно атестації позивача Національна поліція України не вчиняла.

Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закон України «Про Національну поліцію», який був прийнятий 02 липня 2015 року № 580-VІІІ та опублікований 06 серпня 2015 року набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування, крім: 1) пунктів 1, 2, 3, 7-13, 15, 17-18 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування; 2) ч. 7 ст. 15 та ч. 5 ст. 21 цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2017 року.

Згідно з п.9 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію» працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Відповідно до п.12 працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до схеми співвідношення спеціальних звань.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду, позивач скористався таким правом та 07 листопада 2015 року був призначений на посаду старшого інспектора Котовського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області з присвоєнням спеціального звання «капітан поліції», що підтверджується наказом ГУ Національної поліції в Одеській області №33 о/с від 07 листопада 2015 року.

Отже, колегія суддів вважає, що тим самим ГУ Національної поліції в Одеській області визнало позивача таким, що відповідає вимогам до поліцейських, визначеним Законом України «Про Національну поліцію».

Статтею 59 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Службові відносини особи, яка вступає на службу в поліції, розпочинаються з дня видання наказу про призначення на посаду поліцейського.

Згідно з приписами ст. 58 Закону України «Про Національну поліцію» призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків.

Таким чином, оскільки позивач прийнятий на службу до поліції на умовах, визначених пунктом 9 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», шляхом видання наказу про призначення за його згодою він вважається відповідно до ст. 58 цього Закону призначеним безстроково.

З аналізу п.9 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» вбачається, що вказана норма не визначає будь-якого окремого порядку прийняття на службу в поліцію, а визначає порядок прийняття на службу в поліцію осіб, які проходили службу в органах міліції, у зв'язку з ліквідацією цих органів - суб'єктів публічного права та утворення органів поліції.

Законом України «Про Національну поліцію» також визначені мета та підстави атестування поліцейських.

Відповідно до ч.1 ст. 57 Закону України «Про Національну поліцію» атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Частиною 2 цієї статті встановлено, що атестування поліцейських проводиться: 1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; 2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; 3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

При цьому, наведені у ч.2 ст. 57 Закону України «Про Національну поліцію» підстави для проведення атестації є вичерпними.

Зі змісту наказу ГУ Національної поліції в Одеській області №133 від 29 січня 2016 року вбачається, що він не містить посилань на підстави для атестування позивача, встановлених ч.2 ст. 57 Закону України «Про національну поліцію», а містить посилання лише на мету проведення атестації, яка визначена в ч.1 ст. 57 Закону України «Про національну поліцію».

Колегія суддів не приймає до уваги посилання апелянта щодо правомірності проведення атестації позивача на підставі зазначеного наказу №133 від 29 січня 2016 року на необхідність з'ясування під час проведення атестування рівня професійних якостей, мотивації, що спонукає до поведінки на досягнення цілей у службі, визначення відповідності особи, як колишнього працівника органів внутрішніх справ оновленим вимогам суспільства до професії поліцейського, оскільки вимоги до поліцейського визначені самим Законом України «Про національну поліцію», а проведення атестування поліцейських (як колишніх працівників органів внутрішніх справ так і тих, які вперше прийняті на службу безпосередньо в органи поліції) можливо при наявності на це встановлених Законом підстав.

Колегія суддів зазначає, що кожна з трьох підстав для проведення атестування, встановлених ч.2 ст. 57 Закону України «Про Національну поліцію», повинна бути пов'язана з певними передумовами в залежності від самої підстави проведення цього атестування, зокрема, атестування яке призначається для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність повинне бути зумовлене існуванням реальних підстав до звільнення, як то неналежне виконання службових обов'язків, порушення установленого чинним законодавством порядку і правил несення служби.

Відповідно такі підстави повинні бути визначені відносно конкретного поліцейського.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду, жодної з трьох підстав для проведення атестування позивача не існувало. Позивач не претендував на призначення на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу, що встановлено п.1 ч.2 ст. 57 Закону України «Про національну поліцію України».

Щодо наявності підстав встановлених п.2 та п.3 ч.2 ст. 57 Закону України «Про національну поліцію України» (для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність), представник апелянта не зазначив жодних обставин та не надав жодних належних і допустимих доказів щодо їх наявності для атестування позивача, тобто наявності відповідних передумов для призначення атестації з цих підстав (неналежне виконання службових обов'язків, порушення установленого чинним законодавством порядку і правил несення служби).

Також, безпідставними є посилання апелянта на наявність у начальника ГУ Національної поліції в Одеській області права на призначення атестації працівників поліції, йому підпорядкованих, яке передбачено ч.4 ст. 57 Закону України «Про Національну поліцію», як на достатню підставу для проведення атестації, оскільки таке право керівника не є абсолютним і таким, яке може реалізовуватись ним на власний розсуд. Його реалізація можлива лише у системному зв'язку з іншими вимогами ст. 57 Закону України «Про Національну поліцію» щодо мети та підстав для проведення атестування і лише за їх наявності у сукупності.

Окрім цього, колегія суддів не приймає до уваги твердження апелянта на те, що позивач сам виявив бажання проходити атестацію, так як зареєструвався для її проходження, а тому відсутні протиправні дії щодо віднесення його до поліцейських, які підлягають атестуванню, оскільки як було вірно зазначено судом першої інстанції зі змісту наказу №133 від 29 січня 2016 року атестуванню підлягали всі поліцейські ГУ Нацональної поліції в Одеській області та підпорядкованих йому підрозділів, а відтак виконання позивачем, як поліцейським вказаного наказу не є свідченням правомірності дій апелянта щодо віднесення позивача до поліцейських, які підлягають атестуванню та проведення її атестування при відсутності на це встановлених Законом України «Про Національну поліцію» підстав.

Відповідно до ст. 57 Закону України «Про національну поліцію» розроблена Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських від 17 листопада 2015 року №1465, розділом ІV якої визначений порядок організації, підготовки, проведення атестування.

Згідно з п.11 розділу IV Інструкції атестаційна комісія при прийнятті рішення розглядає атестаційний лист та інші матеріали, які були зібрані на поліцейського, який проходить атестування.

Тому, саме атестаційний лист є основним документом, який розглядається атестаційними комісіями.

Зазначене підтверджується також вимогами Інструкції щодо осіб, які складають вказані атестаційні листи та до їх змісту.

Пунктами 3 та 4 розділу IV Інструкції визначено, що атестаційні листи на поліцейських складають безпосередні керівники. Безпосередній керівник складає атестаційний лист на підлеглого за умови спільної служби в одному підрозділі з ним не менше 3 місяців. Якщо на час складання атестаційного листа керівник не має тримісячного строку спільної служби з поліцейським, який атестується, то такий лист складається заступником керівника або прямим керівником, який має строк спільної служби понад 3 місяці.

При цьому, за змістом пунктів 7-9 Розділу ІV Інструкції керівники, які складають атестаційний лист, зобов'язані: 1) ознайомитися з вимогами цієї Інструкції; 2) проаналізувати проходження служби, професійну та спеціальну підготовку, а також конкретні показники служби поліцейського; 3) вивчити матеріали (характеристики) на осіб, які відряджені до державних (міждержавних) органів, установ та організацій із залишенням на службі в поліції; 4) на підставі всебічного вивчення особистих, професійних та ділових якостей поліцейського, який атестується, заповнити атестаційний лист за формою, визначеною в додатку 1 до цієї Інструкції.

В атестаційному листі зазначаються такі відомості про поліцейського, який атестується: 1) результати службової діяльності згідно з функціональними обов'язками; 2) дисциплінованість, принциповість у вирішенні службових питань, уміння будувати свої стосунки з громадянами та колегами по службі, здатність працювати над усуненням особистих недоліків, авторитет у колективі та серед населення; 3) прагнення до вдосконалення службової діяльності, почуття особистої відповідальності, стійкість моральних принципів, сміливість, рішучість, організованість, здатність контролювати власні емоції, поведінка поза службою; 4) володіння іноземними мовами; 5) культура в службі та ставлення до підвищення свого освітнього та культурного рівнів; 6) стан здоров'я та фізична підготовленість, уміння володіти табельною вогнепальною зброєю, прийомами рукопашного бою, спеціальними засобами індивідуального захисту та активної оборони, здатність переносити психофізичні навантаження та труднощі служби; 7) основні найбільш характерні та істотні недоліки в службовій діяльності та особистій поведінці; 8) інші дані, які, на думку керівника, заслуговують на увагу для більш повної характеристики підлеглого; 9) результати проходження підвищення кваліфікації.

Прямі керівники зобов'язані всебічно розглянути зміст атестаційного листа, з'ясувати відповідність викладених у ньому даних дійсному стану справ у службовій діяльності поліцейського, який атестується, та внести до відповідного розділу атестаційного листа один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Атестаційний лист після розгляду прямими керівниками передається на розгляд до атестаційної комісії.

Крім того, згідно з п.10 Розділу ІV Інструкції з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування.

Пунктом 16 Розділу ІV Інструкції визначено, що атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії: 1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій); 2) показники службової діяльності; 3) рівень теоретичних знань та професійних якостей; 4) оцінки з професійної і фізичної підготовки; 5) наявність заохочень; 6) наявність дисциплінарних стягнень; 7) результати тестування; 8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).

Згідно з п.15 Розділу ІV Інструкції атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Згідно з пунктами 20-23 Розділу ІV Інструкції усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування серед іншого зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу.

Керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.

Відповідно до п.12 та п.13 Розділу VІ Інструкції апеляційна атестаційна комісія на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, шляхом відкритого голосування приймає рішення про відхилення скарги поліцейського або скасовує висновок відповідної атестаційної комісії та приймає новий висновок. Рішення апеляційної атестаційної комісії оформляються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, мотиви прийнятого рішення. Протокол підписує головуючий і члени комісії, які брали участь у прийнятті рішення.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, відповідно до атестаційного листа ОСОБА_4, він за період служби в органах міліції з жовтня 2010 року та органах поліції з листопада 2015 року зарекомендував себе з позитивного боку, дисциплінованим, добросовісним, ретельним, досвідченим співробітником. За 2015 рік має такі показники: склав 29 протоколів про адміністративні правопорушення, розкрив 5 кримінальних правопорушень, встановлено адміністративний нагляд - 2, розглянуто 241 матеріалів ЄО. Іноді допускає порушення дисципліни. У вирішенні службових питань проявляє принциповість, уміє будувати свої стосунки з громадянами та колегами по службі. Має досвід практичної роботи та уміло використовує свої знання. Має авторитет у колективі. Прагне до вдосконалення службової діяльності. Сумлінно ставиться до дорученої справи, службові інтереси ставить вище за особисті. Постійно підвищує свій професійний рівень. Турбується про підвищення результатів службової діяльності. У стройовому відношенні підтягнутий, фізично розвинений, добре володіє табельною зброєю, прийомами рукопашного бою, спеціальними засобами індивідуального захисту та активної оборони. Здатний переносити психофізичні навантаження та труднощі по службі. Державну та службову таємницю зберігає. У спілкуванні з громадянами ввічливий, тактовний, у побуті скромний та товариський. Висновок прямого керівника - займаній посаді відповідає (1 том а.с. 41-42).

Відповідно до атестаційного листа позивача, він за результатами тестування отримав 28 балів за тестом на знання законодавчої бази (професійний тест); 41 балів за тестом на загальні здібності та навички, загалом 69 балів.

Згідно з протоколом від 02 березня 2016 року засідання Атестаційної комісії №9 членами комісії під час проведення атестації позивача було досліджено атестаційний лист, декларація про доходи, послужний список, інформаційна довідка, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п.2 ч.5 ст. 5 Закону України «Про очищення влади».

При цьому, колегія суддів звертає увагу на те, що вказані документи не містять будь-яких фактів щодо недбалого відношення позивача до службових обов'язків, навпаки він характеризується виключно з позитивної сторони, у тому числі і щодо виконання службових обов'язків.

Також, в протоколі зазначено, що «членами ГУ Національної поліції в Одеській області Атестаційної комісії №9 особі, яка проходить атестування, були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше. За результатами розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення Головою ГУ Національної поліції в Одеській області Атестаційна комісія №9 поставлено на голосування рішення, а саме: 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність». За результатами голосування за - 5, проти - 0 (1 том а.с. 246).

Згідно з протоколом засідання Апеляційної атестаційної комісії Південного регіону №1 ОП №15.00004730.0025948 від 15 березня 2016 року, членами комісії вивчено скаргу і матеріали поліцейського та прийнято рішення відхилити скаргу поліцейського, яке прийнято виходячи з того, що ОСОБА_4 «за напрямом своєї роботи не володіє законодавчою базою, відсутні професійні якості, не мотивований, не готовий до змін». За результатами голосування: за - 6 (1 том а.с. 245).

Отже, аналізуючи зазначені протоколи, колегія суддів приходить до висновку, що в порушення вимог пунктів 8, 9, 10, 12, 13, 16 розділу IV Інструкції, у вказаних рішеннях не вказано, з яких підстав не взято до уваги відомості, зазначені в атестаційному листі позивача, та яким критеріям, визначеним п.16 розділу IV (Порядок організації, підготовки, проведення атестування) зазначеної Інструкції, не відповідає позивач, що суперечить визначеним вимогам ч.3 ст. 2 КАС України.

Колегія суддів не приймає до уваги посилання апелянта на те, що позивач не володіє теоретичними знаннями та відсутність у нього професійних якостей, оскільки відсутній перелік питань, на які не відповів позивач та наявні результати незалежного тестування, за результатами якого позивач набрав 28/60 та 41/60 балів, при встановленні мінімальної кількості балів - 25.

Також, колегія суддів вважає звертає увагу на те, що апелянтом не надано доказів, які б підтверджували факт того, що ГУ Національної поліції в Одеській області було оприлюднено та доведено до складу поліцейських наказ №285 від 18 лютого 2016 року про створення атестаційних комісій, які повинні були проходити атестацію, що в свою чергу підтверджує висновки суду першої інстанції щодо позбавлення позивача права на відвід голові, секретарю чи членам атестаціної комісії, що в свою чергу передбачено абз.2 п.4 Розділу ІІІ вказаної Інструкції.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що вимоги про скасування рішення (висновок) Атестаційної комісії №9 ГУ Національної поліції України в Одеській області, що оформлене протоколом від 02 березня 2016 року ОП №15.00004304.0025948 та зазначене в розділі ІV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність» та рішення (висновок) Апеляційної Атестаційної комісії Південного регіону№1, що оформлено протоколом від 15 березня 2016 року ОП №15.00004730.0025948 та зазначено в розділі 5 про відхилення апеляційної скарги, на рішення Атестаційної комісії яке було прийняте стосовно ОСОБА_4 є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Інші доводи апеляційної скарги колегія суддів не приймає до уваги, оскільки вони повністю спростовуються матеріалами справи та обставинами, які повно та об'єктивно були встановлені судом першої інстанції при вирішенні спору.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, у зв'язку з чим апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року відстрочено Головному управлінню Національної поліції в Одеській області сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 липня 2016 року по справі №815/1912/16 до моменту ухвалення судового рішення, у зв'язку з чим судовий збір у розмірі 3 031, 60 грн. (110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір») підлягає стягненню за результатами розгляду апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст. 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Одеській області залишити без задоволення, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 липня 2016 року залишити без змін.

Стягнути з Головного управління Національної поліції в Одеській області до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок №:31212206781008, отримувач коштів: УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030001, код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011, код ЄДРПОУ суду 34380461 судовий збір в розмірі 3 031, 60 грн. (три тисячі тридцять одна) гривень.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення виготовлений 16 вересня 2016 року.

Головуючий: І.Г. Ступакова

Судді: А.І. Бітов

М.М. Милосердний