Постанова № 61312616, 12.09.2016, Златопільський міськрайонний суд Харківської області (до 25.04.2025 - Первомайський міськрайонний суд Харківської області)

Дата ухвалення
12.09.2016
Номер справи
632/1416/16-п
Номер документу
61312616
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 632/1416/16-п Провадження № 3/632/352/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2016 року м. Первомайський

Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Жупанової О.О.,

за участю секретаря судового засідання - Беззубенко К.І.,

прокурора ГлєбоваО.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Первомайської місцевої прокуратури Харківської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який народився 16 грудня 1959 року в селі Бабинівка Первомайського району Харківської області, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1

щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-7 КУпАП України, -

В С Т А Н О В И В:

Ні підставі постанови (протокольне рішення) сільської виборчої комісії по виборам депутатів сільської ради VI скликання та сільського голови с. Одрадове на виборах 2010 року № 24 від 02 листопада 2010 року за результатами голосування ОСОБА_1 було визнано обраним сільським головою с. Одрадове Первомайського району Харківської області.

У період перебування на посаді сільського голови, ОСОБА_1, усвідомлюючи суперечність між приватним інтересом та власними службовими повноваженнями, викликаними особистою майновою зацікавленістю в отриманні матеріального заохочення, що впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення, не вживши відповідних заходів щодо самостійного попередження та врегулювання реального конфлікту інтересів, не повідомив колегіальний орган - сільську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття розпорядження № 20-ос від 14 серпня 2015 року та № 28-ос від 25 вересня 2015 року «Про преміювання працівників апарату виконавчого комітету Одрадівської сільської ради», згідно яких преміював за сумлінну роботу, зразкове виконання службових обовязків, дисциплінованість окрім працівників апарату особисто себе у розмірі 30% від посадового окладу з урахуванням рангу за серпень та вересень 2015 року відповідно. На підставі зазначених розпоряджень ОСОБА_1 було нарахована премія за серпень у розмірі 146 грн. 28 коп., за вересень 232 грн. 70 коп.

У судовому засіданні ОСОБА_1 не оспорював фактичних обставин справи, як вони викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, пояснив, що виконував повноваження сільського голови с. Одрадове Первомайського району Харківської області до 03 листопада 2015 року. На протязі 2015 року, зокрема 14 серпня 2015 року та 25 вересня 2015 року він приймав розпорядження «Про преміювання працівників апарату виконавчого комітету Одрадівської сільської ради», у тому числі і відносно особисто себе. Не заперечував, що йому було відомо, що преміювання сільських голів здійснюється у порядку та розмірі, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» № 268 від 09 березня 2006 року і рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою. Однак вважав, що на підставі п. 13 рішення XL сесії VI скликання Одрадівської сільської ради Первомайського району Харківської області від 17 січня 2015 року «Про сільський бюджет Одрадівської сільської ради на 2015 рік» йому також були надані повноваження щодо преміювання особисто себе, як сільського голови. Приймаючи зазначені розпорядження діяв на підставі Положення про преміювання працівників Одрадівської сільської ради. Щиросердно розкаявся.

Прокурор в судовому засіданні, вказав, що ОСОБА_1 не повідомив у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, що є корупційним діянням.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, суд доходить подальшого висновку.

Ні підставі (протокольне рішення) постанови сільської виборчої комісії по виборам депутатів сільської ради VI скликання та сільського голови с. Одрадове на виборах 2010 року № 24 від 02 листопада 2010 року за результатами голосування ОСОБА_1 обраний сільською головою с. Одрадове Первомайського району Харківської області. З 10 листопада 2010 року ОСОБА_1 приступив до виконання свої повноважень. 03 листопада 2015 року ОСОБА_1 був звільнений у звязку із закінченням строку повноважень, відповідно до ч.1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Згіднозі ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Згідност. 3 цього Законуголова сільської ради є виборною посадою, на яку особа обирається відповідною радою.

Відповідно дост. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування" голова сільської ради обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.

Згідно із п. б пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема є сільський голова.

Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією.

Згідно з ч. 1 ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобовязані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1 частини першої ст. 3 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів.

Таким чином, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 28 Закону України ««Про запобігання корупції» та ч. 1 ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», суд вважає, що дані норми передбачають можливість голови сільської ради повідомляти про конфлікт інтересів колегіальний орган - що складається з депутатів сільської ради.

Відповідно до ст. 172-7 КупАП та ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Згідно з п. 2. ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1 частини першої ст. 3 цього Закону повинні повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Питання виплати премії держаним службовцям, у тому числі органам місцевого самоврядування врегульовані постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» № 268 від 09 березня 2006 року.

Згідно із пунктом 6 цієї Постанови преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цієюпостановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Відповідно до п. 20 ч. 4, ч. 5, ч. 6 ст. 42, Закону України «Про місцеве самоврядування» сільський голова видає розпорядження у межах своїх повноважень, несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень. При здійсненні наданих повноважень сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед відповідною радою.

Однак, як вбачається з матеріалів справи та наданих суду письмових доказів, питання щодо преміювання сільського голову с. Одрадове Первомайського району Харківської області ОСОБА_1 за серпень та вересень 2015 року Одрадівською сільською радою не розглядалося і відповідні рішення не приймалися. Преміювання голови сільської ради здійснювалось за його розпорядженнями, зокрема, на підставі розпорядження № 20-ос від 14 серпня 2015 року та розпорядження № 28-ос від 25 вересня 2015 року.

Таким чином, даючи оцінку зібраним у справі доказам, суд доходить висновку, що ОСОБА_1, виконуючи повноваження сільського голови с. Одрадове Первомайського району Харківської області, порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а саме, не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів колегіальний орган, під час виконання повноважень, у якому виник конфлікт інтересів, тобто вчинив дії, передбачені ч.1 ст. 172-7 КУпАП.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положень статті 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, наявність обставини, що помякшує відповідальність - щире розкаяння, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, у звязку з чим вважає можливим накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі санкції статті.

Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 245,251,252,283,284,294, 303 КУпАП України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-7 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Реквізити для сплати адміністративного штрафу: розрахунковий рахунок 31111106700387 (для платників м. Первомайський); одержувач: Первомайське УДКСУ Харківської області, код одержувача: 37327442, КБКД 21081100, банк одержувача: ГУДКСУ у Харківський області, МФО: 851011.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп.

Реквізити по сплаті судового збору: одержувач платежу: Первомайське УДКСУ Харківської області, код 37327442, банк одержувач: ГУДКСУ в Харківській області, рахунок одержувача 31215206700019, МФО 851011. Призначення платежу: *;101; судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення Первомайським міськрайонним судом Харківської області, код ЄДРПУ суду 22705741.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляції через Первомайський міськрайонний суд до Апеляційного суду Харківської області.

Постанова набирає чинності після закінчення строку апеляційного оскарження.

Строк звернення постанови до виконання протягом трьох місяців.

Суддя:ОСОБА_2.