Ухвала суду № 61280896, 09.09.2016, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2016
Номер справи
806/1680/16
Номер документу
61280896
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про залишення без руху позовної заяви)

09 вересня 2016 року Житомир Справа № 806/1680/16

Категорія 6.3

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Держземагентства у Радомишльському районі Житомирської області про зобов'язання надати кадастровий номер наданій у приватну власність земельній ділянці, провести державну реєстрацію земельної ділянки та надати витяг,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить зобов'язати Відділ Держземагентства у Радомишльському районі Житомирської області надати кадастровий номер наданій ОСОБА_1 у приватну власність земельній ділянці площею 0,0366 га, що розташована по АДРЕСА_1, провести державну реєстрацію цієї земельної ділянки та надати витяг про цю земельну ділянку з Державного земельного кадастру.

Перевіряючи позовну заяву на відповідність нормам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Згідно п. 1 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява.

Позовну заяву подано до Житомирського окружного адміністративного суду, тоді як в позові зазначено окружний адміністративний суд Житомирської області.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

З позову вбачається, що в якості відповідача зазначено Відділ Держземагентства у Радомишльському районі Житомирської області. Однак, згідно постанови КМУ від 14.01.2015 №15, центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

Пунктом 4 ч. 1 с. 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Разом з тим, позивач у прохальній частині позову просить зобов'язати відповідача надати кадастровий номер земельній ділянці, провести державну реєстрацію земельної ділянки та надати витяг з Державного земельного кадастру.

Суд вважає, що це є три окремі позовні вимоги, які необхідно позивачу розмежувати з метою вірного їх зазначення при винесенні судового рішення.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Між тим, зі змісту позовної заяви видно, що позивачем пред'явлено три вимоги немайнового характеру.

Пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011, який набрав чинності з 1 листопада 2011 р. (у редакції, що діє з 01.09.2015 року, далі - Закон), встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Отже, з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.

Такий висновок узгоджується із постановою Пленум Вищого адміністративного суду від 23.01.2015 № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір".

За таких обставин, а також враховуючи розмір мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року, позивачу під час подачі позову до суду за кожну немайнову вимогу необхідно сплатити судовий збір по 551,20 грн. Позивачем надано докази сплати судового збору в сумі 551,20 грн, тобто за одну позовну вимогу немайнового характеру.

Отже, поданий адміністративний позов немайнового характеру не оплачений судовим збором у повному обсязі не відповідає вимогам, передбаченим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 2.ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

З адміністративного позову вбачається, що про порушення свої прав позивачу стало відомо в грудні 2015 року, однак до суду позов подано у вересні 2016 року, тобто з пропуском строку звернення до суду. Проте, у позовній заяві позивач не зазначає причин пропуску строку звернення до суду, а у прохальній частині позовної заяви не просить суд визнати причини пропуску строку поважними.

За приписами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на вище викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду позовної заяви в 2-х екземплярах із зазначенням:

- правильного найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

- зазначення відповідача із врахуванням постанови КМУ від 14.01.2015 №15;

- поважності причин пропуску строку звернення до суду;

- позовних вимог у відповідності до приписів ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України;

- доказів сплати судового збору за кожну позовну вимогу немайнового характеру по 551,20 грн, з урахуванням сплаченого судового збору у сумі 551,20 грн, на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду №31213206784002 а такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34854954. Призначення платежу: судовий збір, за позовом (назва позивача, код ЄДРПОУ), рахунок отримувача 31213206784002, код ЄДРПОУ 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030001. .

За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись статтями 105, 106, 108, 165, 254 КАС України, суддя, -

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків до 06 жовтня 2016 року

Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.Е.Черняхович