Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/1802/16-к
У Х В А Л А
Іменем України
14.09.2016 року Слідчий суддя Троїцького районного суду Луганської області Ляшенко М.А., за участю секретаря Книшова О.С., прокурора Сафонова Є.М., слідчого Калюжного О.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Троїцьке клопотання слідчого СВ Троїцького ВП ГУНП в Луганській області капітана поліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016130590000106 від 21.03.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України,
Перевірившинадані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчим відділом Троїцького ВП ГУНП проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №1201613590000106 від 21.03.2016 за фактом самовільного зайняття земельних ділянок посадовими особами СФГ «Агротранс» (ЄДРПОУ 31844388) на території Тополівської сільської ради Троїцького району, Луганської області з попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 197-1 КК України.
Відповідно до отриманих в ході досудового розслідування даних керівництво сільгосппідприємства самовільно оброблює земельні ділянки загальною площею близько 300 га, які розташовані на території Тополівської сільської ради Троїцького району, Луганської області.
Зокрема, згідно свідчень свідка ОСОБА_2, працівники СФГ «Агротранс», за вказівкою голови ОСОБА_3, протягом 2008 2010 років незаконно розорали земельні ділянки (покращені пасовища та цілина), загальною площею близько 300 га, які розташовані на території Тополівської сільської ради Троїцького району, Луганської області, які оброблюються по теперішній час.
З метою підтвердження, або спростування зазначених фактів порушень виникла необхідність в проведенні позапланової перевірки субєкта господарювання СФГ «Агротранс» (ЄДРПОУ 31844388) з питань дотримання вимог земельного законодавства.
Відповідно до Указу Президента України від 13 квітня 2011 року N459/2011 «Про Положення про Державну інспекцію сільського господарства України» (далі Положення)державним органом виконавчої влади, яким здійснюється контроль за додержанням вимого земельного законодавства покладається на Державну інспекцію сільського господарства України.
Відповідно до п.1 ч.4 Положення Державна інспекція сільського господарства організовує та здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, в тому числі за дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимого земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю.
Відповідно до абз. 2 ч.5 Положення Держсільгоспінспекція України та її посадові особи в межах своїх повноважень мають право безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку підприємства, установи та організації усіх форм власності, що перебувають у власності юридичних та фізичних осіб, для проведення перевірок з питань, що належать до компетенції Держсільгоспінспекції України.
Порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Відповідно до п.3.2 Наказу Мінагрополітики України № 132 від 25.02.2013 року «Про затвердження Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання субєктами господарювання вимог земельного законодавства» підставами для здійснення позапланового заходу є отримання заяв, скарг чи звернень фізичних та юридичних осіб, у яких міститься інформація про порушення субєктом господарювання вимог земельного законодавства (із обовязковим зазначенням суті порушення). Позаплановий захід у таких випадках проводиться за наявності згоди Державної інспекції сільського господарства України на його проведення.
Згідно ч. 4 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо субєктів малого підприємництва двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України.
Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність проведення позапланової перевірки спеціалістами Державної інспекції сільського господарства в Луганській області дотримання вимог земельного законодавства посадовими особами СФГ «Агротранс» На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 93 КПК України, ч. 2 ст. 124 Конституції України, Постановою КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N459/2011 «Про Положення про Державну інспекцію сільського господарства України», Наказом Мінагрополітики України № 132 від 25.02.2013 року «Про затвердження Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання субєктами господарювання вимог земельного законодавства», суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 1,7,9,93 КПК України, слідчій суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Троїцького ВП ГУНП в Луганській області капітана поліції ОСОБА_1, погоджене з прокурором Сафоновим Є.М. про надання дозволу на проведення позапланової перевірки задовольнити в повному обсязі.
Доручити Держаній інспекції сільського господарства в Луганській області провести позапланову перевірку субєкта господарювання СФГ «Агротранс» (ЄДРПОУ 31844388) з питань дотримання вимог земельного законодавства за період з 01.01.2008 року до дати проведення перевірки і складення акту.
Встановити термін проведення перевірки десять робочих днів з дня отримання ухвали суду
На вирішення інспекторів поставити такі питання:
А) Чи відповідають площі земельних ділянок, які орендує СФГ «Агротранс» на території Тополівської сільської ради Троїцького району, Луганської області, контури №53, №213, №896, згідно карт земельних ділянок сільської ради, фактичній площі зазначених земельних ділянок які оброблює СФГ «Агротранс».
Б) Чи відповідає площа земельної ділянки, яку орендує СФГ «Агротранс» на території Покровської сільської ради, Троїцького району, Луганської області, пай №140, згідно карт земельних ділянок сільської ради, фактичній площі земельної ділянки, яку фактично оброблює СФГ «Агротранс».
В) Чи є факт самовільного захоплення земельних ділянок на території Покровської та Тополівської сільських рад, Троїцького району, Луганської області з боку посадових осіб СФГ «Агротранс».
Запропонувати СФГ «Агротранс» (ЄДРПОУ 31844388), Луганська область,
Троїцький район смт. Троїцьке пров. Піонерський б.4а забезпечити допуск працівників Державної інспекції сільського господарства в Луганській області для проведення позапланової перевірки, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення перевірки.
Ухвала оскарженню не підлягає .
Слідчий суддя М.А. Ляшенко